Пребарај ја страната
БЕСПЛАТНА ИСПОРАКА

за сите нарачки чија вредност е поголема од 2490 ден.

Контактирајте не на : 02/3055-222
ИСПОРАКА ВО РОК ОД 5 РАБОТНИ ДЕНА

- на сите нарачки во готово или со електронска платежна картичка

ДВА НАЧИНА НА ПЛАЌАЊЕ

- во готово или со електронска платежна картичка.

КУПИ СО VISA – и добиј дополителни 10% ПОПУСТ
NIKE Sportswear
NIKE Sportswear
NIKE Sportswear
NIKE Sportswear
NIKE Sportswear
NIKE Sportswear
NIKE Sportswear
NIKE Sportswear
Детска маица
Код на производ:
(DJ6933-100)
NIKE

NIKE Sportswear

Единствено на нашиот online shop можеш да искористиш дополнителен попуст од 10% на веќе намалените производи до 60%! Побрзај, вметни ги во корпичката твоите омилени модели и дополнителните 10% ќе бидат автоматски пресметани! Погледнете ја целата понуда ТУКА.

*Овој ваучер не може да се комбинира со други ваучери.

 


 

Претходна цена
1.590 ДЕН
Моментална цена
1.590 ДЕН
Моментална цена
1.590 ДЕН
Заштеда: 0 ДЕН
Извести ме за попуст
Големини EU
Големини
Големини CM
 • 1X *
 • 2X *
 • 3X *
 • 2XS *
 • XS 7-8г.
 • YSM *
 • SM *
 • S 8-9г.
 • YMD *
 • MD *
 • M 10-11г.
 • YLG *
 • YXL *
 • LG *
 • L 12-13г.
 • XL 14-15г.
 • 2XL *
 • 3XL *
 • 4XL *
 • NS *
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувајте во листата на желби
Nike Sportswear е маица за девојчиња со совршена удобност. Љубителите на широки маици ќе ја обожаваат оваа Nike маичка. На меката и удобна маичка, Nike го додаде магично „Nike Air“ лого кое се трансформира во виножито од рефлектирачки бои под секоја светлина. Памучната ткаенина е мека и лесна, а екстра широкиот крој значи дека имате дополнителен простор од сите страни. Волшебното „Nike Air“ лого се менува од скромни бои во светло рефлектирачко виножито кога е под светлина. Спецификација: Маица за девојчиња Модел: loose fit за чувство на просторност Машинско перење Материјал: 100% памук .
Подетално

Nike Sportswear е маица за девојчиња со совршена удобност. Љубителите на широки маици ќе ја обожаваат оваа Nike маичка. На меката и удобна маичка, Nike го додаде магично „Nike Air“ лого кое се трансформира во виножито од рефлектирачки бои под секоја светлина. Памучната ткаенина е мека и лесна, а екстра широкиот крој значи дека имате дополнителен простор од сите страни. Волшебното „Nike Air“ лого се менува од скромни бои во светло рефлектирачко виножито кога е под светлина.
Спецификација:

 • Маица за девојчиња
 • Модел: loose fit за чувство на просторност
 • Машинско перење
 • Материјал: 100% памук
Карактеристика Вредност
Категорија Маица
Основна поделба Текстил
Пол Деца-девојчиња
Намена Lifestyle
Бренд NIKE
Возраст За тинејџери (8-14 год.)
Големина ЕУ големина Големина во cm
1X
2X
3X
2XS
XS 7-8г.
YSM
SM
S 8-9г.
YMD
MD
M 10-11г.
YLG
YXL
LG
L 12-13г.
XL 14-15г.
2XL
3XL
4XL
NS

Остави коментар

Trenutno nema komentara

Nike Sportswear е маица за девојчиња со совршена удобност. Љубителите на широки маици ќе ја обожаваат оваа Nike маичка. На меката и удобна маичка, Nike го додаде магично „Nike Air“ лого кое се трансформира во виножито од рефлектирачки бои под секоја светлина. Памучната ткаенина е мека и лесна, а екстра широкиот крој значи дека имате дополнителен простор од сите страни. Волшебното „Nike Air“ лого се менува од скромни бои во светло рефлектирачко виножито кога е под светлина.
Спецификација:

 • Маица за девојчиња
 • Модел: loose fit за чувство на просторност
 • Машинско перење
 • Материјал: 100% памук
Карактеристика Вредност
Категорија Маица
Основна поделба Текстил
Пол Деца-девојчиња
Намена Lifestyle
Бренд NIKE
Возраст За тинејџери (8-14 год.)
Големина ЕУ големина Големина во cm
1X
2X
3X
2XS
XS 7-8г.
YSM
SM
S 8-9г.
YMD
MD
M 10-11г.
YLG
YXL
LG
L 12-13г.
XL 14-15г.
2XL
3XL
4XL
NS

Остави коментар

Trenutno nema komentara

Слични производи

Sačuvano u omiljne
Достапна боја:3
Маица AR5088-112
973 ДЕН
Заштеда 30%
1.390 ДЕН
Sačuvano u omiljne
Достапна боја:2
Маица DJ6935-663
792 ДЕН
Заштеда 20%
990 ДЕН
Sačuvano u omiljne
Достапна боја:2
Маица DJ6935-010
872 ДЕН
Заштеда 20%
1.090 ДЕН
Помош