Пребарај ја страната
БЕСПЛАТНА ИСПОРАКА

за сите нарачки чија вредност е поголема од 2490 ден.

Контактирајте не на : 02/3055-222
ИСПОРАКА ВО РОК ОД 5 РАБОТНИ ДЕНА

- на сите нарачки во готово или со електронска платежна картичка

ДВА НАЧИНА НА ПЛАЌАЊЕ

- во готово или со електронска платежна картичка.

КУПИ СО VISA – и добиј дополителни 10% ПОПУСТ
NIKE Dri-FIT Fast
NIKE Dri-FIT Fast
NIKE Dri-FIT Fast
NIKE Dri-FIT Fast
NIKE Dri-FIT Fast
NIKE Dri-FIT Fast
NIKE Dri-FIT Fast
NIKE Dri-FIT Fast
Женски хеланки за трчање
Код на производ:
(DD6786-010)
NIKE

NIKE Dri-FIT Fast

Единствено на нашиот online shop можеш да искористиш дополнителен попуст од 10% на веќе намалените производи до 60%! Побрзај, вметни ги во корпичката твоите омилени модели и дополнителните 10% ќе бидат автоматски пресметани! Погледнете ја целата понуда ТУКА.

*Овој ваучер не може да се комбинира со други ваучери.

 


 

Претходна цена
3.790 ДЕН
Моментална цена
3.790 ДЕН
Цена со попуст
3.032 ДЕН
Заштеда: 758 ДЕН
Извести ме за попуст
Големини EU
Големини
Големини CM
 • 1X *
 • 2X *
 • 3X *
 • 2XS *
 • XS XS
 • YSM *
 • SM *
 • S S
 • YMD *
 • MD *
 • M M
 • YLG *
 • YXL *
 • LG *
 • L L
 • XL XL
 • 2XL 2XL
 • 3XL *
 • 4XL *
 • NS *
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувајте во листата на желби
Nike Epic Fast Mid-Rise женските хеланки за трчање се функционално дизајнирани да ве поддржат во вашата цел да поминете што повеќе километри. Изработени се од еластична Nike Power ткаенина која ја следи линијата на телото, обезбедувајќи максимална слобода на движење. Мрежестите панели на задниот дел од ногавиците овозможуваат оптимален проток на воздух. Останете суви и ладни, дури и за време на најинтензивното трчање, благодарение на Dri-FIT технологијата која ја апсорбира потта од кожата и го забрзува нејзиното испарување. Овие хеланки имаат еластичен прилагодлив појас и џебови во кои можете безбедно да ги чувате телефонот, клучот или картичките. Производот е направен од најмалку 50% рециклирани полиестерски влакна. Спецификација: Женски хеланки за трчање Еластичен прилагодлив појас Заден џеб Мрежести вентилациони панели Флуоресцентни детали Dri- FIT технологија Дозволено перење во машина Состав: 100% полиестер; постава: 80% полиестер, 20% спандекс .
Подетално

Nike Epic Fast Mid-Rise женските хеланки за трчање се функционално дизајнирани да ве поддржат во вашата цел да поминете што повеќе километри. Изработени се од еластична Nike Power ткаенина која ја следи линијата на телото, обезбедувајќи максимална слобода на движење. Мрежестите панели на задниот дел од ногавиците овозможуваат оптимален проток на воздух. Останете суви и ладни, дури и за време на најинтензивното трчање, благодарение на Dri-FIT технологијата која ја апсорбира потта од кожата и го забрзува нејзиното испарување. Овие хеланки имаат еластичен прилагодлив појас и џебови во кои можете безбедно да ги чувате телефонот, клучот или картичките. Производот е направен од најмалку 50% рециклирани полиестерски влакна.
Спецификација:

 • Женски хеланки за трчање
 • Еластичен прилагодлив појас
 • Заден џеб
 • Мрежести вентилациони панели
 • Флуоресцентни детали
 • Dri- FIT технологија
 • Дозволено перење во машина
 • Состав: 100% полиестер; постава: 80% полиестер, 20% спандекс
Карактеристика Вредност
Категорија Хеланки
Основна поделба Текстил
Пол Женски
Намена Трчање
Бренд NIKE
Возраст За возрасни
Големина ЕУ големина Големина во cm
1X
2X
3X
2XS
XS XS
YSM
SM
S S
YMD
MD
M M
YLG
YXL
LG
L L
XL XL
2XL 2XL
3XL
4XL
NS

Остави коментар

Trenutno nema komentara

Nike Epic Fast Mid-Rise женските хеланки за трчање се функционално дизајнирани да ве поддржат во вашата цел да поминете што повеќе километри. Изработени се од еластична Nike Power ткаенина која ја следи линијата на телото, обезбедувајќи максимална слобода на движење. Мрежестите панели на задниот дел од ногавиците овозможуваат оптимален проток на воздух. Останете суви и ладни, дури и за време на најинтензивното трчање, благодарение на Dri-FIT технологијата која ја апсорбира потта од кожата и го забрзува нејзиното испарување. Овие хеланки имаат еластичен прилагодлив појас и џебови во кои можете безбедно да ги чувате телефонот, клучот или картичките. Производот е направен од најмалку 50% рециклирани полиестерски влакна.
Спецификација:

 • Женски хеланки за трчање
 • Еластичен прилагодлив појас
 • Заден џеб
 • Мрежести вентилациони панели
 • Флуоресцентни детали
 • Dri- FIT технологија
 • Дозволено перење во машина
 • Состав: 100% полиестер; постава: 80% полиестер, 20% спандекс
Карактеристика Вредност
Категорија Хеланки
Основна поделба Текстил
Пол Женски
Намена Трчање
Бренд NIKE
Возраст За возрасни
Големина ЕУ големина Големина во cm
1X
2X
3X
2XS
XS XS
YSM
SM
S S
YMD
MD
M M
YLG
YXL
LG
L L
XL XL
2XL 2XL
3XL
4XL
NS

Остави коментар

Trenutno nema komentara

Слични производи

Sačuvano u omiljne
Достапна боја:2
Хеланки DD5278-574
2.373 ДЕН
Заштеда 30%
3.390 ДЕН
Sačuvano u omiljne
Достапна боја:2
Хеланки DD5278-010
2.373 ДЕН
Заштеда 30%
3.390 ДЕН
Sačuvano u omiljne
Достапна боја:2
Хеланки CZ9240-673
2.204 ДЕН
Заштеда 35%
3.390 ДЕН
Помош