Пребарај ја страната
БЕСПЛАТНА ИСПОРАКА

за сите нарачки чија вредност е поголема од 2990 ден.

Контактирајте не на : 02/3055-222
ИСПОРАКА ВО РОК ОД 5 РАБОТНИ ДЕНА

- на сите нарачки во готово или со електронска платежна картичка

ДВА НАЧИНА НА ПЛАЌАЊЕ

- во готово или со електронска платежна картичка.

adidas Designed To Move Half-Zip Longsleeve
adidas Designed To Move Half-Zip Longsleeve
adidas Designed To Move Half-Zip Longsleeve
adidas Designed To Move Half-Zip Longsleeve
adidas Designed To Move Half-Zip Longsleeve
adidas Designed To Move Half-Zip Longsleeve
adidas Designed To Move Half-Zip Longsleeve
adidas Designed To Move Half-Zip Longsleeve
adidas Designed To Move Half-Zip Longsleeve
adidas Designed To Move Half-Zip Longsleeve
Женски маици со долги ракави
Код на производ:
(GS1347)
adidas

adidas Designed To Move Half-Zip Longsleeve

Prosečna ocena:
5
ocena
ocena
1
(Oceni)
Претходна цена
2.488 ДЕН
Моментална цена
2.488 ДЕН
Цена со попуст
1.990 ДЕН
Заштеда: 498 ДЕН
Извести ме за попуст
Големини EU
Големини
Големини CM
 • 1X 1X
 • 2X 2X
 • 3X 3X
 • 2XS 2XS
 • XS XS
 • YSM YSM
 • SM SM
 • S S
 • YMD YMD
 • MD MD
 • M M
 • YLG YLG
 • YXL YXL
 • LG LG
 • L L
 • XL XL
 • 2XL 2XL
 • 3XL 3XL
 • 4XL 4XL
 • NS NS
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувајте во листата на желби
adidas DESIGNED 2 MOVE е женска маица со долги ракави наменета за различни видови тренинзи, но и за секојдневно носење. Едноставните дизајнерски линии, тенкиот фит крој, носат спортска елеганција и функционалност. Направен е од мешавина на пријатен памук и Primegreen рециклиран полиестер, кои даваат чувство на мекост и удобност. Технологијата AEROREADY за брзо сушење ќе ви помогне да останете суви и фокусирани дури и за време на најсложените предизвици. Тестирајте ги вашите граници во оваа маица со долги ракави. Primegreen рециклираниот материјал е дел од иницијативата и амбицијата на adidas да се стави крај на пластичниот отпад на земјата. adidas секогаш ви го гарантира најдобриот можен квалитет, што е потврдено со оваа adidas DESIGNED 2 MOVE е женска маица со долги ракави. Спецификација: Женска маичка со долги ракави - тренинг Slim fit ½ патент Отвори за палеците AEROREADY технологија Badge of Sport лого Состав: 52% памук, 43% рециклиран полиестер, 5% еластин Боја: Црна .
Подетално

adidas DESIGNED 2 MOVE е женска маица со долги ракави наменета за различни видови тренинзи, но и за секојдневно носење. Едноставните дизајнерски линии, тенкиот фит крој, носат спортска елеганција и функционалност. Направен е од мешавина на пријатен памук и Primegreen рециклиран полиестер, кои даваат чувство на мекост и удобност. Технологијата AEROREADY за брзо сушење ќе ви помогне да останете суви и фокусирани дури и за време на најсложените предизвици. Тестирајте ги вашите граници во оваа маица со долги ракави. Primegreen рециклираниот материјал е дел од иницијативата и амбицијата на adidas да се стави крај на пластичниот отпад на земјата. adidas секогаш ви го гарантира најдобриот можен квалитет, што е потврдено со оваа adidas DESIGNED 2 MOVE е женска маица со долги ракави.

Спецификација:

 • Женска маичка со долги ракави - тренинг
 • Slim fit
 • ½ патент
 • Отвори за палеците
 • AEROREADY технологија
 • Badge of Sport лого
 • Состав: 52% памук, 43% рециклиран полиестер, 5% еластин
 • Боја: Црна
Карактеристика Вредност
Категорија Маица со долги ракави
Пол Женски
Намена Тренинг
Бренд adidas
Возраст За возрасни
Големина ЕУ големина Големина во cm
1X 1X
2X 2X
3X 3X
2XS 2XS
XS XS
YSM
SM
S S
YMD
MD
M M
YLG
YXL
LG
L L
XL XL
2XL 2XL
3XL
4XL
NS
Остави оценка

 • оценка добиена од adidas.com
  оценка добиена од adidas.com

  Would buy again

  Perfect fit, would buy again. Good price and daughter lived it

  19.10.2021. 13:47
Помош