Пребарај ја страната
БЕСПЛАТНА ИСПОРАКА

за сите нарачки чија вредност е поголема од 2990 ден.

Контактирајте не на : 02/3055-222
ИСПОРАКА ВО РОК ОД 5 РАБОТНИ ДЕНА

- на сите нарачки во готово или со електронска платежна картичка

ДВА НАЧИНА НА ПЛАЌАЊЕ

- во готово или со електронска платежна картичка.

NIKE Dri-FIT Element Run Division
NIKE Dri-FIT Element Run Division
NIKE Dri-FIT Element Run Division
NIKE Dri-FIT Element Run Division
NIKE Dri-FIT Element Run Division
NIKE Dri-FIT Element Run Division
NIKE Dri-FIT Element Run Division
NIKE Dri-FIT Element Run Division
Код на производ:
(DD4929-437)
NIKE

NIKE Dri-FIT Element Run Division

Вметнете ги вашите омилени производи во корпичка и добијте дополнителен попуст од 10% за секоја сметка над 2990 ден, 15% за сметка над 4990 ден и дури 20% за сметка над 6990 ден! Комплетната понуда погледнете ја ТУКА.
*попустот се пресметува автоматски 

Претходна цена
5.390 ДЕН
Моментална цена
5.390 ДЕН
Цена со попуст
4.043 ДЕН
Заштеда: 1.347 ДЕН
Извести ме за попуст
Големини EU
Големини
Големини CM
 • 1X 1X
 • 2X 2X
 • 3X 3X
 • 2XS 2XS
 • XS XS
 • YSM YSM
 • SM SM
 • S S
 • YMD YMD
 • MD MD
 • M M
 • YLG YLG
 • YXL YXL
 • LG LG
 • L L
 • XL XL
 • 2XL 2XL
 • 3XL 3XL
 • 4XL 4XL
 • NS NS
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувајте во листата на желби
Тргнете во својата дневна рута со Nike Dri-FIT Element Run Division машката маица со долги ракави. Колекцијата Run Division се состои од опрема создадена за секој момент од вашиот ден. Се заснова на искуствата на тркачите собрани од тимот на Advanced Running Concepts. Отпорна на влага со патент низ целата должина, обезбедува контрола на протокот на воздух. Еластичниот материјал нуди лесно, флексибилно чувство полно со слобода на движење без ограничувања. Вентилација Dri-FIT технологијата обезбедува удобност и го регулира потењето за време на тешките делови. Направена е од најмалку 75% рециклирани материјали, како дел од иницијативата Move to Zero на Nike, која има за цел да го отстрани пластичниот отпад. Облечете ја Nike Dri-FIT Element Run Division машката маица со долги ракави и тргнете во акција. Спецификација: Машка маица – за трчање Долги ракави Патент со целосна должина Флуоресцентни елементи Технологија Dri-FIT Машинско перење Состав: 86% полиестер, 14% еластин .
Подетално

Тргнете во својата дневна рута со Nike Dri-FIT Element Run Division машката маица со долги ракави. Колекцијата Run Division се состои од опрема создадена за секој момент од вашиот ден. Се заснова на искуствата на тркачите собрани од тимот на Advanced Running Concepts. Отпорна на влага со патент низ целата должина, обезбедува контрола на протокот на воздух. Еластичниот материјал нуди лесно, флексибилно чувство полно со слобода на движење без ограничувања. Вентилација Dri-FIT технологијата обезбедува удобност и го регулира потењето за време на тешките делови. Направена е од најмалку 75% рециклирани материјали, како дел од иницијативата Move to Zero на Nike, која има за цел да го отстрани пластичниот отпад. Облечете ја Nike Dri-FIT Element Run Division машката маица со долги ракави и тргнете во акција.

Спецификација:

 • Машка маица – за трчање
 • Долги ракави
 • Патент со целосна должина
 • Флуоресцентни елементи
 • Технологија Dri-FIT
 • Машинско перење
 • Состав: 86% полиестер, 14% еластин
Карактеристика Вредност
Категорија Маица со долги ракави
Пол Машки
Намена Трчање
Бренд NIKE
Возраст За возрасни
Големина ЕУ големина Големина во cm
1X
2X
3X
2XS
XS XS
YSM
SM
S S
YMD
MD
M M
YLG
YXL
LG
L L
XL XL
2XL 2XL
3XL 3XL
4XL 4XL
NS
Остави оценка
Trenutno nema komentara
Помош