Пребарај ја страната
БЕСПЛАТНА ИСПОРАКА

за сите нарачки чија вредност е поголема од 2490 ден.

Контактирајте не на : 02/3055-222
ИСПОРАКА ВО РОК ОД 5 РАБОТНИ ДЕНА

- на сите нарачки во готово или со електронска платежна картичка

ДВА НАЧИНА НА ПЛАЌАЊЕ

- во готово или со електронска платежна картичка.

КУПИ СО VISA – и добиј дополителни 10% ПОПУСТ
NIKE Therma-FIT
Машки долен дел тренерки
Код на производ:
(DD2108-010)
NIKE

NIKE Therma-FIT

Единствено на нашиот online shop можеш да искористиш дополнителен попуст од 10% на веќе намалените производи до 60%! Побрзај, вметни ги во корпичката твоите омилени модели и дополнителните 10% ќе бидат автоматски пресметани! Погледнете ја целата понуда ТУКА.

*Овој ваучер не може да се комбинира со други ваучери.

 


 

Претходна цена
4.090 ДЕН
Моментална цена
4.090 ДЕН
Цена со попуст
3.272 ДЕН
Заштеда: 818 ДЕН
Извести ме за попуст
Големини EU
Големини
Големини CM
 • 1X *
 • 2X *
 • 3X *
 • 2XS *
 • XS XS
 • YSM *
 • SM *
 • S S
 • YMD *
 • MD *
 • M M
 • YLG *
 • YXL *
 • LG *
 • L L
 • XL XL
 • 2XL 2XL
 • 3XL 3XL
 • 4XL 4XL
 • NS *
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувајте во листата на желби
Nike ви носи топлина и удобност во Nike Therma-FIT машкиот дуксер за тренинг. Изработен од мека, пријатна и топла ткаенина која ја апсорбира влагата, ви овозможува да се чувствувате суво и удобно. Технологијата Therma-FIT помага да се регулира природната топлина на вашето тело за да бидете стоплени во текот на студените денови. Има примеси на спандекс и отвори за вентилација на работ, што придонесува за оптимална слобода на движење за време на најинтензивните вежби. Изработен е од најмалку 75% одржливи материјали, користејќи мешавина од рециклиран полиестер и органски памучни влакна. Рециклираните материјали се дел од иницијативата Move to Zero на Nike, чија цел е да се отстрани пластичниот отпад. Станете дел од тимот на Nike со Therma-FIT машкиот дуксер за тренинг и тргнете во акција. Спецификација: Машки дуксер - тренинг Стандарден крој Патент Прилагодлива капуљача Предни џебови со патент Еластични делови на ракавите Технологија Therma-FIT Состав: 68% полиестер, 28% памук, 4% спандекс .
Подетално

Nike ви носи топлина и удобност во Nike Therma-FIT машкиот дуксер за тренинг. Изработен од мека, пријатна и топла ткаенина која ја апсорбира влагата, ви овозможува да се чувствувате суво и удобно. Технологијата Therma-FIT помага да се регулира природната топлина на вашето тело за да бидете стоплени во текот на студените денови. Има примеси на спандекс и отвори за вентилација на работ, што придонесува за оптимална слобода на движење за време на најинтензивните вежби. Изработен е од најмалку 75% одржливи материјали, користејќи мешавина од рециклиран полиестер и органски памучни влакна. Рециклираните материјали се дел од иницијативата Move to Zero на Nike, чија цел е да се отстрани пластичниот отпад. Станете дел од тимот на Nike со Therma-FIT машкиот дуксер за тренинг и тргнете во акција.
Спецификација:

 • Машки дуксер - тренинг
 • Стандарден крој
 • Патент
 • Прилагодлива капуљача
 • Предни џебови со патент
 • Еластични делови на ракавите
 • Технологија Therma-FIT
 • Состав: 68% полиестер, 28% памук, 4% спандекс

 • Карактеристика Вредност
  Категорија Долен дел тренерки
  Основна поделба Текстил
  Пол Машки
  Намена Фудбал
  Бренд NIKE
  Возраст За возрасни
  Големина ЕУ големина Големина во cm
  1X
  2X
  3X
  2XS
  XS XS
  YSM
  SM
  S S
  YMD
  MD
  M M
  YLG
  YXL
  LG
  L L
  XL XL
  2XL 2XL
  3XL 3XL
  4XL 4XL
  NS

  Остави коментар

  Trenutno nema komentara

  Nike ви носи топлина и удобност во Nike Therma-FIT машкиот дуксер за тренинг. Изработен од мека, пријатна и топла ткаенина која ја апсорбира влагата, ви овозможува да се чувствувате суво и удобно. Технологијата Therma-FIT помага да се регулира природната топлина на вашето тело за да бидете стоплени во текот на студените денови. Има примеси на спандекс и отвори за вентилација на работ, што придонесува за оптимална слобода на движење за време на најинтензивните вежби. Изработен е од најмалку 75% одржливи материјали, користејќи мешавина од рециклиран полиестер и органски памучни влакна. Рециклираните материјали се дел од иницијативата Move to Zero на Nike, чија цел е да се отстрани пластичниот отпад. Станете дел од тимот на Nike со Therma-FIT машкиот дуксер за тренинг и тргнете во акција.
  Спецификација:

 • Машки дуксер - тренинг
 • Стандарден крој
 • Патент
 • Прилагодлива капуљача
 • Предни џебови со патент
 • Еластични делови на ракавите
 • Технологија Therma-FIT
 • Состав: 68% полиестер, 28% памук, 4% спандекс

 • Карактеристика Вредност
  Категорија Долен дел тренерки
  Основна поделба Текстил
  Пол Машки
  Намена Фудбал
  Бренд NIKE
  Возраст За возрасни
  Големина ЕУ големина Големина во cm
  1X
  2X
  3X
  2XS
  XS XS
  YSM
  SM
  S S
  YMD
  MD
  M M
  YLG
  YXL
  LG
  L L
  XL XL
  2XL 2XL
  3XL 3XL
  4XL 4XL
  NS

  Остави коментар

  Trenutno nema komentara

  Слични производи

  Помош