Пребарај ја страната
БЕСПЛАТНА ИСПОРАКА

за сите нарачки чија вредност е поголема од 2990 ден.

Контактирајте не на : 02/3055-222
ИСПОРАКА ВО РОК ОД 5 РАБОТНИ ДЕНА

- на сите нарачки во готово или со електронска платежна картичка

ДВА НАЧИНА НА ПЛАЌАЊЕ

- во готово или со електронска платежна картичка.

NIKE Dri-FIT Run
NIKE Dri-FIT Run
NIKE Dri-FIT Run
NIKE Dri-FIT Run
NIKE Dri-FIT Run
NIKE Dri-FIT Run
NIKE Dri-FIT Run
NIKE Dri-FIT Run
NIKE Dri-FIT Run
NIKE Dri-FIT Run
Код на производ:
(CK0450-084)
NIKE

NIKE Dri-FIT Run

Вметни ги омилените производи во корпичка и те чека попуст од 20% за два или повеќе избрани прозиводи. Целата понуда погледнете ја ТУКА.

Претходна цена
1.790 ДЕН
Моментална цена
1.790 ДЕН
Моментална цена
1.790 ДЕН
Заштеда: 0 ДЕН
Извести ме за попуст
Големини EU
Големини
Големини CM
 • 1X 1X
 • 2X 2X
 • 3X 3X
 • 2XS 2XS
 • XS XS
 • YSM YSM
 • SM SM
 • S S
 • YMD YMD
 • MD MD
 • M M
 • YLG YLG
 • YXL YXL
 • LG LG
 • L L
 • XL XL
 • 2XL 2XL
 • 3XL 3XL
 • 4XL 4XL
 • NS NS
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувајте во листата на желби
Nike Dri-FIT Run е машки шорц за трчање во кој ќе ги постигнете максималните перформанси на патеката. Овие шорцеви се лесни и удобни, изработени се од прозрачни материјали кои ви помагаат да останете суви на патеката. Еластичниот појас со внатрешно прилагодување ви овозможува лесно да го адаптирате вклопувањето на шорцевите по ваша желба. Изработен е од удобен и растеглив материјал со Dri-FIT технологија која ја отстранува потта од кожата и ви овозможува да останете суви дури и за време на интензивен тренинг. За време на тренингот можете да ставите се што ви треба во страничните џебови. Се одликува со стандарден крој и лесно се одржува, бидејќи може да се пере во машина за перење. Спецификација: Машки шорцеви за трчање / тренинг Состав: 100% рециклиран полиестер Стандарден крој Машинско перење Еластичен појас Dri- FIT технологија за отстранување на вишок пот Странични џебови.
Подетално

Nike Dri-FIT Run е машки шорц за трчање во кој ќе ги постигнете максималните перформанси на патеката. Овие шорцеви се лесни и удобни, изработени се од прозрачни материјали кои ви помагаат да останете суви на патеката. Еластичниот појас со внатрешно прилагодување ви овозможува лесно да го адаптирате вклопувањето на шорцевите по ваша желба. Изработен е од удобен и растеглив материјал со Dri-FIT технологија која ја отстранува потта од кожата и ви овозможува да останете суви дури и за време на интензивен тренинг. За време на тренингот можете да ставите се што ви треба во страничните џебови. Се одликува со стандарден крој и лесно се одржува, бидејќи може да се пере во машина за перење.
Спецификација:

 • Машки шорцеви за трчање / тренинг
 • Состав: 100% рециклиран полиестер
 • Стандарден крој
 • Машинско перење
 • Еластичен појас
 • Dri- FIT технологија за отстранување на вишок пот
 • Странични џебови

 • Карактеристика Вредност
  Категорија Шорцеви
  Категорија Текстил
  Пол Машки
  Намена Трчање
  Бренд NIKE
  Возраст За возрасни
  Големина ЕУ големина Големина во cm
  1X
  2X
  3X
  2XS
  XS XS
  YSM
  SM
  S S
  YMD
  MD
  M M
  YLG
  YXL
  LG
  L L
  XL XL
  2XL 2XL
  3XL 3XL
  4XL 4XL
  NS
  Остави оценка
  Trenutno nema komentara
  Помош