Пребарај ја страната
БЕСПЛАТНА ИСПОРАКА

за сите нарачки чија вредност е поголема од 2990 ден.

Контактирајте не на : 02/3055-222
ИСПОРАКА ВО РОК ОД 5 РАБОТНИ ДЕНА

- на сите нарачки во готово или со електронска платежна картичка

ДВА НАЧИНА НА ПЛАЌАЊЕ

- во готово или со електронска платежна картичка.

NIKE Jordan Air
NIKE Jordan Air
NIKE Jordan Air
NIKE Jordan Air
Детска јакна
Код на производ:
(957953-R78)
NIKE

NIKE Jordan Air

Големини EU
Големини
Големини CM
 • 1X 1X
 • 2X 2X
 • 3X 3X
 • 2XS 2XS
 • XS 7-8г.
 • YSM YSM
 • SM SM
 • S 8-9г.
 • YMD YMD
 • MD MD
 • M 10-11г.
 • YLG YLG
 • YXL YXL
 • LG LG
 • L 12-13г.
 • XL 14-15г.
 • 2XL 2XL
 • 3XL 3XL
 • 4XL 4XL
 • NS NS
Зачувајте во листата на желби
Nike Jordan Color Blocked Air Puffer е детска јакна со капуљача во која вашите деца ќе уживаат во текот студените денови. Горниот слој е изработен од квалитетен и многу издржлив материјал а одвнатре јакната е обложена со мек и топол материјал кој ќе ѝм пружи заштита и топлина. Моделот има патент низ целата должина, капуљача и џебови. Препознатливото Jordan Jumpman логото ја покажува љубовта кон брендот. Спецификација: Детска јакна со капуљача Патент низ целата должина Мека и топла внатрешна постава .
Подетално

Nike Jordan Color Blocked Air Puffer е детска јакна со капуљача во која вашите деца ќе уживаат во текот студените денови. Горниот слој е изработен од квалитетен и многу издржлив материјал а одвнатре јакната е обложена со мек и топол материјал кој ќе ѝм пружи заштита и топлина. Моделот има патент низ целата должина, капуљача и џебови. Препознатливото Jordan Jumpman логото ја покажува љубовта кон брендот.

Спецификација:

 • Детска јакна со капуљача
 • Патент низ целата должина
 • Мека и топла внатрешна постава
Карактеристика Вредност
Категорија Јакна
Пол Деца-момчиња
Намена Кошарка
Бренд NIKE
Возраст За тинејџери (8-14 год.)
Големина ЕУ големина Големина во cm
1X
2X
3X
2XS
XS 7-8г.
YSM
SM
S 8-9г.
YMD
MD
M 10-11г.
YLG
YXL
LG
L 12-13г.
XL 14-15г.
2XL
3XL
4XL
NS
Остави оценка
Trenutno nema komentara

Слични производи

Sačuvano u omiljne
Достапна боја:1
Јакна 957953-023
3.703 ДЕН
Заштеда 30%
5.290 ДЕН
Помош