Пребарај ја страната
БЕСПЛАТНА ИСПОРАКА

за сите нарачки чија вредност е поголема од 2990 ден.

Контактирајте не на : 02/3055-222
ИСПОРАКА ВО РОК ОД 5 РАБОТНИ ДЕНА

- на сите нарачки во готово или со електронска платежна картичка

ДВА НАЧИНА НА ПЛАЌАЊЕ

- во готово или со електронска платежна картичка.

adidas Messi
adidas Messi
adidas Messi
adidas Messi
adidas Messi
adidas Messi
adidas Messi
adidas Messi
adidas Messi
adidas Messi
Детски дуксер
Код на производ:
(H59762)
adidas

adidas Messi

Претходна цена
3.988 ДЕН
Моментална цена
3.988 ДЕН
Моментална цена
3.988 ДЕН
Заштеда: 0 ДЕН
Извести ме за попуст
Големини EU
Големини
Големини CM
 • 62 2-3м
 • 68 3-6м
 • 74 6-9m
 • 80 9-12м
 • 86 12-18м
 • 92 18-24м
 • 98 2-3г.
 • 104 3-4г.
 • 110 4-5г.
 • 116 5-6г.
 • 122 6-7г.
 • 128 7-8г.
 • 134 8-9г.
 • 140 9-10г.
 • 146 146
 • 152 11-12г.
 • 158 12-13г.
 • 164 13-14г.
 • 170 14-15г.
 • 176 15-16г.
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувајте во листата на желби
adidas Messi е детски дуксер наменет за момчиња кои се подготвени да ја споделат својата фудбалска страст со сите. Дизајнот е инспириран од фудбалската легенда, Лионел Меси. Полиестерската ткаенина ќе им даде пријатно и лесно чувство за време на целодневната употреба. Ако вашите момчиња решат да ги покажат своите фудбалски вештини, технологијата AEROREADY ќе им овозможи да останат суви и фокусирани. Стандардниот крој им обезбедува дополнителна удобност и слобода на движење. Капуљачата и патентот по цела должина им овозможуваат дополнителна покриеност. Спецификација: Капуљача Патент со цела должина Предни џебови со патент AEROREADY ткаенина Состав: 100% рец. полиестер Primegreen Машинско перење.
Подетално

adidas Messi е детски дуксер наменет за момчиња кои се подготвени да ја споделат својата фудбалска страст со сите. Дизајнот е инспириран од фудбалската легенда, Лионел Меси. Полиестерската ткаенина ќе им даде пријатно и лесно чувство за време на целодневната употреба. Ако вашите момчиња решат да ги покажат своите фудбалски вештини, технологијата AEROREADY ќе им овозможи да останат суви и фокусирани. Стандардниот крој им обезбедува дополнителна удобност и слобода на движење. Капуљачата и патентот по цела должина им овозможуваат дополнителна покриеност.
Спецификација:

 • Капуљача
 • Патент со цела должина
 • Предни џебови со патент
 • AEROREADY ткаенина
 • Состав: 100% рец. полиестер
 • Primegreen
 • Машинско перење

 • Карактеристика Вредност
  Категорија Дуксер
  Категорија Текстил
  Пол Kids
  Намена Тренинг
  Бренд adidas
  Возраст За тинејџери (8-14 год.)
  Големина ЕУ големина Големина во cm
  62 2-3м
  68 3-6м
  74 6-9m
  80 9-12м
  86 12-18м
  92 18-24м
  98 2-3г.
  104 3-4г.
  110 4-5г.
  116 5-6г.
  122 6-7г.
  128 7-8г.
  134 8-9г.
  140 9-10г.
  146
  152 11-12г.
  158 12-13г.
  164 13-14г.
  170 14-15г.
  176 15-16г.
  Остави оценка
  Trenutno nema komentara

  Слични производи

  Помош