Пребарај ја страната
БЕСПЛАТНА ИСПОРАКА

за сите нарачки чија вредност е поголема од 2990 ден.

Контактирајте не на : 02/3055-222
ИСПОРАКА ВО РОК ОД 5 РАБОТНИ ДЕНА

- на сите нарачки во готово или со електронска платежна картичка

ДВА НАЧИНА НА ПЛАЌАЊЕ

- во готово или со електронска платежна картичка.

NIKE Dri-FIT Superset
NIKE Dri-FIT Superset
NIKE Dri-FIT Superset
NIKE Dri-FIT Superset
NIKE Dri-FIT Superset
NIKE Dri-FIT Superset
NIKE Dri-FIT Superset
NIKE Dri-FIT Superset
Машка маица
Код на производ:
(CZ1219-886)
NIKE

NIKE Dri-FIT Superset

 Само на Sport Vision web shop до 19.мај.те чека дополнителен попуст од  10% на издвоената понуда. Избери го твојот омилен производ, вметни го во корпичка и попустот ќе биде автоматски пресметан! Комплетната понуда погледни ја ТУКА.

Претходна цена
2.090 ДЕН
Моментална цена
2.090 ДЕН
Моментална цена
2.090 ДЕН
Заштеда: 0 ДЕН
Извести ме за попуст
Големини EU
Големини
Големини CM
 • 1X 1X
 • 2X 2X
 • 3X 3X
 • 2XS 2XS
 • XS XS
 • YSM YSM
 • SM SM
 • S S
 • YMD YMD
 • MD MD
 • M M
 • YLG YLG
 • YXL YXL
 • LG LG
 • L L
 • XL XL
 • 2XL 2XL
 • 3XL 3XL
 • 4XL 4XL
 • NS NS
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувајте во листата на желби
Nike Dri-FIT Superset машката маица со кратки ракави ќе ви ја даде сета удобност што ви е потребна. Изработена е од прозрачна, која е направена од најмалку 50% рециклиран полиестерски материјали. Технологијата Dri-FIT ја апсорбира потта од вашето тело и брзо ја суши, за да останете суви и фокусирани на тренингот. Страничните отвори и редизајнираните шевови на ракавите ви помагаат да се движите без пречки и да се истегнувате без ограничувања. Носете ја Nike Dri-FIT Superset машката маица следниот пат кога ќе излезете на патеката. Спецификација: Dri-FIT технологија за апсорпција на пот Кратки ракави Состав на материјал: 100% полиестер Најмалку 50% рециклиран материјал Странични отвори и редизајнирани шевови на ракавите Машинско перење.
Подетално

Nike Dri-FIT Superset машката маица со кратки ракави ќе ви ја даде сета удобност што ви е потребна. Изработена е од прозрачна, која е направена од најмалку 50% рециклиран полиестерски материјали. Технологијата Dri-FIT ја апсорбира потта од вашето тело и брзо ја суши, за да останете суви и фокусирани на тренингот. Страничните отвори и редизајнираните шевови на ракавите ви помагаат да се движите без пречки и да се истегнувате без ограничувања. Носете ја Nike Dri-FIT Superset машката маица следниот пат кога ќе излезете на патеката.
Спецификација:

 • Dri-FIT технологија за апсорпција на пот
 • Кратки ракави
 • Состав на материјал: 100% полиестер
 • Најмалку 50% рециклиран материјал
 • Странични отвори и редизајнирани шевови на ракавите
 • Машинско перење

 • Карактеристика Вредност
  Категорија Маица
  Основна поделба Текстил
  Пол Машки
  Намена Lifestyle
  Бренд NIKE
  Возраст За возрасни
  Големина ЕУ големина Големина во cm
  1X
  2X
  3X
  2XS
  XS XS
  YSM
  SM
  S S
  YMD
  MD
  M M
  YLG
  YXL
  LG
  L L
  XL XL
  2XL 2XL
  3XL 3XL
  4XL
  NS
  Остави оценка
  Trenutno nema komentara
  Помош