Пребарај ја страната
БЕСПЛАТНА ИСПОРАКА

за сите нарачки чија вредност е поголема од 2490 ден.

Контактирајте не на : 02/3055-222
ИСПОРАКА ВО РОК ОД 5 РАБОТНИ ДЕНА

- на сите нарачки во готово или со електронска платежна картичка

ДВА НАЧИНА НА ПЛАЌАЊЕ

- во готово или со електронска платежна картичка.

КУПИ СО VISA – и добиј дополителни 10% ПОПУСТ
adidas Y LIL STR HOOD
adidas Y LIL STR HOOD
adidas Y LIL STR HOOD
adidas Y LIL STR HOOD
adidas Y LIL STR HOOD
adidas Y LIL STR HOOD
Детски дуксер
Код на производ:
(GR9790)
adidas

adidas Y LIL STR HOOD

Единствено на нашиот online shop можеш да искористиш дополнителен попуст од 10% на веќе намалените производи до 60%! Побрзај, вметни ги во корпичката твоите омилени модели и дополнителните 10% ќе бидат автоматски пресметани! Погледнете ја целата понуда ТУКА.

*Овој ваучер не може да се комбинира со други ваучери.

 


 

Претходна цена
3.088 ДЕН
Моментална цена
3.088 ДЕН
Цена со попуст
2.316 ДЕН
Заштеда: 772 ДЕН
Извести ме за попуст
Големини EU
Големини
Големини CM
 • 62 2-3м
 • 68 3-6м
 • 74 6-9m
 • 80 9-12м
 • 86 12-18м
 • 92 18-24м
 • 98 2-3г.
 • 104 3-4г.
 • 110 4-5г.
 • 116 5-6г.
 • 122 6-7г.
 • 128 7-8г.
 • 134 8-9г.
 • 140 9-10г.
 • 146 *
 • 152 11-12г.
 • 158 12-13г.
 • 164 13-14г.
 • 170 14-15г.
 • 176 15-16г.
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувајте во листата на желби
Обезбедете ѝм удобна облека на вашите деца и додајте кошаркарска нота во нивниот секојдневен стил со adidas LIL STRIPE унисекс детскиот дуксер. Овој дуксер има се што треба да има омилениот дуксер - капуљача, кенгур џебови, шарена графика и незаменлива удобност. Изработен е од материјал богат со памук, кој овозможува удобност и комфор при загревање или после тренинг. Технологијата AEROREADY ја отстранува влагата и ги тера малите MVP играчи да се фокусираат на играта на теренот. аdidas памучните производи поддржуваат одржливо одгледување на памук. Ова е дел од амбицијата на adidas да стави крај на употребата на пластичниот отпад. adidas секогаш носи врвен дизајн и најдобар квалитет за своите најмлади членови на тимот. Спецификација: Унисекс детски дуксер - кошарка Стандарден крој Прилагодлива капуљача Кенгур џебови Шарена графика Состав: 70% памук, 30% рециклиран полиестер Боја: Црна, сина, бела .
Подетално

Обезбедете ѝм удобна облека на вашите деца и додајте кошаркарска нота во нивниот секојдневен стил со adidas LIL STRIPE унисекс детскиот дуксер. Овој дуксер има се што треба да има омилениот дуксер - капуљача, кенгур џебови, шарена графика и незаменлива удобност. Изработен е од материјал богат со памук, кој овозможува удобност и комфор при загревање или после тренинг. Технологијата AEROREADY ја отстранува влагата и ги тера малите MVP играчи да се фокусираат на играта на теренот. аdidas памучните производи поддржуваат одржливо одгледување на памук. Ова е дел од амбицијата на adidas да стави крај на употребата на пластичниот отпад. adidas секогаш носи врвен дизајн и најдобар квалитет за своите најмлади членови на тимот.

Спецификација:

 • Унисекс детски дуксер - кошарка
 • Стандарден крој
 • Прилагодлива капуљача
 • Кенгур џебови
 • Шарена графика
 • Состав: 70% памук, 30% рециклиран полиестер
 • Боја: Црна, сина, бела
Карактеристика Вредност
Категорија Дуксер
Основна поделба Текстил
Пол Kids
Намена Кошарка
Бренд adidas
Возраст За мали деца (4-10 год.)
Големина ЕУ големина Големина во cm
62 2-3м
68 3-6м
74 6-9m
80 9-12м
86 12-18м
92 18-24м
98 2-3г.
104 3-4г.
110 4-5г.
116 5-6г.
122 6-7г.
128 7-8г.
134 8-9г.
140 9-10г.
146
152 11-12г.
158 12-13г.
164 13-14г.
170 14-15г.
176 15-16г.

Остави коментар

Trenutno nema komentara

Обезбедете ѝм удобна облека на вашите деца и додајте кошаркарска нота во нивниот секојдневен стил со adidas LIL STRIPE унисекс детскиот дуксер. Овој дуксер има се што треба да има омилениот дуксер - капуљача, кенгур џебови, шарена графика и незаменлива удобност. Изработен е од материјал богат со памук, кој овозможува удобност и комфор при загревање или после тренинг. Технологијата AEROREADY ја отстранува влагата и ги тера малите MVP играчи да се фокусираат на играта на теренот. аdidas памучните производи поддржуваат одржливо одгледување на памук. Ова е дел од амбицијата на adidas да стави крај на употребата на пластичниот отпад. adidas секогаш носи врвен дизајн и најдобар квалитет за своите најмлади членови на тимот.

Спецификација:

 • Унисекс детски дуксер - кошарка
 • Стандарден крој
 • Прилагодлива капуљача
 • Кенгур џебови
 • Шарена графика
 • Состав: 70% памук, 30% рециклиран полиестер
 • Боја: Црна, сина, бела
Карактеристика Вредност
Категорија Дуксер
Основна поделба Текстил
Пол Kids
Намена Кошарка
Бренд adidas
Возраст За мали деца (4-10 год.)
Големина ЕУ големина Големина во cm
62 2-3м
68 3-6м
74 6-9m
80 9-12м
86 12-18м
92 18-24м
98 2-3г.
104 3-4г.
110 4-5г.
116 5-6г.
122 6-7г.
128 7-8г.
134 8-9г.
140 9-10г.
146
152 11-12г.
158 12-13г.
164 13-14г.
170 14-15г.
176 15-16г.

Остави коментар

Trenutno nema komentara

Слични производи

Sačuvano u omiljne
Достапна боја:1
Дуксер GR9792
2.007 ДЕН
Заштеда 35%
3.088 ДЕН
Помош