Пребарај ја страната
БЕСПЛАТНА ИСПОРАКА

за сите нарачки чија вредност е поголема од 2490 ден.

Контактирајте не на : 02/3055-222
ИСПОРАКА ВО РОК ОД 5 РАБОТНИ ДЕНА

- на сите нарачки во готово или со електронска платежна картичка

ДВА НАЧИНА НА ПЛАЌАЊЕ

- во готово или со електронска платежна картичка.

КУПИ СО VISA – и добиј дополителни 10% ПОПУСТ
NIKE Jordan Essentials
NIKE Jordan Essentials
NIKE Jordan Essentials
NIKE Jordan Essentials
NIKE Jordan Essentials
NIKE Jordan Essentials
NIKE Jordan Essentials
NIKE Jordan Essentials
NIKE Jordan Essentials
NIKE Jordan Essentials
Детски тренерки
Код на производ:
(85A730-023)
NIKE

NIKE Jordan Essentials

Единствено на нашиот online shop можеш да искористиш дополнителен попуст од 10% на веќе намалените производи до 60%! Побрзај, вметни ги во корпичката твоите омилени модели и дополнителните 10% ќе бидат автоматски пресметани! Погледнете ја целата понуда ТУКА.

*Овој ваучер не може да се комбинира со други ваучери.

 


 

Претходна цена
2.790 ДЕН
Моментална цена
2.790 ДЕН
Цена со попуст
1.674 ДЕН
Заштеда: 1.116 ДЕН
Извести ме за попуст
Големини EU
Големини
Големини CM
 • 6X *
 • 1 *
 • 2 *
 • 3 *
 • 3- *
 • 4 3-4г.
 • 4- *
 • 5 4-5г.
 • 5- *
 • 6 5-6г.
 • 7 6-7г.
 • 8 *
 • 8- *
 • 9 *
 • 9- *
 • 10 *
 • 11 *
 • 12 *
 • 14 *
 • OSFA *
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувајте во листата на желби
Nike Jordan Essentials е удобен детски комплет за вашиот мал спортист. Направен е од растеглив материјал, така што движењето на вашите малечки ќе биде чиста забава обвиткана во удобност. Горниот дел има капуљача и патент низ цела должина за лесно облекување и соблекување, висока крагна и еластичен дел на ракавите. Дизајнот обложен со панели има неколку Џордан графики. Долниот дел има стандарден крој, мек, еластичен дел околу глуждот и еластичен појас кој овозможува лесно движење и нежно прилепување на кожата. Џордан графиката се наоѓа од страна на долниот дел. Спецификација: Дводелна детска тренерка Машинско перење Горен дел со патент и капуљача со патент низ цела должина Еластични делови на ракавите и ногавиците Еластичен појас Материјал: 100% полиестер .
Подетално

Nike Jordan Essentials е удобен детски комплет за вашиот мал спортист. Направен е од растеглив материјал, така што движењето на вашите малечки ќе биде чиста забава обвиткана во удобност. Горниот дел има капуљача и патент низ цела должина за лесно облекување и соблекување, висока крагна и еластичен дел на ракавите. Дизајнот обложен со панели има неколку Џордан графики. Долниот дел има стандарден крој, мек, еластичен дел околу глуждот и еластичен појас кој овозможува лесно движење и нежно прилепување на кожата. Џордан графиката се наоѓа од страна на долниот дел.

Спецификација:

 • Дводелна детска тренерка
 • Машинско перење
 • Горен дел со патент и капуљача со патент низ цела должина
 • Еластични делови на ракавите и ногавиците
 • Еластичен појас
 • Материјал: 100% полиестер
Карактеристика Вредност
Категорија Тренерка
Основна поделба Текстил
Пол Деца-момчиња
Намена Кошарка
Бренд NIKE
Возраст За мали деца (4-10 год.)
Големина ЕУ големина Големина во cm
6X
1
2
3
3-
4 3-4г.
4-
5 4-5г.
5-
6 5-6г.
7 6-7г.
8
8-
9
9-
10
11
12
14
OSFA

Остави коментар

Trenutno nema komentara

Nike Jordan Essentials е удобен детски комплет за вашиот мал спортист. Направен е од растеглив материјал, така што движењето на вашите малечки ќе биде чиста забава обвиткана во удобност. Горниот дел има капуљача и патент низ цела должина за лесно облекување и соблекување, висока крагна и еластичен дел на ракавите. Дизајнот обложен со панели има неколку Џордан графики. Долниот дел има стандарден крој, мек, еластичен дел околу глуждот и еластичен појас кој овозможува лесно движење и нежно прилепување на кожата. Џордан графиката се наоѓа од страна на долниот дел.

Спецификација:

 • Дводелна детска тренерка
 • Машинско перење
 • Горен дел со патент и капуљача со патент низ цела должина
 • Еластични делови на ракавите и ногавиците
 • Еластичен појас
 • Материјал: 100% полиестер
Карактеристика Вредност
Категорија Тренерка
Основна поделба Текстил
Пол Деца-момчиња
Намена Кошарка
Бренд NIKE
Возраст За мали деца (4-10 год.)
Големина ЕУ големина Големина во cm
6X
1
2
3
3-
4 3-4г.
4-
5 4-5г.
5-
6 5-6г.
7 6-7г.
8
8-
9
9-
10
11
12
14
OSFA

Остави коментар

Trenutno nema komentara

Слични производи

Sačuvano u omiljne
Достапна боја:1
Тренерка 85A809-023
2.632 ДЕН
Заштеда 20%
3.290 ДЕН
Помош