Пребарај ја страната
БЕСПЛАТНА ИСПОРАКА

за сите нарачки чија вредност е поголема од 2990 ден.

Контактирајте не на : 02/3055-222
ИСПОРАКА ВО РОК ОД 5 РАБОТНИ ДЕНА

- на сите нарачки во готово или со електронска платежна картичка

ДВА НАЧИНА НА ПЛАЌАЊЕ

- во готово или со електронска платежна картичка.

UMBRO Heritage Retro
UMBRO Heritage Retro
UMBRO Heritage Retro
UMBRO Heritage Retro
Детски дуксер
Код на производ:
(UMA221B610-11)
UMBRO

UMBRO Heritage Retro

Претходна цена
2.690 ДЕН
Моментална цена
2.690 ДЕН
Цена со попуст
1.883 ДЕН
Заштеда: 807 ДЕН
Извести ме за попуст
Големини EU
Големини
Големини CM
 • 5-6 5-6г.
 • 7-8 7-8г.
 • 9-10 9-10г.
 • 1718 1718
 • 7-8Y 7-8Y
 • 910Y 9-10г.
 • 13Y 13Y
 • 1112 11-12г.
 • 1314 13-14г.
 • 1516 15-16г.
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувајте во листата на желби
Umbro Heritage Retro детскиот дуксер со капуљача за тинејџери е класично спортско парче облека. Елегантниот дизајн на овој дуксер нуди чист изглед, кој вашето момче може да го носи секој ден. Удобниот крој и пријатна ткаенина се сè што му треба. Капуљачата е тука кога температурите паѓаат, а џебовите со патент ги задржуваат неговите ситници. Нагласеното лого на Umbro ја нагласува наклонетоста кон брендот. Спецификација: Детски lifestyle дуксер со капуљача за тинејџери Еластични делови на ракавите и ременот Прилагодлива капуљача Предни џебови со патент Umbro лого.
Подетално

Umbro Heritage Retro детскиот дуксер со капуљача за тинејџери е класично спортско парче облека. Елегантниот дизајн на овој дуксер нуди чист изглед, кој вашето момче може да го носи секој ден. Удобниот крој и пријатна ткаенина се сè што му треба. Капуљачата е тука кога температурите паѓаат, а џебовите со патент ги задржуваат неговите ситници. Нагласеното лого на Umbro ја нагласува наклонетоста кон брендот.
Спецификација:

 • Детски lifestyle дуксер со капуљача за тинејџери
 • Еластични делови на ракавите и ременот
 • Прилагодлива капуљача
 • Предни џебови со патент
 • Umbro лого

 • Карактеристика Вредност
  Категорија Дуксер
  Категорија Текстил
  Пол Деца-момчиња
  Намена Фудбал
  Бренд UMBRO
  Возраст За возрасни
  Големина ЕУ големина Големина во cm
  5-6 5-6г.
  7-8 7-8г.
  9-10 9-10г.
  1718
  7-8Y
  910Y 9-10г.
  13Y
  1112 11-12г.
  1314 13-14г.
  1516 15-16г.
  Остави оценка
  Trenutno nema komentara

  Слични производи

  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:1
  Дуксер UMA221B602-01
  1.953 ДЕН
  Заштеда 30%
  2.790 ДЕН
  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:1
  Дуксер UMA221B601-62
  1.494 ДЕН
  Заштеда 40%
  2.490 ДЕН
  Помош