Пребарај ја страната
БЕСПЛАТНА ИСПОРАКА

за сите нарачки чија вредност е поголема од 2490 ден.

Контактирајте не на : 02/3055-222
ИСПОРАКА ВО РОК ОД 5 РАБОТНИ ДЕНА

- на сите нарачки во готово или со електронска платежна картичка

ДВА НАЧИНА НА ПЛАЌАЊЕ

- во готово или со електронска платежна картичка.

КУПИ СО VISA – и добиј дополителни 10% ПОПУСТ
NIKE Dri-FIT Sport Clash
NIKE Dri-FIT Sport Clash
NIKE Dri-FIT Sport Clash
NIKE Dri-FIT Sport Clash
NIKE Dri-FIT Sport Clash
NIKE Dri-FIT Sport Clash
NIKE Dri-FIT Sport Clash
NIKE Dri-FIT Sport Clash
Машки шорцеви за фудбал
Код на производ:
(DD1713-476)
NIKE

NIKE Dri-FIT Sport Clash

Претходна цена
2.390 ДЕН
Моментална цена
2.390 ДЕН
Цена со попуст
1.912 ДЕН
Заштеда: 478 ДЕН
Извести ме за попуст
Големини EU
Големини
Големини CM
 • 1X *
 • 2X *
 • 3X *
 • 2XS *
 • XS XS
 • YSM *
 • SM *
 • S S
 • YMD *
 • MD *
 • M M
 • YLG *
 • YXL *
 • LG *
 • L L
 • XL XL
 • 2XL 2XL
 • 3XL 3XL
 • 4XL 4XL
 • NS *
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувајте во листата на желби
Nike Dri-FIT Sport Clash е машки шорц за тренинг кој ви помага да останете разладени и суви. Растегливата ткаенината е направена од 100% рециклиран полиестерски материјал. Технологијата Dri-FIT го спречува задржувањето на влагата на кожата, за да ви овозможи пријатно чувство. Прилагодливиот еластичен појас ги одржува овие шорцеви на место додека се движите. Без разлика дали сакате да трчате или да вежбате во теретана, Nike Dri-FIT Sport Clash е совршено решение за вас. Спецификација: Состав: 100% рециклиран полиестер Стандарден крој Еластичен прилагодлив ремен Машинско перење .
Подетално

Nike Dri-FIT Sport Clash е машки шорц за тренинг кој ви помага да останете разладени и суви. Растегливата ткаенината е направена од 100% рециклиран полиестерски материјал. Технологијата Dri-FIT го спречува задржувањето на влагата на кожата, за да ви овозможи пријатно чувство. Прилагодливиот еластичен појас ги одржува овие шорцеви на место додека се движите. Без разлика дали сакате да трчате или да вежбате во теретана, Nike Dri-FIT Sport Clash е совршено решение за вас.
Спецификација:

 • Состав: 100% рециклиран полиестер
 • Стандарден крој
 • Еластичен прилагодлив ремен
 • Машинско перење

 • Карактеристика Вредност
  Категорија Шорцеви
  Основна поделба Текстил
  Пол Машки
  Намена Фудбал
  Бренд NIKE
  Возраст За возрасни
  Големина ЕУ големина Големина во cm
  1X
  2X
  3X
  2XS
  XS XS
  YSM
  SM
  S S
  YMD
  MD
  M M
  YLG
  YXL
  LG
  L L
  XL XL
  2XL 2XL
  3XL 3XL
  4XL 4XL
  NS

  Остави коментар

  Trenutno nema komentara

  Nike Dri-FIT Sport Clash е машки шорц за тренинг кој ви помага да останете разладени и суви. Растегливата ткаенината е направена од 100% рециклиран полиестерски материјал. Технологијата Dri-FIT го спречува задржувањето на влагата на кожата, за да ви овозможи пријатно чувство. Прилагодливиот еластичен појас ги одржува овие шорцеви на место додека се движите. Без разлика дали сакате да трчате или да вежбате во теретана, Nike Dri-FIT Sport Clash е совршено решение за вас.
  Спецификација:

 • Состав: 100% рециклиран полиестер
 • Стандарден крој
 • Еластичен прилагодлив ремен
 • Машинско перење

 • Карактеристика Вредност
  Категорија Шорцеви
  Основна поделба Текстил
  Пол Машки
  Намена Фудбал
  Бренд NIKE
  Возраст За возрасни
  Големина ЕУ големина Големина во cm
  1X
  2X
  3X
  2XS
  XS XS
  YSM
  SM
  S S
  YMD
  MD
  M M
  YLG
  YXL
  LG
  L L
  XL XL
  2XL 2XL
  3XL 3XL
  4XL 4XL
  NS

  Остави коментар

  Trenutno nema komentara

  Слични производи

  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:1
  Шорцеви DD1911-010
  1.352 ДЕН
  Заштеда 20%
  1.690 ДЕН
  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:1
  Шорцеви DB5913-010
  2.017 ДЕН
  Заштеда 25%
  2.690 ДЕН
  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:2
  Шорцеви DD1713-010
  1.792 ДЕН
  Заштеда 25%
  2.390 ДЕН
  Помош