Пребарај ја страната
БЕСПЛАТНА ИСПОРАКА

за сите нарачки чија вредност е поголема од 2490 ден.

Контактирајте не на : 02/3055-222
ИСПОРАКА ВО РОК ОД 5 РАБОТНИ ДЕНА

- на сите нарачки во готово или со електронска платежна картичка

ДВА НАЧИНА НА ПЛАЌАЊЕ

- во готово или со електронска платежна картичка.

КУПИ СО VISA – и добиј дополителни 10% ПОПУСТ
NIKE Dri-FIT
NIKE Dri-FIT
NIKE Dri-FIT
NIKE Dri-FIT
NIKE Dri-FIT
NIKE Dri-FIT
NIKE Dri-FIT
NIKE Dri-FIT
Машки дуксер
Код на производ:
(DD1733-010)
NIKE

NIKE Dri-FIT

Единствено на нашиот online shop можеш да искористиш дополнителен попуст од 10% на веќе намалените производи до 60%! Побрзај, вметни ги во корпичката твоите омилени модели и дополнителните 10% ќе бидат автоматски пресметани! Погледнете ја целата понуда ТУКА.

*Овој ваучер не може да се комбинира со други ваучери.

 


 

Претходна цена
4.390 ДЕН
Моментална цена
4.390 ДЕН
Цена со попуст
2.854 ДЕН
Заштеда: 1.536 ДЕН
Извести ме за попуст
Големини EU
Големини
Големини CM
 • 1X *
 • 2X *
 • 3X *
 • 2XS *
 • XS XS
 • YSM *
 • SM *
 • S S
 • YMD *
 • MD *
 • M M
 • YLG *
 • YXL *
 • LG *
 • L L
 • XL XL
 • 2XL 2XL
 • 3XL 3XL
 • 4XL 4XL
 • NS *
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувајте во листата на желби
Nike Dri-FIT е машки дуксер со капуљача, совршен за тренинг. Изработен е од меки материјали кои ќе ви пружат удобност во текот на денот. Ткаенината со Dri-FIT технологијата ви помага да останете суви и фокусирани на целта пред вас. Дуксерот е изработен од одржливи материјали, користејќи комбинација од органски памук и рециклиран полиестер. Смесата е најмалку 10% рециклирани влакна и најмалку 10% органски памучни влакна. Спецификација: Состав: 61% памук, 39% полиестер Стандарден крој Прилагодлива капуљача Патент Машинско перење.
Подетално

Nike Dri-FIT е машки дуксер со капуљача, совршен за тренинг. Изработен е од меки материјали кои ќе ви пружат удобност во текот на денот. Ткаенината со Dri-FIT технологијата ви помага да останете суви и фокусирани на целта пред вас. Дуксерот е изработен од одржливи материјали, користејќи комбинација од органски памук и рециклиран полиестер. Смесата е најмалку 10% рециклирани влакна и најмалку 10% органски памучни влакна.
Спецификација:

 • Состав: 61% памук, 39% полиестер
 • Стандарден крој
 • Прилагодлива капуљача
 • Патент
 • Машинско перење

 • Карактеристика Вредност
  Категорија Дуксер
  Основна поделба Текстил
  Пол Машки
  Намена Фудбал
  Бренд NIKE
  Возраст За возрасни
  Големина ЕУ големина Големина во cm
  1X
  2X
  3X
  2XS
  XS XS
  YSM
  SM
  S S
  YMD
  MD
  M M
  YLG
  YXL
  LG
  L L
  XL XL
  2XL 2XL
  3XL 3XL
  4XL 4XL
  NS

  Остави коментар

  Trenutno nema komentara

  Nike Dri-FIT е машки дуксер со капуљача, совршен за тренинг. Изработен е од меки материјали кои ќе ви пружат удобност во текот на денот. Ткаенината со Dri-FIT технологијата ви помага да останете суви и фокусирани на целта пред вас. Дуксерот е изработен од одржливи материјали, користејќи комбинација од органски памук и рециклиран полиестер. Смесата е најмалку 10% рециклирани влакна и најмалку 10% органски памучни влакна.
  Спецификација:

 • Состав: 61% памук, 39% полиестер
 • Стандарден крој
 • Прилагодлива капуљача
 • Патент
 • Машинско перење

 • Карактеристика Вредност
  Категорија Дуксер
  Основна поделба Текстил
  Пол Машки
  Намена Фудбал
  Бренд NIKE
  Возраст За возрасни
  Големина ЕУ големина Големина во cm
  1X
  2X
  3X
  2XS
  XS XS
  YSM
  SM
  S S
  YMD
  MD
  M M
  YLG
  YXL
  LG
  L L
  XL XL
  2XL 2XL
  3XL 3XL
  4XL 4XL
  NS

  Остави коментар

  Trenutno nema komentara

  Слични производи

  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:1
  Дуксер CW0713-010
  3.114 ДЕН
  Заштеда 35%
  4.790 ДЕН
  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:1
  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:1
  Помош