Пребарај ја страната
БЕСПЛАТНА ИСПОРАКА

за сите нарачки чија вредност е поголема од 2490 ден.

Контактирајте не на : 02/3055-222
ИСПОРАКА ВО РОК ОД 5 РАБОТНИ ДЕНА

- на сите нарачки во готово или со електронска платежна картичка

ДВА НАЧИНА НА ПЛАЌАЊЕ

- во готово или со електронска платежна картичка.

КУПИ СО VISA – и добиј дополителни 10% ПОПУСТ
NIKE Dri-FIT
NIKE Dri-FIT
NIKE Dri-FIT
NIKE Dri-FIT
NIKE Dri-FIT
NIKE Dri-FIT
Детски долен дел тренерки
Код на производ:
(DD8428-010)
NIKE

NIKE Dri-FIT

Плати со VISA и оствари дополнителни бенефити.
Избери ги омилените модели, плати со VISA картичка и добиј дополнителен попуст од 10%. Комплетната понуда погледни ја ТУКА.

Претходна цена
2.390 ДЕН
Моментална цена
2.390 ДЕН
Цена со попуст
1.912 ДЕН
Заштеда: 478 ДЕН
Извести ме за попуст
Големини EU
Големини
Големини CM
 • 1X *
 • 2X *
 • 3X *
 • 2XS *
 • XS 7-8г.
 • YSM *
 • SM *
 • S 8-9г.
 • YMD *
 • MD *
 • M 10-11г.
 • YLG *
 • YXL *
 • LG *
 • L 12-13г.
 • XL 14-15г.
 • 2XL *
 • 3XL *
 • 4XL *
 • NS *
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувајте во листата на желби
Nike Dri-FIT dečiji donji deo trenerke za tinejdžere je lagani, elastični sloj za vežbanje i igru. Sa Dri-FIT tehnologijom, znoj nema šanse dok je vaš tinejdžer u pokretu. Elastična tkanina pruža dugotrajnost i lakoću, uz prijatan komfor. Elastični podesivi pojas pruža idealno pristajanje, dok elastične ranfle na nogavicama omogućavaju olakšano oblačenje i svlačenje. Specifikacija: Model: Standard fit Bočni džepovi Elastični podesivi pojas Elastične ranfle na nogavicama Fluorescentni Swoosh logo Materijal: 88% poliester, 12% spandeks; zadnji panel: 90% poliester, 10% spandeks Boja: Crna.
Подетално

Nike Dri-FIT dečiji donji deo trenerke za tinejdžere je lagani, elastični sloj za vežbanje i igru.

Sa Dri-FIT tehnologijom, znoj nema šanse dok je vaš tinejdžer u pokretu. Elastična tkanina pruža dugotrajnost i lakoću, uz prijatan komfor. Elastični podesivi pojas pruža idealno pristajanje, dok elastične ranfle na nogavicama omogućavaju olakšano oblačenje i svlačenje.

Specifikacija:

 • Model: Standard fit
 • Bočni džepovi
 • Elastični podesivi pojas
 • Elastične ranfle na nogavicama
 • Fluorescentni Swoosh logo
 • Materijal: 88% poliester, 12% spandeks; zadnji panel: 90% poliester, 10% spandeks
 • Boja: Crna

 • Карактеристика Вредност
  Категорија Долен дел тренерки
  Основна поделба Текстил
  Пол Деца-момчиња
  Намена Lifestyle
  Бренд NIKE
  Возраст За тинејџери (8-14 год.)
  Големина ЕУ големина Големина во cm
  1X
  2X
  3X
  2XS
  XS 7-8г.
  YSM
  SM
  S 8-9г.
  YMD
  MD
  M 10-11г.
  YLG
  YXL
  LG
  L 12-13г.
  XL 14-15г.
  2XL
  3XL
  4XL
  NS

  Остави коментар

  Trenutno nema komentara

  Nike Dri-FIT dečiji donji deo trenerke za tinejdžere je lagani, elastični sloj za vežbanje i igru.

  Sa Dri-FIT tehnologijom, znoj nema šanse dok je vaš tinejdžer u pokretu. Elastična tkanina pruža dugotrajnost i lakoću, uz prijatan komfor. Elastični podesivi pojas pruža idealno pristajanje, dok elastične ranfle na nogavicama omogućavaju olakšano oblačenje i svlačenje.

  Specifikacija:

 • Model: Standard fit
 • Bočni džepovi
 • Elastični podesivi pojas
 • Elastične ranfle na nogavicama
 • Fluorescentni Swoosh logo
 • Materijal: 88% poliester, 12% spandeks; zadnji panel: 90% poliester, 10% spandeks
 • Boja: Crna

 • Карактеристика Вредност
  Категорија Долен дел тренерки
  Основна поделба Текстил
  Пол Деца-момчиња
  Намена Lifestyle
  Бренд NIKE
  Возраст За тинејџери (8-14 год.)
  Големина ЕУ големина Големина во cm
  1X
  2X
  3X
  2XS
  XS 7-8г.
  YSM
  SM
  S 8-9г.
  YMD
  MD
  M 10-11г.
  YLG
  YXL
  LG
  L 12-13г.
  XL 14-15г.
  2XL
  3XL
  4XL
  NS

  Остави коментар

  Trenutno nema komentara

  Слични производи

  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:2
  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:1
  2.286 ДЕН
  Заштеда 15%
  2.690 ДЕН
  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:1
  Помош