Пребарај ја страната
БЕСПЛАТНА ИСПОРАКА

за сите нарачки чија вредност е поголема од 2490 ден.

Контактирајте не на : 02/3055-222
ИСПОРАКА ВО РОК ОД 5 РАБОТНИ ДЕНА

- на сите нарачки во готово или со електронска платежна картичка

ДВА НАЧИНА НА ПЛАЌАЊЕ

- во готово или со електронска платежна картичка.

КУПИ СО VISA – и добиј дополителни 10% ПОПУСТ
NIKE Sportswear Icon Clash
NIKE Sportswear Icon Clash
NIKE Sportswear Icon Clash
NIKE Sportswear Icon Clash
NIKE Sportswear Icon Clash
NIKE Sportswear Icon Clash
NIKE Sportswear Icon Clash
NIKE Sportswear Icon Clash
Женски хеланки
Код на производ:
(DD5371-622)
NIKE

NIKE Sportswear Icon Clash

Единствено на нашиот online shop можеш да искористиш дополнителен попуст од 10% на веќе намалените производи до 60%! Побрзај, вметни ги во корпичката твоите омилени модели и дополнителните 10% ќе бидат автоматски пресметани! Погледнете ја целата понуда ТУКА.

*Овој ваучер не може да се комбинира со други ваучери.

 


 

Претходна цена
3.390 ДЕН
Моментална цена
3.390 ДЕН
Цена со попуст
2.712 ДЕН
Заштеда: 678 ДЕН
Извести ме за попуст
Големини EU
Големини
Големини CM
 • 1X *
 • 2X *
 • 3X *
 • 2XS *
 • XS XS
 • YSM *
 • SM *
 • S S
 • YMD *
 • MD *
 • M M
 • YLG *
 • YXL *
 • LG *
 • L L
 • XL XL
 • 2XL 2XL
 • 3XL *
 • 4XL *
 • NS *
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувајте во листата на желби
Долгогодишниот фаворит Nike Sportswear Icon Clash женските хеланки, пристигнува во ново подобрено издание со неочекувани детали. Можете да ги носите за време на целодневните активности или по напорниот тренинг. Флексибилната непроѕирна ткаенина е мазна и ви дава оптимална слобода на движење и безбедност. Овие хеланки се одликуваат со два скриени џебови во зоната на ременот, кои се одлични за складирање на вашите ситници кои ви се потребни во текот на денот, додека задниот џеб е совршен за чување на вашиот телефон. Технологијата Dri-FIT обезбедува удобност и го регулира потењето. Хеланките се направени од најмалку 50% рециклирани материјали, користејќи мешавина од рециклиран полиестер и еластин. Рециклираните материјали се дел од иницијативата Move to Zero на Nike, чија цел е да се отстрани пластичниот отпад. Придружете се на тимот на Nike со Sportswear Icon Clash женските хеланки и останете во движење. Спецификација: Женски хеланки - lifestyle Прилагодлив еластичен V-појас 2 скриени џебови Заден џеб Dri-FIT технологија Swoosh лого Машинско перење Состав: 78% полиестер, 22% еластин.
Подетално

Долгогодишниот фаворит Nike Sportswear Icon Clash женските хеланки, пристигнува во ново подобрено издание со неочекувани детали. Можете да ги носите за време на целодневните активности или по напорниот тренинг. Флексибилната непроѕирна ткаенина е мазна и ви дава оптимална слобода на движење и безбедност. Овие хеланки се одликуваат со два скриени џебови во зоната на ременот, кои се одлични за складирање на вашите ситници кои ви се потребни во текот на денот, додека задниот џеб е совршен за чување на вашиот телефон. Технологијата Dri-FIT обезбедува удобност и го регулира потењето. Хеланките се направени од најмалку 50% рециклирани материјали, користејќи мешавина од рециклиран полиестер и еластин. Рециклираните материјали се дел од иницијативата Move to Zero на Nike, чија цел е да се отстрани пластичниот отпад. Придружете се на тимот на Nike со Sportswear Icon Clash женските хеланки и останете во движење.
Спецификација:

 • Женски хеланки - lifestyle
 • Прилагодлив еластичен V-појас
 • 2 скриени џебови
 • Заден џеб
 • Dri-FIT технологија
 • Swoosh лого
 • Машинско перење
 • Состав: 78% полиестер, 22% еластин

 • Карактеристика Вредност
  Категорија Хеланки
  Основна поделба Текстил
  Пол Женски
  Намена Тренинг
  Бренд NIKE
  Возраст За возрасни
  Големина ЕУ големина Големина во cm
  1X
  2X
  3X
  2XS
  XS XS
  YSM
  SM
  S S
  YMD
  MD
  M M
  YLG
  YXL
  LG
  L L
  XL XL
  2XL 2XL
  3XL
  4XL
  NS

  Остави коментар

  Trenutno nema komentara

  Долгогодишниот фаворит Nike Sportswear Icon Clash женските хеланки, пристигнува во ново подобрено издание со неочекувани детали. Можете да ги носите за време на целодневните активности или по напорниот тренинг. Флексибилната непроѕирна ткаенина е мазна и ви дава оптимална слобода на движење и безбедност. Овие хеланки се одликуваат со два скриени џебови во зоната на ременот, кои се одлични за складирање на вашите ситници кои ви се потребни во текот на денот, додека задниот џеб е совршен за чување на вашиот телефон. Технологијата Dri-FIT обезбедува удобност и го регулира потењето. Хеланките се направени од најмалку 50% рециклирани материјали, користејќи мешавина од рециклиран полиестер и еластин. Рециклираните материјали се дел од иницијативата Move to Zero на Nike, чија цел е да се отстрани пластичниот отпад. Придружете се на тимот на Nike со Sportswear Icon Clash женските хеланки и останете во движење.
  Спецификација:

 • Женски хеланки - lifestyle
 • Прилагодлив еластичен V-појас
 • 2 скриени џебови
 • Заден џеб
 • Dri-FIT технологија
 • Swoosh лого
 • Машинско перење
 • Состав: 78% полиестер, 22% еластин

 • Карактеристика Вредност
  Категорија Хеланки
  Основна поделба Текстил
  Пол Женски
  Намена Тренинг
  Бренд NIKE
  Возраст За возрасни
  Големина ЕУ големина Големина во cm
  1X
  2X
  3X
  2XS
  XS XS
  YSM
  SM
  S S
  YMD
  MD
  M M
  YLG
  YXL
  LG
  L L
  XL XL
  2XL 2XL
  3XL
  4XL
  NS

  Остави коментар

  Trenutno nema komentara

  Слични производи

  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:2
  Хеланки DD6186-690
  2.472 ДЕН
  Заштеда 20%
  3.090 ДЕН
  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:2
  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:1
  Хеланки DD6323-010
  2.373 ДЕН
  Заштеда 30%
  3.390 ДЕН
  Помош