Пребарај ја страната
БЕСПЛАТНА ИСПОРАКА

за сите нарачки чија вредност е поголема од 2990 ден.

Контактирајте не на : 02/3055-222
ИСПОРАКА ВО РОК ОД 5 РАБОТНИ ДЕНА

- на сите нарачки во готово или со електронска платежна картичка

ДВА НАЧИНА НА ПЛАЌАЊЕ

- во готово или со електронска платежна картичка.

NIKE Dri-Fit Miller
NIKE Dri-Fit Miller
NIKE Dri-Fit Miller
NIKE Dri-Fit Miller
NIKE Dri-Fit Miller
NIKE Dri-Fit Miller
NIKE Dri-Fit Miller
NIKE Dri-Fit Miller
Код на производ:
(DD4576-084)
NIKE

NIKE Dri-Fit Miller

Вметни ги омилените производи во корпичка и те чека попуст од 20% за два или повеќе избрани прозиводи. Целата понуда погледнете ја ТУКА.

Претходна цена
2.390 ДЕН
Моментална цена
2.390 ДЕН
Моментална цена
2.390 ДЕН
Заштеда: 0 ДЕН
Извести ме за попуст
Големини EU
Големини
Големини CM
 • 1X 1X
 • 2X 2X
 • 3X 3X
 • 2XS 2XS
 • XS XS
 • YSM YSM
 • SM SM
 • S S
 • YMD YMD
 • MD MD
 • M M
 • YLG YLG
 • YXL YXL
 • LG LG
 • L L
 • XL XL
 • 2XL 2XL
 • 3XL 3XL
 • 4XL 4XL
 • NS NS
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувајте во листата на желби
Nike Dri-FIT Miller е машка маица за трчање со долги ракави, која ќе ви го овозможи комфорот кој го заслужувате. Оваа маица нежно се прилепува на телото, поттикнувајќи ги слободните движења и ќе уживате во неа во текот на целиот тренинг. Има и слој кој ве штити од штетното влијание на сонцето во областите што ги покрива. Технологијата Nike Dri-FIT ја отстранува потта од вашата кожа и овозможува нејзино побрзо испарување, помагајќи ви да останете суви, фокусирани и удобни. Шевовите на рамената се прилагодени за да овозможат слободно движење на рацете. Поради деталите кои светат во темнина, ќе бидете забележливи и безбедни во услови на намалена видливост. Лесно се одржува и се пере во машина. Изработен е од рециклирани полиестерски влакна. Рециклираните материјали се дел од иницијативата Move to Zero, чија цел е да се отстрани пластичниот отпад. Станете дел од тимот на Nike со Nike Dri-FIT Miller машката маица за трчање и почнете да ја освојувате саканата километража. Спецификација: Nike Dri-FIT технологија Долги ракави Рефлектирачки елементи за полесна видливост Рециклирани материјали Состав: 100% полиестер Машинско перење.
Подетално

Nike Dri-FIT Miller е машка маица за трчање со долги ракави, која ќе ви го овозможи комфорот кој го заслужувате. Оваа маица нежно се прилепува на телото, поттикнувајќи ги слободните движења и ќе уживате во неа во текот на целиот тренинг. Има и слој кој ве штити од штетното влијание на сонцето во областите што ги покрива. Технологијата Nike Dri-FIT ја отстранува потта од вашата кожа и овозможува нејзино побрзо испарување, помагајќи ви да останете суви, фокусирани и удобни. Шевовите на рамената се прилагодени за да овозможат слободно движење на рацете. Поради деталите кои светат во темнина, ќе бидете забележливи и безбедни во услови на намалена видливост. Лесно се одржува и се пере во машина. Изработен е од рециклирани полиестерски влакна. Рециклираните материјали се дел од иницијативата Move to Zero, чија цел е да се отстрани пластичниот отпад. Станете дел од тимот на Nike со Nike Dri-FIT Miller машката маица за трчање и почнете да ја освојувате саканата километража.
Спецификација:

 • Nike Dri-FIT технологија
 • Долги ракави
 • Рефлектирачки елементи за полесна видливост
 • Рециклирани материјали
 • Состав: 100% полиестер
 • Машинско перење

 • Карактеристика Вредност
  Категорија Маица со долги ракави
  Категорија Текстил
  Пол Машки
  Намена Трчање
  Бренд NIKE
  Возраст За возрасни
  Големина ЕУ големина Големина во cm
  1X
  2X
  3X
  2XS
  XS XS
  YSM
  SM
  S S
  YMD
  MD
  M M
  YLG
  YXL
  LG
  L L
  XL XL
  2XL 2XL
  3XL 3XL
  4XL
  NS
  Остави оценка
  Trenutno nema komentara
  Помош