Пребарај ја страната
БЕСПЛАТНА ИСПОРАКА

за сите нарачки чија вредност е поголема од 2490 ден.

Контактирајте не на : 02/3055-222
ИСПОРАКА ВО РОК ОД 5 РАБОТНИ ДЕНА

- на сите нарачки во готово или со електронска платежна картичка

ДВА НАЧИНА НА ПЛАЌАЊЕ

- во готово или со електронска платежна картичка.

КУПИ СО VISA – и добиј дополителни 10% ПОПУСТ
NIKE Sportswear
NIKE Sportswear
NIKE Sportswear
NIKE Sportswear
NIKE Sportswear
NIKE Sportswear
Детска маица
Код на производ:
(DJ6935-663)
NIKE

NIKE Sportswear

Единствено на нашиот online shop можеш да искористиш дополнителен попуст од 10% на веќе намалените производи до 60%! Побрзај, вметни ги во корпичката твоите омилени модели и дополнителните 10% ќе бидат автоматски пресметани! Погледнете ја целата понуда ТУКА.

*Овој ваучер не може да се комбинира со други ваучери.

 


 

Претходна цена
990 ДЕН
Моментална цена
990 ДЕН
Цена со попуст
792 ДЕН
Заштеда: 198 ДЕН
Извести ме за попуст
Големини EU
Големини
Големини CM
 • 1X *
 • 2X *
 • 3X *
 • 2XS *
 • XS 7-8г.
 • YSM *
 • SM *
 • S 8-9г.
 • YMD *
 • MD *
 • M 10-11г.
 • YLG *
 • YXL *
 • LG *
 • L 12-13г.
 • XL 14-15г.
 • 2XL *
 • 3XL *
 • 4XL *
 • NS *
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувајте во листата на желби
Nike Sportswear е маица со кратки ракави за девојчиња кои се љубители на Swoosh логото. Во оваа маица, култното Swoosh лого се шири од врвот до дното, а широкиот крој носи максимално опуштени вибрации . Памучната ткаенина од која е направена оваа маица е мека и лесна. Ребрестиот дел на тркалезното деколте е растеглив за оптимално слободно движење. Широкиот крој значи дека имате дополнителен простор од сите страни. Спецификација: Маица за девојчиња Модел: loose fit за чувство на просторност Материјал : 100% памук .
Подетално

Nike Sportswear е маица со кратки ракави за девојчиња кои се љубители на Swoosh логото. Во оваа маица, култното Swoosh лого се шири од врвот до дното, а широкиот крој носи максимално опуштени вибрации . Памучната ткаенина од која е направена оваа маица е мека и лесна. Ребрестиот дел на тркалезното деколте е растеглив за оптимално слободно движење. Широкиот крој значи дека имате дополнителен простор од сите страни.
Спецификација:

 • Маица за девојчиња
 • Модел: loose fit за чувство на просторност
 • Материјал : 100% памук

 • Карактеристика Вредност
  Категорија Маица
  Основна поделба Текстил
  Пол Деца-девојчиња
  Намена Lifestyle
  Бренд NIKE
  Возраст За тинејџери (8-14 год.)
  Големина ЕУ големина Големина во cm
  1X
  2X
  3X
  2XS
  XS 7-8г.
  YSM
  SM
  S 8-9г.
  YMD
  MD
  M 10-11г.
  YLG
  YXL
  LG
  L 12-13г.
  XL 14-15г.
  2XL
  3XL
  4XL
  NS

  Остави коментар

  Trenutno nema komentara

  Nike Sportswear е маица со кратки ракави за девојчиња кои се љубители на Swoosh логото. Во оваа маица, култното Swoosh лого се шири од врвот до дното, а широкиот крој носи максимално опуштени вибрации . Памучната ткаенина од која е направена оваа маица е мека и лесна. Ребрестиот дел на тркалезното деколте е растеглив за оптимално слободно движење. Широкиот крој значи дека имате дополнителен простор од сите страни.
  Спецификација:

 • Маица за девојчиња
 • Модел: loose fit за чувство на просторност
 • Материјал : 100% памук

 • Карактеристика Вредност
  Категорија Маица
  Основна поделба Текстил
  Пол Деца-девојчиња
  Намена Lifestyle
  Бренд NIKE
  Возраст За тинејџери (8-14 год.)
  Големина ЕУ големина Големина во cm
  1X
  2X
  3X
  2XS
  XS 7-8г.
  YSM
  SM
  S 8-9г.
  YMD
  MD
  M 10-11г.
  YLG
  YXL
  LG
  L 12-13г.
  XL 14-15г.
  2XL
  3XL
  4XL
  NS

  Остави коментар

  Trenutno nema komentara

  Слични производи

  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:3
  Маица AR5088-112
  973 ДЕН
  Заштеда 30%
  1.390 ДЕН
  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:2
  Маица DJ6935-010
  872 ДЕН
  Заштеда 20%
  1.090 ДЕН
  Помош