Пребарај ја страната
БЕСПЛАТНА ИСПОРАКА

за сите нарачки чија вредност е поголема од 2490 ден.

Контактирајте не на : 02/3055-222
ИСПОРАКА ВО РОК ОД 5 РАБОТНИ ДЕНА

- на сите нарачки во готово или со електронска платежна картичка

ДВА НАЧИНА НА ПЛАЌАЊЕ

- во готово или со електронска платежна картичка.

КУПИ СО VISA – и добиј дополителни 10% ПОПУСТ
NIKE Dri-FIT Division Challenger
NIKE Dri-FIT Division Challenger
NIKE Dri-FIT Division Challenger
NIKE Dri-FIT Division Challenger
NIKE Dri-FIT Division Challenger
NIKE Dri-FIT Division Challenger
NIKE Dri-FIT Division Challenger
NIKE Dri-FIT Division Challenger
Машки шорцеви за трчање
Код на производ:
(DD4768-437)
NIKE

NIKE Dri-FIT Division Challenger

Единствено на нашиот online shop можеш да искористиш дополнителен попуст од 10% на веќе намалените производи до 60%! Побрзај, вметни ги во корпичката твоите омилени модели и дополнителните 10% ќе бидат автоматски пресметани! Погледнете ја целата понуда ТУКА.

*Овој ваучер не може да се комбинира со други ваучери.

 


 

Претходна цена
2.390 ДЕН
Моментална цена
2.390 ДЕН
Цена со попуст
1.554 ДЕН
Заштеда: 836 ДЕН
Извести ме за попуст
Големини EU
Големини
Големини CM
 • 1X *
 • 2X *
 • 3X *
 • 2XS *
 • XS XS
 • YSM *
 • SM *
 • S S
 • YMD *
 • MD *
 • M M
 • YLG *
 • YXL *
 • LG *
 • L L
 • XL XL
 • 2XL 2XL
 • 3XL 3XL
 • 4XL 4XL
 • NS *
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувајте во листата на желби
Nike Dri-FIT Division Challenger машкиот шорц за трчање нуди удобност со вентилација во областите каде што ви е најпотребно. Колекцијата Run Division се состои од опрема создадена за секој момент од вашиот ден. Дизајнира е врз основа на искуствата на тркачите собрани од тимот на Advanced Running Concepts. Технологијата Dri-FIT обезбедува удобност и го регулира потењето за време на тешките делови од трчањето. Направен е од најмалку 75% рециклирани материјали, како дел од иницијативата Move to Zero на Nike, која има за цел да го отстрани пластичниот отпад. Дискретниот џеб со патент на задната страна е одличен за складирање на вашиот телефон. Спецификација: Машки шорц - трчање Прилагодлив еластичен појас Заден џеб Рефлектирачки елементи Dri-FIT технологија Машинско перење Состав: 100% полиестер.
Подетално

Nike Dri-FIT Division Challenger машкиот шорц за трчање нуди удобност со вентилација во областите каде што ви е најпотребно. Колекцијата Run Division се состои од опрема создадена за секој момент од вашиот ден. Дизајнира е врз основа на искуствата на тркачите собрани од тимот на Advanced Running Concepts. Технологијата Dri-FIT обезбедува удобност и го регулира потењето за време на тешките делови од трчањето. Направен е од најмалку 75% рециклирани материјали, како дел од иницијативата Move to Zero на Nike, која има за цел да го отстрани пластичниот отпад. Дискретниот џеб со патент на задната страна е одличен за складирање на вашиот телефон.
Спецификација:

 • Машки шорц - трчање
 • Прилагодлив еластичен појас
 • Заден џеб
 • Рефлектирачки елементи
 • Dri-FIT технологија
 • Машинско перење
 • Состав: 100% полиестер

 • Карактеристика Вредност
  Категорија Шорцеви
  Основна поделба Текстил
  Пол Машки
  Намена Трчање
  Бренд NIKE
  Возраст За возрасни
  Големина ЕУ големина Големина во cm
  1X
  2X
  3X
  2XS
  XS XS
  YSM
  SM
  S S
  YMD
  MD
  M M
  YLG
  YXL
  LG
  L L
  XL XL
  2XL 2XL
  3XL 3XL
  4XL 4XL
  NS

  Остави коментар

  Trenutno nema komentara

  Nike Dri-FIT Division Challenger машкиот шорц за трчање нуди удобност со вентилација во областите каде што ви е најпотребно. Колекцијата Run Division се состои од опрема создадена за секој момент од вашиот ден. Дизајнира е врз основа на искуствата на тркачите собрани од тимот на Advanced Running Concepts. Технологијата Dri-FIT обезбедува удобност и го регулира потењето за време на тешките делови од трчањето. Направен е од најмалку 75% рециклирани материјали, како дел од иницијативата Move to Zero на Nike, која има за цел да го отстрани пластичниот отпад. Дискретниот џеб со патент на задната страна е одличен за складирање на вашиот телефон.
  Спецификација:

 • Машки шорц - трчање
 • Прилагодлив еластичен појас
 • Заден џеб
 • Рефлектирачки елементи
 • Dri-FIT технологија
 • Машинско перење
 • Состав: 100% полиестер

 • Карактеристика Вредност
  Категорија Шорцеви
  Основна поделба Текстил
  Пол Машки
  Намена Трчање
  Бренд NIKE
  Возраст За возрасни
  Големина ЕУ големина Големина во cm
  1X
  2X
  3X
  2XS
  XS XS
  YSM
  SM
  S S
  YMD
  MD
  M M
  YLG
  YXL
  LG
  L L
  XL XL
  2XL 2XL
  3XL 3XL
  4XL 4XL
  NS

  Остави коментар

  Trenutno nema komentara

  Слични производи

  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:3
  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:3
  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:3
  Помош