Пребарај ја страната
БЕСПЛАТНА ИСПОРАКА

за сите нарачки чија вредност е поголема од 2490 ден.

Контактирајте не на : 02/3055-222
ИСПОРАКА ВО РОК ОД 5 РАБОТНИ ДЕНА

- на сите нарачки во готово или со електронска платежна картичка

ДВА НАЧИНА НА ПЛАЌАЊЕ

- во готово или со електронска платежна картичка.

КУПИ СО VISA – и добиј дополителни 10% ПОПУСТ
NIKE Challenger Brief-Lined
NIKE Challenger Brief-Lined
NIKE Challenger Brief-Lined
NIKE Challenger Brief-Lined
NIKE Challenger Brief-Lined
NIKE Challenger Brief-Lined
NIKE Challenger Brief-Lined
NIKE Challenger Brief-Lined
Машки шорцеви за трчање
Код на производ:
(CZ9062-480)
NIKE

NIKE Challenger Brief-Lined

Ви ги претставуваме најновите модели од нашата понуда. Погледнете ги сите достапни големини и бои.

Плати со VISA и оствари дополнителни бенефити.
Избери ги омилените модели, плати со VISA картичка и добиј дополнителен попуст од 10%. Комплетната понуда погледни ја ТУКА.

Претходна цена
1.990 ДЕН
Моментална цена
1.990 ДЕН
Цена со попуст
1.592 ДЕН
Заштеда: 398 ДЕН
Извести ме за попуст
Големини EU
Големини
Големини CM
 • 1X *
 • 2X *
 • 3X *
 • 2XS *
 • XS XS
 • YSM *
 • SM *
 • S S
 • YMD *
 • MD *
 • M M
 • YLG *
 • YXL *
 • LG *
 • L L
 • XL XL
 • 2XL 2XL
 • 3XL 3XL
 • 4XL 4XL
 • NS *
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувајте во листата на желби
Nike Challenger Brief-Lined е машки шорц за трчање што ви носи чувство на удобност, комфор и легендарен Nike изглед. Новата, подобрена внатрешност сега е прилагодена за да дава поголема слобода. Лежерниот крој над коленото обезбедува совршена покриеност, помагајќи ви да се движите слободно без разлика каков вид на трчање практикувате. Технологијата Dri-FIT ја отстранува потта од кожата, за да се чувствувате пријатно и да бидете разладени во секое време. Мрежестиот прозрачен панел на ногавицата ви овозможува оптимален проток на воздух. Внатрешната постава ви дава чувство на сигурност додека еластичниот адаптибилен појас ви обезбедува сигурно вклопување. Производот е направен од најмалку 75% рециклирани влакна. Спецификација: Машки шорцеви за трчање Прилагодлив еластичен појас Дискретен заден џеб Странични џебови Подобрена внатрешност за поголема поддршка и удобност Флуоресцентни детали Dri-FIT технологија Дозволено перење во машина Состав: 100% полиестер; постава: 92% полиестер, 8% спандекс.
Подетално

Nike Challenger Brief-Lined е машки шорц за трчање што ви носи чувство на удобност, комфор и легендарен Nike изглед. Новата, подобрена внатрешност сега е прилагодена за да дава поголема слобода. Лежерниот крој над коленото обезбедува совршена покриеност, помагајќи ви да се движите слободно без разлика каков вид на трчање практикувате. Технологијата Dri-FIT ја отстранува потта од кожата, за да се чувствувате пријатно и да бидете разладени во секое време. Мрежестиот прозрачен панел на ногавицата ви овозможува оптимален проток на воздух. Внатрешната постава ви дава чувство на сигурност додека еластичниот адаптибилен појас ви обезбедува сигурно вклопување. Производот е направен од најмалку 75% рециклирани влакна.
Спецификација:

 • Машки шорцеви за трчање
 • Прилагодлив еластичен појас
 • Дискретен заден џеб
 • Странични џебови
 • Подобрена внатрешност за поголема поддршка и удобност
 • Флуоресцентни детали
 • Dri-FIT технологија
 • Дозволено перење во машина
 • Состав: 100% полиестер; постава: 92% полиестер, 8% спандекс

 • Карактеристика Вредност
  Категорија Шорцеви
  Основна поделба Текстил
  Пол Машки
  Намена Трчање
  Бренд NIKE
  Возраст За возрасни
  Големина ЕУ големина Големина во cm
  1X
  2X
  3X
  2XS
  XS XS
  YSM
  SM
  S S
  YMD
  MD
  M M
  YLG
  YXL
  LG
  L L
  XL XL
  2XL 2XL
  3XL 3XL
  4XL 4XL
  NS

  Остави коментар

  Trenutno nema komentara

  Nike Challenger Brief-Lined е машки шорц за трчање што ви носи чувство на удобност, комфор и легендарен Nike изглед. Новата, подобрена внатрешност сега е прилагодена за да дава поголема слобода. Лежерниот крој над коленото обезбедува совршена покриеност, помагајќи ви да се движите слободно без разлика каков вид на трчање практикувате. Технологијата Dri-FIT ја отстранува потта од кожата, за да се чувствувате пријатно и да бидете разладени во секое време. Мрежестиот прозрачен панел на ногавицата ви овозможува оптимален проток на воздух. Внатрешната постава ви дава чувство на сигурност додека еластичниот адаптибилен појас ви обезбедува сигурно вклопување. Производот е направен од најмалку 75% рециклирани влакна.
  Спецификација:

 • Машки шорцеви за трчање
 • Прилагодлив еластичен појас
 • Дискретен заден џеб
 • Странични џебови
 • Подобрена внатрешност за поголема поддршка и удобност
 • Флуоресцентни детали
 • Dri-FIT технологија
 • Дозволено перење во машина
 • Состав: 100% полиестер; постава: 92% полиестер, 8% спандекс

 • Карактеристика Вредност
  Категорија Шорцеви
  Основна поделба Текстил
  Пол Машки
  Намена Трчање
  Бренд NIKE
  Возраст За возрасни
  Големина ЕУ големина Големина во cm
  1X
  2X
  3X
  2XS
  XS XS
  YSM
  SM
  S S
  YMD
  MD
  M M
  YLG
  YXL
  LG
  L L
  XL XL
  2XL 2XL
  3XL 3XL
  4XL 4XL
  NS

  Остави коментар

  Trenutno nema komentara
  Помош