Пребарај ја страната
БЕСПЛАТНА ИСПОРАКА

за сите нарачки чија вредност е поголема од 2490 ден.

Контактирајте не на : 02/3055-222
ИСПОРАКА ВО РОК ОД 5 РАБОТНИ ДЕНА

- на сите нарачки во готово или со електронска платежна картичка

ДВА НАЧИНА НА ПЛАЌАЊЕ

- во готово или со електронска платежна картичка.

КУПИ СО VISA – и добиј дополителни 10% ПОПУСТ
NIKE Sportswear Therma-FIT Windrunner
NIKE Sportswear Therma-FIT Windrunner
NIKE Sportswear Therma-FIT Windrunner
NIKE Sportswear Therma-FIT Windrunner
NIKE Sportswear Therma-FIT Windrunner
NIKE Sportswear Therma-FIT Windrunner
NIKE Sportswear Therma-FIT Windrunner
NIKE Sportswear Therma-FIT Windrunner
Женска јакна
Код на производ:
(DH4073-010)
NIKE

NIKE Sportswear Therma-FIT Windrunner

Единствено на нашиот online shop можеш да искористиш дополнителен попуст од 10% на веќе намалените производи до 60%! Побрзај, вметни ги во корпичката твоите омилени модели и дополнителните 10% ќе бидат автоматски пресметани! Погледнете ја целата понуда ТУКА.

*Овој ваучер не може да се комбинира со други ваучери.

 


 

Претходна цена
10.890 ДЕН
Моментална цена
10.890 ДЕН
Цена со попуст
8.712 ДЕН
Заштеда: 2.178 ДЕН
Извести ме за попуст
Големини EU
Големини
Големини CM
 • 1X *
 • 2X *
 • 3X *
 • 2XS 2XS
 • XS XS
 • YSM *
 • SM *
 • S S
 • YMD *
 • MD *
 • M M
 • YLG *
 • YXL *
 • LG *
 • L L
 • XL XL
 • 2XL 2XL
 • 3XL *
 • 4XL *
 • NS *
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувајте во листата на желби
Nike Sportswear Therma-FIT Windrunner женската јакна е сестрана, водоотпорна јакна, инспирирана од оригиналната Nike ветровка. Технологијата Nike Therma-FIT ја регулира природната топлина на телото за да се загреете во текот на студените, зимски денови. Надворешниот слој на оваа јакна е изработен од мазна ткаенина која е отпорна на вода. Предните џебови ви овозможуваат да ги складирате основните работи, додека извезената графика на манжетната ја нагласува технологијата Therma-FIT. Спецификација: Модел: Стандарден крој Џебови Водоотпорен слој Боја: Црна.
Подетално

Nike Sportswear Therma-FIT Windrunner женската јакна е сестрана, водоотпорна јакна, инспирирана од оригиналната Nike ветровка. Технологијата Nike Therma-FIT ја регулира природната топлина на телото за да се загреете во текот на студените, зимски денови. Надворешниот слој на оваа јакна е изработен од мазна ткаенина која е отпорна на вода. Предните џебови ви овозможуваат да ги складирате основните работи, додека извезената графика на манжетната ја нагласува технологијата Therma-FIT.
Спецификација:

 • Модел: Стандарден крој
 • Џебови
 • Водоотпорен слој
 • Боја: Црна

 • Карактеристика Вредност
  Категорија Јакна
  Основна поделба Текстил
  Пол Женски
  Намена Lifestyle
  Бренд NIKE
  Возраст За возрасни
  Големина ЕУ големина Големина во cm
  1X
  2X
  3X
  2XS 2XS
  XS XS
  YSM
  SM
  S S
  YMD
  MD
  M M
  YLG
  YXL
  LG
  L L
  XL XL
  2XL 2XL
  3XL
  4XL
  NS

  Остави коментар

  Trenutno nema komentara

  Nike Sportswear Therma-FIT Windrunner женската јакна е сестрана, водоотпорна јакна, инспирирана од оригиналната Nike ветровка. Технологијата Nike Therma-FIT ја регулира природната топлина на телото за да се загреете во текот на студените, зимски денови. Надворешниот слој на оваа јакна е изработен од мазна ткаенина која е отпорна на вода. Предните џебови ви овозможуваат да ги складирате основните работи, додека извезената графика на манжетната ја нагласува технологијата Therma-FIT.
  Спецификација:

 • Модел: Стандарден крој
 • Џебови
 • Водоотпорен слој
 • Боја: Црна

 • Карактеристика Вредност
  Категорија Јакна
  Основна поделба Текстил
  Пол Женски
  Намена Lifestyle
  Бренд NIKE
  Возраст За возрасни
  Големина ЕУ големина Големина во cm
  1X
  2X
  3X
  2XS 2XS
  XS XS
  YSM
  SM
  S S
  YMD
  MD
  M M
  YLG
  YXL
  LG
  L L
  XL XL
  2XL 2XL
  3XL
  4XL
  NS

  Остави коментар

  Trenutno nema komentara

  Слични производи

  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:1
  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:1
  Јакна CZ9290-004
  5.432 ДЕН
  Заштеда 20%
  6.790 ДЕН
  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:1
  Помош