Пребарај ја страната
БЕСПЛАТНА ИСПОРАКА

за сите нарачки чија вредност е поголема од 2990 ден.

Контактирајте не на : 02/3055-222
ИСПОРАКА ВО РОК ОД 5 РАБОТНИ ДЕНА

- на сите нарачки во готово или со електронска платежна картичка

ДВА НАЧИНА НА ПЛАЌАЊЕ

- во готово или со електронска платежна картичка.

NIKE Dri-FIT Academy
NIKE Dri-FIT Academy
NIKE Dri-FIT Academy
NIKE Dri-FIT Academy
NIKE Dri-FIT Academy
NIKE Dri-FIT Academy
NIKE Dri-FIT Academy
NIKE Dri-FIT Academy
Код на производ:
(CW6107-451)
NIKE

NIKE Dri-FIT Academy

 Само на Sport Vision web shop до 19.мај.те чека дополнителен попуст од  10% на издвоената понуда. Избери го твојот омилен производ, вметни го во корпичка и попустот ќе биде автоматски пресметан! Комплетната понуда погледни ја ТУКА.

Претходна цена
1.390 ДЕН
Моментална цена
1.390 ДЕН
Моментална цена
1.390 ДЕН
Заштеда: 0 ДЕН
Извести ме за попуст
Големини EU
Големини
Големини CM
 • 1X 1X
 • 2X 2X
 • 3X 3X
 • 2XS 2XS
 • XS XS
 • YSM YSM
 • SM SM
 • S S
 • YMD YMD
 • MD MD
 • M M
 • YLG YLG
 • YXL YXL
 • LG LG
 • L L
 • XL XL
 • 2XL 2XL
 • 3XL 3XL
 • 4XL 4XL
 • NS NS
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувајте во листата на желби
Nike Dri-FIT Academy машките шорцеви нема да дозволат потта да ве успори и да ви го оддалечи фокусот од играта. Останете суви, удобни и фокусирани на тренингот во овој функционален машки шорц за фудбал. Технологијата Dri-FIT ја апсорбира потта и ви помага да одржите чувство на удобност. Мрежестите панели овозможуваат оптимален проток на воздух, додека лесната, растеглива ткаенина ви овозможува слободно да се движите. Дизајнот инспириран од брзината го модифицира изгледот на шорцевите што ги носат професионалните фудбалери на тренинг. Спецификација: Крој: standard fit за удобност Nike Dri-FIT технологија Еластичен појас со скриено прилагодување Дозволено е перење во машина Состав: 100 % полиестер.
Подетално

Nike Dri-FIT Academy машките шорцеви нема да дозволат потта да ве успори и да ви го оддалечи фокусот од играта. Останете суви, удобни и фокусирани на тренингот во овој функционален машки шорц за фудбал. Технологијата Dri-FIT ја апсорбира потта и ви помага да одржите чувство на удобност. Мрежестите панели овозможуваат оптимален проток на воздух, додека лесната, растеглива ткаенина ви овозможува слободно да се движите. Дизајнот инспириран од брзината го модифицира изгледот на шорцевите што ги носат професионалните фудбалери на тренинг.
Спецификација:

 • Крој: standard fit за удобност
 • Nike Dri-FIT технологија
 • Еластичен појас со скриено прилагодување
 • Дозволено е перење во машина
 • Состав: 100 % полиестер

 • Карактеристика Вредност
  Категорија Шорцеви
  Основна поделба Текстил
  Пол Машки
  Намена Фудбал
  Бренд NIKE
  Возраст За возрасни
  Големина ЕУ големина Големина во cm
  1X
  2X
  3X
  2XS
  XS XS
  YSM
  SM
  S S
  YMD
  MD
  M M
  YLG
  YXL
  LG
  L L
  XL XL
  2XL 2XL
  3XL 3XL
  4XL 4XL
  NS
  Остави оценка
  Trenutno nema komentara
  Помош