Пребарај ја страната
БЕСПЛАТНА ИСПОРАКА

за сите нарачки чија вредност е поголема од 2990 ден.

Контактирајте не на : 02/3055-222
ИСПОРАКА ВО РОК ОД 5 РАБОТНИ ДЕНА

- на сите нарачки во готово или со електронска платежна картичка

ДВА НАЧИНА НА ПЛАЌАЊЕ

- во готово или со електронска платежна картичка.

adidas COTTON
adidas COTTON
adidas COTTON
adidas COTTON
adidas COTTON
adidas COTTON
adidas COTTON
adidas COTTON
adidas COTTON
adidas COTTON
Детска маица
Код на производ:
(H40274)
adidas

adidas COTTON

Големини EU
Големини
Големини CM
 • 62 2-3м -
 • 68 3-6м -
 • 74 6-9m -
 • 80 9-12м -
 • 86 12-18м -
 • 92 18-24м -
 • 98 2-3г. -
 • 104 3-4г. -
 • 110 4-5г. -
 • 116 5-6г. -
 • 122 6-7г. -
 • 128 7-8г. -
 • 134 8-9г. -
 • 140 9-10г. -
 • 146 10-11г. -
 • 152 11-12г. -
 • 158 12-13г. -
 • 164 13-14г. -
 • 170 14-15г. -
 • 176 15-16г. -
Morate biti verifikovani korisnik kako bi ste videli cenu proizvoda
Зачувајте во листата на желби
adidas COTTON маица за тренинг за момчиња е направена за оние кои постојано се во движење. Комбинацијата на мек и лесен материјал и мрежести панели ќе ѝм обезбеди максимална удобност и вентилација. Технологијата AEROREADY ја апсорбира потта од неговата кожа за да го одржи сув и фокусиран на тренингот. Оваа маичка е направена од рециклирани материјали, така што ќе станете дел од иницијативата да ја зачуваме нашата животна средина. Секое вежбање бара удобност и комфор, а adidas COTTON маицата за тренинг за момчиња е направена да го обезбеди токму тоа. Спецификација: Ребрести засилување на крагната Мрежести панели на рамениците и ракавите AEROREADY технологија за апсорпција на пот Состав на материјал: 70% памук, 30% рециклиран полиестер Боја: бела .
Подетално

adidas COTTON маица за тренинг за момчиња е направена за оние кои постојано се во движење. Комбинацијата на мек и лесен материјал и мрежести панели ќе ѝм обезбеди максимална удобност и вентилација. Технологијата AEROREADY ја апсорбира потта од неговата кожа за да го одржи сув и фокусиран на тренингот. Оваа маичка е направена од рециклирани материјали, така што ќе станете дел од иницијативата да ја зачуваме нашата животна средина. Секое вежбање бара удобност и комфор, а adidas COTTON маицата за тренинг за момчиња е направена да го обезбеди токму тоа.

Спецификација:

 • Ребрести засилување на крагната
 • Мрежести панели на рамениците и ракавите
 • AEROREADY технологија за апсорпција на пот
 • Состав на материјал: 70% памук, 30% рециклиран полиестер
 • Боја: бела
Карактеристика Вредност
Категорија Маица
Пол Деца-момчиња
Намена Тренинг
Бренд adidas
Возраст За мали деца (4-10 год.)
Големина ЕУ големина Големина во cm
62 2-3м -
68 3-6м -
74 6-9m -
80 9-12м -
86 12-18м -
92 18-24м -
98 2-3г. -
104 3-4г. -
110 4-5г. -
116 5-6г. -
122 6-7г. -
128 7-8г. -
134 8-9г. -
140 9-10г. -
146 10-11г. -
152 11-12г. -
158 12-13г. -
164 13-14г. -
170 14-15г. -
176 15-16г. -
Остави оценка
Trenutno nema komentara
Помош