Пребарај ја страната
БЕСПЛАТНА ИСПОРАКА

за сите нарачки чија вредност е поголема од 2990 ден.

Контактирајте не на : 02/3055-222
ИСПОРАКА ВО РОК ОД 5 РАБОТНИ ДЕНА

- на сите нарачки во готово или со електронска платежна картичка

ДВА НАЧИНА НА ПЛАЌАЊЕ

- во готово или со електронска платежна картичка.

NIKE Jordan Color Outside The Lines
NIKE Jordan Color Outside The Lines
NIKE Jordan Color Outside The Lines
NIKE Jordan Color Outside The Lines
Детски дуксер
Код на производ:
(45A812-023)
NIKE

NIKE Jordan Color Outside The Lines

Големини EU
Големини
Големини CM
 • 1X 1X
 • 2X 2X
 • 3X 3X
 • 2XS 2XS
 • XS 7-8г.
 • YSM YSM
 • SM SM
 • S 8-9г.
 • YMD YMD
 • MD MD
 • M 10-11г.
 • YLG YLG
 • YXL YXL
 • LG LG
 • L 12-13г.
 • XL 14-15г.
 • 2XL 2XL
 • 3XL 3XL
 • 4XL 4XL
 • NS NS
Morate biti verifikovani korisnik kako bi ste videli cenu proizvoda
Зачувајте во листата на желби
Nike Jordan Color Outside The Lines дуксер за девојчиња ќе ѝм даде целодневна удобност. Изработен е од мешавина на материјали со висок процент на мек памук. Има стандарден крој со спуштени раменици за опуштено чувство и непречена слобода на движење при носење. Еластичните делови на појасот и ракавите ќе ги спречи непотребните изместувања на дуксерот. Големата графика на Jumpman PSG од предната страна остава атрактивен впечаток и го нагласува спортскиот стил. Спецификација: Стандарден крој Еластични делови на појасот и ракавите .
Подетално

Nike Jordan Color Outside The Lines дуксер за девојчиња ќе ѝм даде целодневна удобност. Изработен е од мешавина на материјали со висок процент на мек памук. Има стандарден крој со спуштени раменици за опуштено чувство и непречена слобода на движење при носење. Еластичните делови на појасот и ракавите ќе ги спречи непотребните изместувања на дуксерот. Големата графика на Jumpman PSG од предната страна остава атрактивен впечаток и го нагласува спортскиот стил.

Спецификација:

 • Стандарден крој
 • Еластични делови на појасот и ракавите
Карактеристика Вредност
Категорија Дуксер
Пол Деца-девојчиња
Намена Кошарка
Бренд NIKE
Возраст За тинејџери (8-14 год.)
Големина ЕУ големина Големина во cm
1X
2X
3X
2XS
XS 7-8г.
YSM
SM
S 8-9г.
YMD
MD
M 10-11г.
YLG
YXL
LG
L 12-13г.
XL 14-15г.
2XL
3XL
4XL
NS
Остави оценка
Trenutno nema komentara

Слични производи

Помош