Пребарај ја страната
БЕСПЛАТНА ИСПОРАКА

за сите нарачки чија вредност е поголема од 2990 ден.

Контактирајте не на : 02/3055-222
ИСПОРАКА ВО РОК ОД 5 РАБОТНИ ДЕНА

- на сите нарачки во готово или со електронска платежна картичка

ДВА НАЧИНА НА ПЛАЌАЊЕ

- во готово или со електронска платежна картичка.

adidas XFG LOOSE
adidas XFG LOOSE
adidas XFG LOOSE
adidas XFG LOOSE
adidas XFG LOOSE
adidas XFG LOOSE
adidas XFG LOOSE
adidas XFG LOOSE
adidas XFG LOOSE
adidas XFG LOOSE
Детски долен дел тренерки
Код на производ:
(H61860)
adidas

adidas XFG LOOSE

Претходна цена
2.788 ДЕН
Моментална цена
2.788 ДЕН
Цена со попуст
2.091 ДЕН
Заштеда: 697 ДЕН
Извести ме за попуст
Големини EU
Големини
Големини CM
 • 62 2-3м -
 • 68 3-6м -
 • 74 6-9м -
 • 80 9-12м -
 • 86 12-18м -
 • 92 18-24м -
 • 98 2-3г. -
 • 104 3-4г. -
 • 110 4-5г. -
 • 116 5-6г. -
 • 122 6-7г. -
 • 128 7-8г. -
 • 134 8-9г. -
 • 140 9-10г. -
 • 146 10-11г. -
 • 152 11-12г. -
 • 158 12-13г. -
 • 164 13-14г. -
 • 170 14-15г. -
 • 176 15-16г. -
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувајте во листата на желби
adidas XFG долниот дел тренерки за девојчиња ќе ѝм овозможи топлина пред и по завршувањето на тренингот.
Подетално

adidas XFG долниот дел тренерки за девојчиња ќе ѝм овозможи топлина пред и по завршувањето на тренингот.  Овој долен дел тренерки пружа се од што има потреба една млада спортистка со стил. Изработена е од мек материјал кој ќе направи да се чувствува пријатно додека ги носи, а во исто време нема да остане незабележана. Технологијата AEROREADY што ја апсорбира потта од нејзината кожа и ја суши брзо, ќе и овозможи да остане фокусирана на тренинзите.

Трите линии на десната ногавица ѝм даваат до знаење на сите дека спортот е клучен дел од нејзиниот живот. Дозволете ѝ да спортува чувствувајќи се удобно во adidas XFG долниот дел тренерки за девојчиња.

Спецификација:

 • AEROREADY технологија за апсорпција на пот
 • Ремен со еластичен и врпца
 • Еластичен дел на ногавиците
 • Странични џебови
 • Состав на материјал: 67% памук, 33% рециклиран полиестер
 • Боја: црна
Карактеристика Вредност
Категорија Долен дел тренерки
Пол Деца-девојчиња
Намена Тренинг
Бренд adidas
Возраст За тинејџери (8-14 год.)
Големина ЕУ големина Големина во cm
62 2-3м -
68 3-6м -
74 6-9м -
80 9-12м -
86 12-18м -
92 18-24м -
98 2-3г. -
104 3-4г. -
110 4-5г. -
116 5-6г. -
122 6-7г. -
128 7-8г. -
134 8-9г. -
140 9-10г. -
146 10-11г. -
152 11-12г. -
158 12-13г. -
164 13-14г. -
170 14-15г. -
176 15-16г. -
Остави оценка
Trenutno nema komentara

Слични производи

Помош