Пребарај ја страната
БЕСПЛАТНА ИСПОРАКА

за сите нарачки чија вредност е поголема од 2490 ден.

Контактирајте не на : 02/3055-222
ИСПОРАКА ВО РОК ОД 5 РАБОТНИ ДЕНА

- на сите нарачки во готово или со електронска платежна картичка

ДВА НАЧИНА НА ПЛАЌАЊЕ

- во готово или со електронска платежна картичка.

КУПИ СО VISA – и добиј дополителни 10% ПОПУСТ
NIKE JORDAN JDB HEIGHT ADVANTAGE
NIKE JORDAN JDB HEIGHT ADVANTAGE
NIKE JORDAN JDB HEIGHT ADVANTAGE
NIKE JORDAN JDB HEIGHT ADVANTAGE
NIKE JORDAN JDB HEIGHT ADVANTAGE
NIKE JORDAN JDB HEIGHT ADVANTAGE
Детска маица
Код на производ:
(95A844-001)
NIKE

NIKE JORDAN JDB HEIGHT ADVANTAGE

Плати со VISA и оствари дополнителни бенефити.
Избери ги омилените модели, плати со VISA картичка и добиј дополнителен попуст од 10%. Комплетната понуда погледни ја ТУКА.

Претходна цена
1.390 ДЕН
Моментална цена
1.390 ДЕН
Цена со попуст
1.112 ДЕН
Заштеда: 278 ДЕН
Извести ме за попуст
Големини EU
Големини
Големини CM
 • 1X *
 • 2X *
 • 3X *
 • 2XS *
 • XS 7-8г.
 • YSM *
 • SM *
 • S 8-9г.
 • YMD *
 • MD *
 • M 10-11г.
 • YLG *
 • YXL *
 • LG *
 • L 12-13г.
 • XL 14-15г.
 • 2XL *
 • 3XL *
 • 4XL *
 • NS *
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувајте во листата на желби
Nike Jordan Height Advantage детска маичка за момчиња се одликува со препознатливата Nike Jordan графика која јасно им дава до знаење на сите кој е апсолутен фаворит на, но и надвор од теренот. Наменета е за љубителите на кошаркарскиот стил и легендарната игра на единствениот Мајкл Џордан. Совршено се комбинира со различни стилови и ќе биде одличен избор за младите кошаркарски надежи во текот на нивните активни и динамични денови, Изработена е од мека памучна ткаенина која овозможува чувство на удобност и пријатност во текот на целиот ден. Нека идните кошаркарски надежи доминираат каде и да се појават во Nike Jordan Height Advantage детската маица за момчиња. Спецификација: Детска маица за момчиња - lifestyle Стандарден крој Краток ракав Jordan графика Jumpman лого Машинско перење .
Подетално

Nike Jordan Height Advantage детска маичка за момчиња се одликува со препознатливата Nike Jordan графика која јасно им дава до знаење на сите кој е апсолутен фаворит на, но и надвор од теренот. Наменета е за љубителите на кошаркарскиот стил и легендарната игра на единствениот Мајкл Џордан. Совршено се комбинира со различни стилови и ќе биде одличен избор за младите кошаркарски надежи во текот на нивните активни и динамични денови, Изработена е од мека памучна ткаенина која овозможува чувство на удобност и пријатност во текот на целиот ден. Нека идните кошаркарски надежи доминираат каде и да се појават во Nike Jordan Height Advantage детската маица за момчиња.

Спецификација:

 • Детска маица за момчиња - lifestyle
 • Стандарден крој
 • Краток ракав
 • Jordan графика
 • Jumpman лого
 • Машинско перење
Карактеристика Вредност
Категорија Маица
Основна поделба Текстил
Пол Деца-момчиња
Намена Кошарка
Бренд NIKE
Возраст За тинејџери (8-14 год.)
Големина ЕУ големина Големина во cm
1X
2X
3X
2XS
XS 7-8г.
YSM
SM
S 8-9г.
YMD
MD
M 10-11г.
YLG
YXL
LG
L 12-13г.
XL 14-15г.
2XL
3XL
4XL
NS

Остави коментар

Trenutno nema komentara

Nike Jordan Height Advantage детска маичка за момчиња се одликува со препознатливата Nike Jordan графика која јасно им дава до знаење на сите кој е апсолутен фаворит на, но и надвор од теренот. Наменета е за љубителите на кошаркарскиот стил и легендарната игра на единствениот Мајкл Џордан. Совршено се комбинира со различни стилови и ќе биде одличен избор за младите кошаркарски надежи во текот на нивните активни и динамични денови, Изработена е од мека памучна ткаенина која овозможува чувство на удобност и пријатност во текот на целиот ден. Нека идните кошаркарски надежи доминираат каде и да се појават во Nike Jordan Height Advantage детската маица за момчиња.

Спецификација:

 • Детска маица за момчиња - lifestyle
 • Стандарден крој
 • Краток ракав
 • Jordan графика
 • Jumpman лого
 • Машинско перење
Карактеристика Вредност
Категорија Маица
Основна поделба Текстил
Пол Деца-момчиња
Намена Кошарка
Бренд NIKE
Возраст За тинејџери (8-14 год.)
Големина ЕУ големина Големина во cm
1X
2X
3X
2XS
XS 7-8г.
YSM
SM
S 8-9г.
YMD
MD
M 10-11г.
YLG
YXL
LG
L 12-13г.
XL 14-15г.
2XL
3XL
4XL
NS

Остави коментар

Trenutno nema komentara

Слични производи

Sačuvano u omiljne
Достапна боја:1
Маица 95A874-023
952 ДЕН
Заштеда 20%
1.190 ДЕН
Sačuvano u omiljne
Достапна боја:2
Маица 95A739-023
1.112 ДЕН
Заштеда 20%
1.390 ДЕН
Sačuvano u omiljne
Достапна боја:2
Маица 95A739-001
1.112 ДЕН
Заштеда 20%
1.390 ДЕН
Помош