Пребарај ја страната
БЕСПЛАТНА ИСПОРАКА

за сите нарачки чија вредност е поголема од 2990 ден.

Контактирајте не на : 02/3055-222
ИСПОРАКА ВО РОК ОД 5 РАБОТНИ ДЕНА

- на сите нарачки во готово или со електронска платежна картичка

ДВА НАЧИНА НА ПЛАЌАЊЕ

- во готово или со електронска платежна картичка.

ELLESSE Italia
ELLESSE Italia
ELLESSE Italia
ELLESSE Italia
ELLESSE Italia
ELLESSE Italia
ELLESSE Italia
ELLESSE Italia
Женска јакна
Код на производ:
(ELA221F502-01)
ELLESSE

ELLESSE Italia

Претходна цена
2.990 ДЕН
Моментална цена
2.990 ДЕН
Цена со попуст
2.093 ДЕН
Заштеда: 897 ДЕН
Извести ме за попуст
Големини EU
Големини
Големини CM
 • 1X 1X
 • 2X 2X
 • 3X 3X
 • 2XS 2XS
 • XS XS
 • YSM YSM
 • SM SM
 • S S
 • YMD YMD
 • MD MD
 • M M
 • YLG YLG
 • YXL YXL
 • LG LG
 • L L
 • XL XL
 • 2XL 2XL
 • 3XL 3XL
 • 4XL 4XL
 • NS NS
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувајте во листата на желби
Ellesse Italia женската lifestyle јакна ќе го нагласи вашиот уникатен стил во секоја пригода. Поедноставен, модерен дизајн кој лесно се вклопува во секоја ваша комбинација на облека. Лесен и удобен, ќе ве заштити од ветер и благ пролетен и летен дожд. Еластичните делови на поработ и ракавите, како и прилагодливиот ремен ви даваат персонализирано вклопување. Златните нитни на ракавите се детал кој ја разбива едноставноста на оваа јакна и ќе го комплетира вашиот стил. Спецификација Женска lifestyle јакна Затворање со патент низ цела должина Еластични делови на ракавите и поработ Прилагодлив појас Извезено Ellesse лого.
Подетално

Ellesse Italia женската lifestyle јакна ќе го нагласи вашиот уникатен стил во секоја пригода. Поедноставен, модерен дизајн кој лесно се вклопува во секоја ваша комбинација на облека. Лесен и удобен, ќе ве заштити од ветер и благ пролетен и летен дожд. Еластичните делови на поработ и ракавите, како и прилагодливиот ремен ви даваат персонализирано вклопување. Златните нитни на ракавите се детал кој ја разбива едноставноста на оваа јакна и ќе го комплетира вашиот стил.

 • Спецификација
 • Женска lifestyle јакна
 • Затворање со патент низ цела должина
 • Еластични делови на ракавите и поработ
 • Прилагодлив појас
 • Извезено Ellesse лого

 • Карактеристика Вредност
  Категорија Јакна
  Основна поделба Текстил
  Пол Женски
  Намена Lifestyle
  Бренд ELLESSE
  Возраст За возрасни
  Големина ЕУ големина Големина во cm
  1X
  2X
  3X
  2XS
  XS XS
  YSM
  SM
  S S
  YMD
  MD
  M M
  YLG
  YXL
  LG
  L L
  XL XL
  2XL
  3XL
  4XL
  NS
  Остави оценка
  Trenutno nema komentara
  Помош