Пребарај ја страната
БЕСПЛАТНА ИСПОРАКА

за сите нарачки чија вредност е поголема од 2490 ден.

Контактирајте не на : 02/3055-222
ИСПОРАКА ВО РОК ОД 5 РАБОТНИ ДЕНА

- на сите нарачки во готово или со електронска платежна картичка

ДВА НАЧИНА НА ПЛАЌАЊЕ

- во готово или со електронска платежна картичка.

КУПИ СО VISA – и добиј дополителни 10% ПОПУСТ
NIKE Sportswear Storm-FIT
NIKE Sportswear Storm-FIT
NIKE Sportswear Storm-FIT
NIKE Sportswear Storm-FIT
NIKE Sportswear Storm-FIT
NIKE Sportswear Storm-FIT
NIKE Sportswear Storm-FIT
NIKE Sportswear Storm-FIT
Машка јакна
Код на производ:
(DD6788-326)
NIKE

NIKE Sportswear Storm-FIT

Единствено на нашиот online shop можеш да искористиш дополнителен попуст од 10% на веќе намалените производи до 60%! Побрзај, вметни ги во корпичката твоите омилени модели и дополнителните 10% ќе бидат автоматски пресметани! Погледнете ја целата понуда ТУКА.

*Овој ваучер не може да се комбинира со други ваучери.

 


 

Претходна цена
13.590 ДЕН
Моментална цена
13.590 ДЕН
Цена со попуст
10.872 ДЕН
Заштеда: 2.718 ДЕН
Извести ме за попуст
Големини EU
Големини
Големини CM
 • 1X *
 • 2X *
 • 3X *
 • 2XS *
 • XS XS
 • YSM *
 • SM *
 • S S
 • YMD *
 • MD *
 • M M
 • YLG *
 • YXL *
 • LG *
 • L L
 • XL XL
 • 2XL 2XL
 • 3XL 3XL
 • 4XL 4XL
 • NS *
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувајте во листата на желби
Nike Sportswear Storm-FIT е машка јакна создадена за оние кои се активни во текот на постудените денови од годината. Нејзината должина над колено овозможува да се чувствувате топло, а во исто време имате целосна слобода на движење. Материјалот е направен од специјална технологија Storm-FIT која одбива ветер и дожд. Инспирирана е од ретро дизајнот на Nike шушкавец, и придонесува кон вашата автентичност и спортски стил. Оваа машка спортска јакна има џебови со патент во кои можете безбедно да складирате ситните предмети. Спецификација: Машка јакна - lifestyle Стандарден крој Двоен патент Технологија Storm-FIT Повеќе џебови Nike брендирање Машинско перење Состав: 100% полиестер.
Подетално

Nike Sportswear Storm-FIT е машка јакна создадена за оние кои се активни во текот на постудените денови од годината. Нејзината должина над колено овозможува да се чувствувате топло, а во исто време имате целосна слобода на движење. Материјалот е направен од специјална технологија Storm-FIT која одбива ветер и дожд. Инспирирана е од ретро дизајнот на Nike шушкавец, и придонесува кон вашата автентичност и спортски стил. Оваа машка спортска јакна има џебови со патент во кои можете безбедно да складирате ситните предмети.
Спецификација:

 • Машка јакна - lifestyle
 • Стандарден крој
 • Двоен патент
 • Технологија Storm-FIT
 • Повеќе џебови
 • Nike брендирање
 • Машинско перење
 • Состав: 100% полиестер

 • Карактеристика Вредност
  Категорија Јакна
  Основна поделба Текстил
  Пол Машки
  Намена Lifestyle
  Бренд NIKE
  Возраст За возрасни
  Големина ЕУ големина Големина во cm
  1X
  2X
  3X
  2XS
  XS XS
  YSM
  SM
  S S
  YMD
  MD
  M M
  YLG
  YXL
  LG
  L L
  XL XL
  2XL 2XL
  3XL 3XL
  4XL 4XL
  NS

  Остави коментар

  Trenutno nema komentara

  Nike Sportswear Storm-FIT е машка јакна создадена за оние кои се активни во текот на постудените денови од годината. Нејзината должина над колено овозможува да се чувствувате топло, а во исто време имате целосна слобода на движење. Материјалот е направен од специјална технологија Storm-FIT која одбива ветер и дожд. Инспирирана е од ретро дизајнот на Nike шушкавец, и придонесува кон вашата автентичност и спортски стил. Оваа машка спортска јакна има џебови со патент во кои можете безбедно да складирате ситните предмети.
  Спецификација:

 • Машка јакна - lifestyle
 • Стандарден крој
 • Двоен патент
 • Технологија Storm-FIT
 • Повеќе џебови
 • Nike брендирање
 • Машинско перење
 • Состав: 100% полиестер

 • Карактеристика Вредност
  Категорија Јакна
  Основна поделба Текстил
  Пол Машки
  Намена Lifestyle
  Бренд NIKE
  Возраст За возрасни
  Големина ЕУ големина Големина во cm
  1X
  2X
  3X
  2XS
  XS XS
  YSM
  SM
  S S
  YMD
  MD
  M M
  YLG
  YXL
  LG
  L L
  XL XL
  2XL 2XL
  3XL 3XL
  4XL 4XL
  NS

  Остави коментар

  Trenutno nema komentara

  Слични производи

  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:1
  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:2
  Јакна DA0001-657
  4.392 ДЕН
  Заштеда 20%
  5.490 ДЕН
  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:1
  Јакна DA0003-010
  Машкиот дуксер Nike Sports Tribute N98 Jacket е инспириран од легендарниот модел N98, к...
  3.832 ДЕН
  Заштеда 20%
  4.790 ДЕН
  Помош