Пребарај ја страната
БЕСПЛАТНА ИСПОРАКА

за сите нарачки чија вредност е поголема од 2990 ден.

Контактирајте не на : 02/3055-222
ИСПОРАКА ВО РОК ОД 5 РАБОТНИ ДЕНА

- на сите нарачки во готово или со електронска платежна картичка

ДВА НАЧИНА НА ПЛАЌАЊЕ

- во готово или со електронска платежна картичка.

NIKE Dri-FIT
NIKE Dri-FIT
NIKE Dri-FIT
NIKE Dri-FIT
NIKE Dri-FIT
NIKE Dri-FIT
NIKE Dri-FIT
NIKE Dri-FIT
Код на производ:
(DH6763-100)
NIKE

NIKE Dri-FIT

 Само на Sport Vision web shop до 19.мај.те чека дополнителен попуст од  10% на издвоената понуда. Избери го твојот омилен производ, вметни го во корпичка и попустот ќе биде автоматски пресметан! Комплетната понуда погледни ја ТУКА.

Претходна цена
1.790 ДЕН
Моментална цена
1.790 ДЕН
Моментална цена
1.790 ДЕН
Заштеда: 0 ДЕН
Извести ме за попуст
Големини EU
Големини
Големини CM
 • 1X 1X
 • 2X 2X
 • 3X 3X
 • 2XS 2XS
 • XS XS
 • YSM YSM
 • SM SM
 • S S
 • YMD YMD
 • MD MD
 • M M
 • YLG YLG
 • YXL YXL
 • LG LG
 • L L
 • XL XL
 • 2XL 2XL
 • 3XL 3XL
 • 4XL 4XL
 • NS NS
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувајте во листата на желби
Nike Dri-FIT е машки шорц за кошарка кој ја носи атмосферата од паркетот во стил кој можете да го носите цел ден. Шорцевите се направени од лесна ткаенина во која кожата дише. Технологијата Dri-FIT, која ја отстранува потта од вашата кожа, обезбедува удобност, ви помага да останете суви и фокусирани на играта под обрачот. Еластичниот појас овозможува одлично вклопување, а има и џебови, за моментите кога не сте на теренот. Сошиениот Swoosh знак јасно ја покажува вашата спортска посветеност и на кој бренд најмногу му верувате. Лесно се одржува и дозволено е перење во машина. Носете ги машките кошаркарски шорцеви Dri-FIT и доминирајте на кошаркарското игралиште. Спецификација: Машки кошаркарски шорцеви Состав: 100% полиестер Џебови Машинско перење Технологија Dri-FIT Должина до колена.
Подетално

Nike Dri-FIT е машки шорц за кошарка кој ја носи атмосферата од паркетот во стил кој можете да го носите цел ден. Шорцевите се направени од лесна ткаенина во која кожата дише. Технологијата Dri-FIT, која ја отстранува потта од вашата кожа, обезбедува удобност, ви помага да останете суви и фокусирани на играта под обрачот. Еластичниот појас овозможува одлично вклопување, а има и џебови, за моментите кога не сте на теренот. Сошиениот Swoosh знак јасно ја покажува вашата спортска посветеност и на кој бренд најмногу му верувате. Лесно се одржува и дозволено е перење во машина. Носете ги машките кошаркарски шорцеви Dri-FIT и доминирајте на кошаркарското игралиште.
Спецификација:

 • Машки кошаркарски шорцеви
 • Состав: 100% полиестер
 • Џебови
 • Машинско перење
 • Технологија Dri-FIT
 • Должина до колена

 • Карактеристика Вредност
  Категорија Шорцеви
  Основна поделба Текстил
  Пол Машки
  Намена Lifestyle
  Бренд NIKE
  Возраст За возрасни
  Големина ЕУ големина Големина во cm
  1X
  2X
  3X
  2XS
  XS XS
  YSM
  SM
  S S
  YMD
  MD
  M M
  YLG
  YXL
  LG
  L L
  XL XL
  2XL 2XL
  3XL 3XL
  4XL 4XL
  NS
  Остави оценка
  Trenutno nema komentara
  Помош