Пребарај ја страната
БЕСПЛАТНА ИСПОРАКА

за сите нарачки чија вредност е поголема од 2490 ден.

Контактирајте не на : 02/3055-222
ИСПОРАКА ВО РОК ОД 5 РАБОТНИ ДЕНА

- на сите нарачки во готово или со електронска платежна картичка

ДВА НАЧИНА НА ПЛАЌАЊЕ

- во готово или со електронска платежна картичка.

КУПИ СО VISA – и добиј дополителни 10% ПОПУСТ
NIKE Sportswear Windrunner
NIKE Sportswear Windrunner
NIKE Sportswear Windrunner
NIKE Sportswear Windrunner
NIKE Sportswear Windrunner
NIKE Sportswear Windrunner
Детска јакна
Код на производ:
(CJ6722-011)
NIKE

NIKE Sportswear Windrunner

Единствено на нашиот online shop можеш да искористиш дополнителен попуст од 10% на веќе намалените производи до 60%! Побрзај, вметни ги во корпичката твоите омилени модели и дополнителните 10% ќе бидат автоматски пресметани! Погледнете ја целата понуда ТУКА.

*Овој ваучер не може да се комбинира со други ваучери.

 


 

Претходна цена
4.090 ДЕН
Моментална цена
4.090 ДЕН
Цена со попуст
2.863 ДЕН
Заштеда: 1.227 ДЕН
Извести ме за попуст
Големини EU
Големини
Големини CM
 • 1X *
 • 2X *
 • 3X *
 • 2XS *
 • XS 7-8г.
 • YSM *
 • SM *
 • S 8-9г.
 • YMD *
 • MD *
 • M 10-11г.
 • YLG *
 • YXL *
 • LG *
 • L 12-13г.
 • XL 14-15г.
 • 2XL *
 • 3XL *
 • 4XL *
 • NS *
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувајте во листата на желби
Nike Sportswear Windrunner детската јакна за тинејџери е изработена од лесна најлонска ткаенина и има класичен 26 ° chevron дизајн. Најлонската ткаенина е мазен и лесен слој, а мрежестата постава нуди супериорна удобност. Во страничните џебови со патент можете да ги чувате вашите ситници.  Спецификација: Патент низ цела должина Капуљача Мрежеста постава Странични џебови со патент Материјал: 100% најлон;  поставата: 100% полиестер .
Подетално

Nike Sportswear Windrunner детската јакна за тинејџери е изработена од лесна најлонска ткаенина и има класичен 26 ° chevron дизајн. Најлонската ткаенина е мазен и лесен слој, а мрежестата постава нуди супериорна удобност. Во страничните џебови со патент можете да ги чувате вашите ситници.

 Спецификација:

 • Патент низ цела должина
 • Капуљача
 • Мрежеста постава
 • Странични џебови со патент
 • Материјал: 100% најлон;  поставата: 100% полиестер
Карактеристика Вредност
Категорија Јакна
Основна поделба Текстил
Пол Деца-момчиња
Намена Lifestyle
Бренд NIKE
Возраст За тинејџери (8-14 год.)
Големина ЕУ големина Големина во cm
1X
2X
3X
2XS
XS 7-8г.
YSM
SM
S 8-9г.
YMD
MD
M 10-11г.
YLG
YXL
LG
L 12-13г.
XL 14-15г.
2XL
3XL
4XL
NS

Остави коментар

Trenutno nema komentara

Nike Sportswear Windrunner детската јакна за тинејџери е изработена од лесна најлонска ткаенина и има класичен 26 ° chevron дизајн. Најлонската ткаенина е мазен и лесен слој, а мрежестата постава нуди супериорна удобност. Во страничните џебови со патент можете да ги чувате вашите ситници.

 Спецификација:

 • Патент низ цела должина
 • Капуљача
 • Мрежеста постава
 • Странични џебови со патент
 • Материјал: 100% најлон;  поставата: 100% полиестер
Карактеристика Вредност
Категорија Јакна
Основна поделба Текстил
Пол Деца-момчиња
Намена Lifestyle
Бренд NIKE
Возраст За тинејџери (8-14 год.)
Големина ЕУ големина Големина во cm
1X
2X
3X
2XS
XS 7-8г.
YSM
SM
S 8-9г.
YMD
MD
M 10-11г.
YLG
YXL
LG
L 12-13г.
XL 14-15г.
2XL
3XL
4XL
NS

Остави коментар

Trenutno nema komentara

Слични производи

Sačuvano u omiljne
Достапна боја:1
Јакна DB6619-010
Nike B NK CROSSOVER JACKET е детска јакна наменета за момчиња кои ја сакаат кошарката. ...
2.712 ДЕН
Заштеда 20%
3.390 ДЕН
Sačuvano u omiljne
Достапна боја:1
Јакна DA0758-702
Детската јакна Nike B NSW RTLP WINDRUNNER е популарна од 70-тите години на минатиот век...
3.272 ДЕН
Заштеда 20%
4.090 ДЕН
Помош