Пребарај ја страната
БЕСПЛАТНА ИСПОРАКА

за сите нарачки чија вредност е поголема од 2490 ден.

Контактирајте не на : 02/3055-222
ИСПОРАКА ВО РОК ОД 5 РАБОТНИ ДЕНА

- на сите нарачки во готово или со електронска платежна картичка

ДВА НАЧИНА НА ПЛАЌАЊЕ

- во готово или со електронска платежна картичка.

КУПИ СО VISA – и добиј дополителни 10% ПОПУСТ
NIKE Sportswear Therma-FIT Repel
NIKE Sportswear Therma-FIT Repel
NIKE Sportswear Therma-FIT Repel
NIKE Sportswear Therma-FIT Repel
NIKE Sportswear Therma-FIT Repel
NIKE Sportswear Therma-FIT Repel
NIKE Sportswear Therma-FIT Repel
NIKE Sportswear Therma-FIT Repel
Женска јакна
Код на производ:
(DJ6999-010)
NIKE

NIKE Sportswear Therma-FIT Repel

Единствено на нашиот online shop можеш да искористиш дополнителен попуст од 10% на веќе намалените производи до 60%! Побрзај, вметни ги во корпичката твоите омилени модели и дополнителните 10% ќе бидат автоматски пресметани! Погледнете ја целата понуда ТУКА.

*Овој ваучер не може да се комбинира со други ваучери.

 


 

Претходна цена
8.190 ДЕН
Моментална цена
8.190 ДЕН
Цена со попуст
6.552 ДЕН
Заштеда: 1.638 ДЕН
Извести ме за попуст
Големини EU
Големини
Големини CM
 • 1X *
 • 2X *
 • 3X *
 • 2XS 2XS
 • XS XS
 • YSM *
 • SM *
 • S S
 • YMD *
 • MD *
 • M M
 • YLG *
 • YXL *
 • LG *
 • L L
 • XL XL
 • 2XL 2XL
 • 3XL *
 • 4XL *
 • NS *
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувајте во листата на желби
Nike Sportswear Therma-FIT Repel Classic Series е женска јакна која ќе ви биде омилена во студените, зимски денови. Нејзината водоотпорна ткаенина и изолација од надворешни услови се целосно изработени од рециклиран полиестер добиен од пластични шишиња (Nike успеа, од 2010 година, да преработи и искористи повеќе од 7 милијарди пластични шишиња). Ви дава топлина од капуљачата до долниот раб. Технологијата Nike Therma-FIT ја регулира природната топлина на вашето тело за да ви даде чувство на оптимална топлина во студените денови. Еластичните делови на ракавите обезбедуваат пријатно и удобно чувство. Предните џебови се затвораат со патент, така што тие се безбедно место за чување телефони, клучеви и картички, како и совршено место за загревање на рацете. Графиките на предната и задната страна и даваат на оваа јакна наследен, препознатлив Nike изглед. Therma-FIT везот на левиот ракав ја нагласува врвната конструкција на оваа јакна. Апликацијата Swoosh на задната страна е нагласена со извезена надворешна линија. Спецификација: Женска јакна – lifestyle Модел: Стандарден крој за опуштено, лесно чувство Еластични делови на ракавите Технологија Therma-FIT Материјал: 100% полиестер.
Подетално

Nike Sportswear Therma-FIT Repel Classic Series е женска јакна која ќе ви биде омилена во студените, зимски денови. Нејзината водоотпорна ткаенина и изолација од надворешни услови се целосно изработени од рециклиран полиестер добиен од пластични шишиња (Nike успеа, од 2010 година, да преработи и искористи повеќе од 7 милијарди пластични шишиња). Ви дава топлина од капуљачата до долниот раб. Технологијата Nike Therma-FIT ја регулира природната топлина на вашето тело за да ви даде чувство на оптимална топлина во студените денови. Еластичните делови на ракавите обезбедуваат пријатно и удобно чувство. Предните џебови се затвораат со патент, така што тие се безбедно место за чување телефони, клучеви и картички, како и совршено место за загревање на рацете. Графиките на предната и задната страна и даваат на оваа јакна наследен, препознатлив Nike изглед. Therma-FIT везот на левиот ракав ја нагласува врвната конструкција на оваа јакна. Апликацијата Swoosh на задната страна е нагласена со извезена надворешна линија.
Спецификација:

 • Женска јакна – lifestyle
 • Модел: Стандарден крој за опуштено, лесно чувство
 • Еластични делови на ракавите
 • Технологија Therma-FIT
 • Материјал: 100% полиестер

 • Карактеристика Вредност
  Категорија Јакна
  Основна поделба Текстил
  Пол Женски
  Намена Lifestyle
  Бренд NIKE
  Возраст За возрасни
  Големина ЕУ големина Големина во cm
  1X
  2X
  3X
  2XS 2XS
  XS XS
  YSM
  SM
  S S
  YMD
  MD
  M M
  YLG
  YXL
  LG
  L L
  XL XL
  2XL 2XL
  3XL
  4XL
  NS

  Остави коментар

  Trenutno nema komentara

  Nike Sportswear Therma-FIT Repel Classic Series е женска јакна која ќе ви биде омилена во студените, зимски денови. Нејзината водоотпорна ткаенина и изолација од надворешни услови се целосно изработени од рециклиран полиестер добиен од пластични шишиња (Nike успеа, од 2010 година, да преработи и искористи повеќе од 7 милијарди пластични шишиња). Ви дава топлина од капуљачата до долниот раб. Технологијата Nike Therma-FIT ја регулира природната топлина на вашето тело за да ви даде чувство на оптимална топлина во студените денови. Еластичните делови на ракавите обезбедуваат пријатно и удобно чувство. Предните џебови се затвораат со патент, така што тие се безбедно место за чување телефони, клучеви и картички, како и совршено место за загревање на рацете. Графиките на предната и задната страна и даваат на оваа јакна наследен, препознатлив Nike изглед. Therma-FIT везот на левиот ракав ја нагласува врвната конструкција на оваа јакна. Апликацијата Swoosh на задната страна е нагласена со извезена надворешна линија.
  Спецификација:

 • Женска јакна – lifestyle
 • Модел: Стандарден крој за опуштено, лесно чувство
 • Еластични делови на ракавите
 • Технологија Therma-FIT
 • Материјал: 100% полиестер

 • Карактеристика Вредност
  Категорија Јакна
  Основна поделба Текстил
  Пол Женски
  Намена Lifestyle
  Бренд NIKE
  Возраст За возрасни
  Големина ЕУ големина Големина во cm
  1X
  2X
  3X
  2XS 2XS
  XS XS
  YSM
  SM
  S S
  YMD
  MD
  M M
  YLG
  YXL
  LG
  L L
  XL XL
  2XL 2XL
  3XL
  4XL
  NS

  Остави коментар

  Trenutno nema komentara

  Слични производи

  Помош