Пребарај ја страната
БЕСПЛАТНА ИСПОРАКА

за сите нарачки чија вредност е поголема од 2990 ден.

Контактирајте не на : 02/3055-222
ИСПОРАКА ВО РОК ОД 5 РАБОТНИ ДЕНА

- на сите нарачки во готово или со електронска платежна картичка

ДВА НАЧИНА НА ПЛАЌАЊЕ

- во готово или со електронска платежна картичка.

adidas AEROREADY STRETCH TRAINING
adidas AEROREADY STRETCH TRAINING
adidas AEROREADY STRETCH TRAINING
adidas AEROREADY STRETCH TRAINING
adidas AEROREADY STRETCH TRAINING
adidas AEROREADY STRETCH TRAINING
adidas AEROREADY STRETCH TRAINING
adidas AEROREADY STRETCH TRAINING
adidas AEROREADY STRETCH TRAINING
adidas AEROREADY STRETCH TRAINING
Детски хеланки
Код на производ:
(GV2046)
adidas

adidas AEROREADY STRETCH TRAINING

Претходна цена
2.188 ДЕН
Моментална цена
2.188 ДЕН
Цена со попуст
1.641 ДЕН
Заштеда: 547 ДЕН
Извести ме за попуст
Големини EU
Големини
Големини CM
 • 62 2-3м -
 • 68 3-6м -
 • 74 6-9м -
 • 80 9-12м -
 • 86 12-18м -
 • 92 18-24м -
 • 98 2-3г. -
 • 104 3-4г. -
 • 110 4-5г. -
 • 116 5-6г. -
 • 122 6-7г. -
 • 128 7-8г. -
 • 134 8-9г. -
 • 140 9-10г. -
 • 146 10-11г. -
 • 152 11-12г. -
 • 158 12-13г. -
 • 164 13-14г. -
 • 170 14-15г. -
 • 176 15-16г. -
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувајте во листата на желби
adidas Badge of Sport хеланки за девојчиња се направени за сите оние кои се спортисти во срцето. Во овие хеланки, тие ќе изгледаат борбено и ќе бидат подготвени за акција. Хеланките се изработени од растеглив и мек материјал кој ќе биде пријатен за нејзината кожа, а во исто време нема да ја намали нејзината мобилност. Технологијата AEROREADY што се применува ја апсорбира потта од нејзината кожа и ја суши брзо, така што таа ќе остане сува и ќе биде потполно сконцентрирана на тренинзите. Мрежестиот џеб одвнатре е идеално место за чување на ситниците кои ѝ се потребни. Обезбедете им ја најсовремената опрема за секој тренинг и купете им ги adidas Badge of Sport хеланките. Спецификација: AEROREADY технологија за апсорпција на пот Еластичен појас Мрежест џеб Состав на материјал: 91% рециклиран полиестер, 9% еластин Боја: Multicolor .
Подетално

adidas Badge of Sport хеланки за девојчиња се направени за сите оние кои се спортисти во срцето. Во овие хеланки, тие ќе изгледаат борбено и ќе бидат подготвени за акција.

Хеланките се изработени од растеглив и мек материјал кој ќе биде пријатен за нејзината кожа, а во исто време нема да ја намали нејзината мобилност.

Технологијата AEROREADY што се применува ја апсорбира потта од нејзината кожа и ја суши брзо, така што таа ќе остане сува и ќе биде потполно сконцентрирана на тренинзите.

Мрежестиот џеб одвнатре е идеално место за чување на ситниците кои ѝ се потребни.

Обезбедете им ја најсовремената опрема за секој тренинг и купете им ги adidas Badge of Sport хеланките.

Спецификација:

 • AEROREADY технологија за апсорпција на пот
 • Еластичен појас
 • Мрежест џеб
 • Состав на материјал: 91% рециклиран полиестер, 9% еластин
 • Боја: Multicolor
Карактеристика Вредност
Категорија Хеланки
Пол Деца-девојчиња
Намена Тренинг
Бренд adidas
Возраст За тинејџери (8-14 год.)
Големина ЕУ големина Големина во cm
62 2-3м -
68 3-6м -
74 6-9м -
80 9-12м -
86 12-18м -
92 18-24м -
98 2-3г. -
104 3-4г. -
110 4-5г. -
116 5-6г. -
122 6-7г. -
128 7-8г. -
134 8-9г. -
140 9-10г. -
146 10-11г. -
152 11-12г. -
158 12-13г. -
164 13-14г. -
170 14-15г. -
176 15-16г. -
Остави оценка
Trenutno nema komentara

Слични производи

Sačuvano u omiljne
Достапна боја:1
Sačuvano u omiljne
Достапна боја:1
adidas FUTURE ICONS GRAPHIC TIGHTS се хеланки за тренинг, за девојчиња, наменети за сит...
1.252 ДЕН
Заштеда 30%
1.788 ДЕН
Помош