Пребарај ја страната
БЕСПЛАТНА ИСПОРАКА

за сите нарачки чија вредност е поголема од 2990 ден.

Контактирајте не на : 02/3055-222
ИСПОРАКА ВО РОК ОД 5 РАБОТНИ ДЕНА

- на сите нарачки во готово или со електронска платежна картичка

ДВА НАЧИНА НА ПЛАЌАЊЕ

- во готово или со електронска платежна картичка.

NIKE Sportswear Tech
NIKE Sportswear Tech
NIKE Sportswear Tech
NIKE Sportswear Tech
NIKE Sportswear Tech
NIKE Sportswear Tech
Машки долен дел тренерки
Код на производ:
(DD4706-670)
NIKE

NIKE Sportswear Tech

Претходна цена
6.790 ДЕН
Моментална цена
6.790 ДЕН
Моментална цена
6.790 ДЕН
Заштеда: 0 ДЕН
Извести ме за попуст
Големини EU
Големини
Големини CM
 • 1X 1X
 • 2X 2X
 • 3X 3X
 • 2XS 2XS
 • XS XS
 • YSM YSM
 • SM SM
 • S S
 • YMD YMD
 • MD MD
 • M M
 • YLG YLG
 • YXL YXL
 • LG LG
 • L L
 • XL XL
 • 2XL 2XL
 • 3XL 3XL
 • 4XL 4XL
 • NS NS
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувајте во листата на желби
Nike Sportswear Tech машкиот долен дел тренерки се направени од рециклирани и органски материјали. Добропознат по својата нископрофилна конструкција, овој долен дел нуди супериорна топлина без дополнителна тежина. Пространите ногавици во пределот на колковите и бутовите, се стеснуваат кон листовите и завршуваат со ребрести делови, кои носат софистицирана завршница и ги истакнуваат вашите нови патики. Сите детали како што се лентата на џебовите, крагната и логото се исто така направени од рециклирани материјали, земајќи ја предвид максималната искористеност. Поддржете ја оваа иницијатива Move to Zero, со која Nike сака да го намали постоењето на пластичен отпад и носете ги Sportswear Tech машките долен дел тренерки, за подобра иднина!Спецификација: Машки долен дел тренерки – lifestyle Стандарден крој Еластичен прилагодлив појас Пространи ногавици кои се стеснуваат во пределот на листовите Предни џебови Странични џеб со патент Рефлектирачко Swoosh лого Машинско перење Состав: 66% памук, 34% полиестер.
Подетално

Nike Sportswear Tech машкиот долен дел тренерки се направени од рециклирани и органски материјали. Добропознат по својата нископрофилна конструкција, овој долен дел нуди супериорна топлина без дополнителна тежина. Пространите ногавици во пределот на колковите и бутовите, се стеснуваат кон листовите и завршуваат со ребрести делови, кои носат софистицирана завршница и ги истакнуваат вашите нови патики. Сите детали како што се лентата на џебовите, крагната и логото се исто така направени од рециклирани материјали, земајќи ја предвид максималната искористеност. Поддржете ја оваа иницијатива Move to Zero, со која Nike сака да го намали постоењето на пластичен отпад и носете ги Sportswear Tech машките долен дел тренерки, за подобра иднина!
Спецификација:

 • Машки долен дел тренерки – lifestyle
 • Стандарден крој
 • Еластичен прилагодлив појас
 • Пространи ногавици кои се стеснуваат во пределот на листовите
 • Предни џебови
 • Странични џеб со патент
 • Рефлектирачко Swoosh лого
 • Машинско перење
 • Состав: 66% памук, 34% полиестер

 • Карактеристика Вредност
  Категорија Долен дел тренерки
  Основна поделба Текстил
  Пол Машки
  Намена Lifestyle
  Бренд NIKE
  Возраст За возрасни
  Големина ЕУ големина Големина во cm
  1X
  2X
  3X
  2XS
  XS XS
  YSM
  SM
  S S
  YMD
  MD
  M M
  YLG
  YXL
  LG
  L L
  XL XL
  2XL 2XL
  3XL 3XL
  4XL 4XL
  NS
  Остави оценка
  Trenutno nema komentara
  Помош