Пребарај ја страната
БЕСПЛАТНА ИСПОРАКА

за сите нарачки чија вредност е поголема од 2490 ден.

Контактирајте не на : 02/3055-222
ИСПОРАКА ВО РОК ОД 5 РАБОТНИ ДЕНА

- на сите нарачки во готово или со електронска платежна картичка

ДВА НАЧИНА НА ПЛАЌАЊЕ

- во готово или со електронска платежна картичка.

КУПИ СО VISA – и добиј дополителни 10% ПОПУСТ
NIKE Sportswear Therma-FIT Legacy Reversible Hooded
NIKE Sportswear Therma-FIT Legacy Reversible Hooded
NIKE Sportswear Therma-FIT Legacy Reversible Hooded
NIKE Sportswear Therma-FIT Legacy Reversible Hooded
NIKE Sportswear Therma-FIT Legacy Reversible Hooded
NIKE Sportswear Therma-FIT Legacy Reversible Hooded
NIKE Sportswear Therma-FIT Legacy Reversible Hooded
NIKE Sportswear Therma-FIT Legacy Reversible Hooded
NIKE Sportswear Therma-FIT Legacy Reversible Hooded
NIKE Sportswear Therma-FIT Legacy Reversible Hooded
Машки дуксер
Код на производ:
(DH2783-010)
NIKE

NIKE Sportswear Therma-FIT Legacy Reversible Hooded

Единствено на нашиот online shop можеш да искористиш дополнителен попуст од 10% на веќе намалените производи до 60%! Побрзај, вметни ги во корпичката твоите омилени модели и дополнителните 10% ќе бидат автоматски пресметани! Погледнете ја целата понуда ТУКА.

*Овој ваучер не може да се комбинира со други ваучери.

 


 

Претходна цена
10.190 ДЕН
Моментална цена
10.190 ДЕН
Цена со попуст
7.643 ДЕН
Заштеда: 2.547 ДЕН
Извести ме за попуст
Големини EU
Големини
Големини CM
 • 1X *
 • 2X *
 • 3X *
 • 2XS *
 • XS XS
 • YSM *
 • SM *
 • S S
 • YMD *
 • MD *
 • M M
 • YLG *
 • YXL *
 • LG *
 • L L
 • XL XL
 • 2XL 2XL
 • 3XL 3XL
 • 4XL 4XL
 • NS *
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувајте во листата на желби
Комбинирајќи два модели на јакни, ветровка и полнета зимска јакна, Nike Sportswear Therma-FIT Legacy Series машката јакна со две лица е топло парче облека идеално за секојдневно носење. Едната страна има hi-tech изглед со испечатена Futura графика на задната страна, додека од друга страна, хоризонталните прегради даваат класичен изглед на зимската, полнета јакна. Со одлична изолација и водоотпорност, оваа јакна ќе се погрижи да останете суви и топли, без разлика која страна ќе ја изберете. Технологијата Nike Therma-FIT ја регулира природната топлина на телото за да ве загрее во текот на зимските, студени денови. Изработена од 100% рециклиран материјал, изолацијата Thermore™ обезбедува топлина и удобност. Therma-FIT извезената етикета на манжетната ја истакнува врвната конструкција. Спецификација: Јакна со две лица Водоотпорна Технологија Nike Therma-FIT Thermore™ изолација Материјал: 100% полиестер Боја: Црна.
Подетално

Комбинирајќи два модели на јакни, ветровка и полнета зимска јакна, Nike Sportswear Therma-FIT Legacy Series машката јакна со две лица е топло парче облека идеално за секојдневно носење. Едната страна има hi-tech изглед со испечатена Futura графика на задната страна, додека од друга страна, хоризонталните прегради даваат класичен изглед на зимската, полнета јакна. Со одлична изолација и водоотпорност, оваа јакна ќе се погрижи да останете суви и топли, без разлика која страна ќе ја изберете. Технологијата Nike Therma-FIT ја регулира природната топлина на телото за да ве загрее во текот на зимските, студени денови. Изработена од 100% рециклиран материјал, изолацијата Thermore™ обезбедува топлина и удобност. Therma-FIT извезената етикета на манжетната ја истакнува врвната конструкција.
Спецификација:

 • Јакна со две лица
 • Водоотпорна
 • Технологија Nike Therma-FIT
 • Thermore™ изолација
 • Материјал: 100% полиестер
 • Боја: Црна

 • Карактеристика Вредност
  Категорија Дуксер
  Основна поделба Текстил
  Пол Машки
  Намена Lifestyle
  Бренд NIKE
  Возраст За возрасни
  Големина ЕУ големина Големина во cm
  1X
  2X
  3X
  2XS
  XS XS
  YSM
  SM
  S S
  YMD
  MD
  M M
  YLG
  YXL
  LG
  L L
  XL XL
  2XL 2XL
  3XL 3XL
  4XL 4XL
  NS

  Остави коментар

  Trenutno nema komentara

  Комбинирајќи два модели на јакни, ветровка и полнета зимска јакна, Nike Sportswear Therma-FIT Legacy Series машката јакна со две лица е топло парче облека идеално за секојдневно носење. Едната страна има hi-tech изглед со испечатена Futura графика на задната страна, додека од друга страна, хоризонталните прегради даваат класичен изглед на зимската, полнета јакна. Со одлична изолација и водоотпорност, оваа јакна ќе се погрижи да останете суви и топли, без разлика која страна ќе ја изберете. Технологијата Nike Therma-FIT ја регулира природната топлина на телото за да ве загрее во текот на зимските, студени денови. Изработена од 100% рециклиран материјал, изолацијата Thermore™ обезбедува топлина и удобност. Therma-FIT извезената етикета на манжетната ја истакнува врвната конструкција.
  Спецификација:

 • Јакна со две лица
 • Водоотпорна
 • Технологија Nike Therma-FIT
 • Thermore™ изолација
 • Материјал: 100% полиестер
 • Боја: Црна

 • Карактеристика Вредност
  Категорија Дуксер
  Основна поделба Текстил
  Пол Машки
  Намена Lifestyle
  Бренд NIKE
  Возраст За возрасни
  Големина ЕУ големина Големина во cm
  1X
  2X
  3X
  2XS
  XS XS
  YSM
  SM
  S S
  YMD
  MD
  M M
  YLG
  YXL
  LG
  L L
  XL XL
  2XL 2XL
  3XL 3XL
  4XL 4XL
  NS

  Остави коментар

  Trenutno nema komentara

  Слични производи

  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:2
  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:1
  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:3
  Дуксер BV2973-657
  3.032 ДЕН
  Заштеда 20%
  3.790 ДЕН
  Помош