Пребарај ја страната
БЕСПЛАТНА ИСПОРАКА

за сите нарачки чија вредност е поголема од 2990 ден.

Контактирајте не на : 02/3055-222
ИСПОРАКА ВО РОК ОД 5 РАБОТНИ ДЕНА

- на сите нарачки во готово или со електронска платежна картичка

ДВА НАЧИНА НА ПЛАЌАЊЕ

- во готово или со електронска платежна картичка.

CHAMPION Roch
CHAMPION Roch
CHAMPION Roch
CHAMPION Roch
Детска маица
Код на производ:
(CHA213G802-10)
CHAMPION

CHAMPION Roch

Големини EU
Големини
Големини CM
 • 1X 1X
 • 2X 2X
 • 3X 3X
 • 2XS 3-4г.
 • XS 5-6г.
 • YSM YSM
 • SM SM
 • S 7-8г.
 • YMD YMD
 • MD MD
 • M 9-10г.
 • YLG YLG
 • YXL YXL
 • LG LG
 • L 11-12г.
 • XL 13-14г.
 • 2XL 15-16г.
 • 3XL 3XL
 • 4XL 4XL
 • NS NS
Зачувајте во листата на желби
Champion ROCH е детска lifestyle маица за девојчиња која носи класичен спортски изглед. Таа е одличен избор за носење за време на сите секојдневни активности на училиште или за спортски рекреации за време на викендот. Удобна и лесна за носење, оваа маица со кратки ракави е изработена од мека памучна ткаенина. Препознатливото Champion лого со поголема димензија на градите и дискретното лого на ракавот ѝ даваат на оваа маица впечатлив спортски изглед. Зајакнатата крагна ги спречува непотребните движења и ја спречува маицата да се развлече и деформира при перење. Дозволете им на вашите девојчиња да уживаат во удобноста на денот и проверениот квалитет на колекцијата Champion. Спецификација: Кратки ракави Стандарден крој Champion лого на градите и ракавот Состав: 100% памук Боја: бела.
Подетално

Champion ROCH е детска lifestyle маица за девојчиња која носи класичен спортски изглед. Таа е одличен избор за носење за време на сите секојдневни активности на училиште или за спортски рекреации за време на викендот. Удобна и лесна за носење, оваа маица со кратки ракави е изработена од мека памучна ткаенина. Препознатливото Champion лого со поголема димензија на градите и дискретното лого на ракавот ѝ даваат на оваа маица впечатлив спортски изглед. Зајакнатата крагна ги спречува непотребните движења и ја спречува маицата да се развлече и деформира при перење. Дозволете им на вашите девојчиња да уживаат во удобноста на денот и проверениот квалитет на колекцијата Champion.

Спецификација:

 • Кратки ракави
 • Стандарден крој
 • Champion лого на градите и ракавот
 • Состав: 100% памук
 • Боја: бела

 • Карактеристика Вредност
  Категорија Маица
  Пол Деца-девојчиња
  Намена Lifestyle
  Бренд CHAMPION
  Возраст За мали деца (4-10 год.)
  Големина ЕУ големина Големина во cm
  1X
  2X
  3X
  2XS 3-4г.
  XS 5-6г.
  YSM
  SM
  S 7-8г.
  YMD
  MD
  M 9-10г.
  YLG
  YXL
  LG
  L 11-12г.
  XL 13-14г.
  2XL 15-16г.
  3XL
  4XL
  NS
  Остави оценка
  Trenutno nema komentara

  Слични производи

  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:1
  Маица CHA221G807-64
  395 ДЕН
  Заштеда 50%
  790 ДЕН
  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:1
  Маица CHA221G808-81
  395 ДЕН
  Заштеда 50%
  790 ДЕН
  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:1
  Маица CHA221G804-10
  395 ДЕН
  Заштеда 50%
  790 ДЕН
  Помош