Пребарај ја страната
БЕСПЛАТНА ИСПОРАКА

за сите нарачки чија вредност е поголема од 2990 ден.

Контактирајте не на : 02/3055-222
ИСПОРАКА ВО РОК ОД 5 РАБОТНИ ДЕНА

- на сите нарачки во готово или со електронска платежна картичка

ДВА НАЧИНА НА ПЛАЌАЊЕ

- во готово или со електронска платежна картичка.

NIKE Paris Saint-Germain Academy Pro
NIKE Paris Saint-Germain Academy Pro
NIKE Paris Saint-Germain Academy Pro
NIKE Paris Saint-Germain Academy Pro
Детска маица за фудбал
Код на производ:
(DM4937-410)
NIKE

NIKE Paris Saint-Germain Academy Pro

Големини EU
Големини
Големини CM
 • 1X 1X
 • 2X 2X
 • 3X 3X
 • 2XS 2XS
 • XS 7-8г.
 • YSM YSM
 • SM SM
 • S 8-9г.
 • YMD YMD
 • MD MD
 • M 10-11г.
 • YLG YLG
 • YXL YXL
 • LG LG
 • L 12-13г.
 • XL 14-15г.
 • 2XL 2XL
 • 3XL 3XL
 • 4XL 4XL
 • NS NS
Зачувајте во листата на желби
Nike Paris Saint-Germain Academy Pro е горен дел од дрес со кратки ракави за момчиња и девојчиња, кој се карактеризира со прозрачност и удобност. Овој дрес е направен од ткаенина што ја отстранува потта од вашата кожа, оставајќи ви чувство на сувост и удобност. Мрежестите панели на градите и грбот овозможуваат оптимален проток на воздух. Технологијата Dri-FIT ви помага да останете суви и на тој начин обезбедува удобност од прва класа. Деталите за тимот нагласуваат со кого се гордеете. Спецификација: Горен дел од дрес со кратки ракави за момчиња и девојчиња Модел: Standard fit за опуштено, лесно чувство Машинско перење Материјал: 100% полиестер.
Подетално

Nike Paris Saint-Germain Academy Pro е горен дел од дрес со кратки ракави за момчиња и девојчиња, кој се карактеризира со прозрачност и удобност. Овој дрес е направен од ткаенина што ја отстранува потта од вашата кожа, оставајќи ви чувство на сувост и удобност. Мрежестите панели на градите и грбот овозможуваат оптимален проток на воздух. Технологијата Dri-FIT ви помага да останете суви и на тој начин обезбедува удобност од прва класа. Деталите за тимот нагласуваат со кого се гордеете.
Спецификација:

 • Горен дел од дрес со кратки ракави за момчиња и девојчиња
 • Модел: Standard fit за опуштено, лесно чувство
 • Машинско перење
 • Материјал: 100% полиестер

 • Карактеристика Вредност
  Категорија Маица
  Пол Деца-момчиња
  Намена Фудбал
  Бренд NIKE
  Возраст За тинејџери (8-14 год.)
  Големина ЕУ големина Големина во cm
  1X
  2X
  3X
  2XS
  XS 7-8г.
  YSM
  SM
  S 8-9г.
  YMD
  MD
  M 10-11г.
  YLG
  YXL
  LG
  L 12-13г.
  XL 14-15г.
  2XL
  3XL
  4XL
  NS
  Остави оценка
  Trenutno nema komentara
  Помош