Пребарај ја страната
БЕСПЛАТНА ИСПОРАКА

за сите нарачки чија вредност е поголема од 2490 ден.

Контактирајте не на : 02/3055-222
ИСПОРАКА ВО РОК ОД 5 РАБОТНИ ДЕНА

- на сите нарачки во готово или со електронска платежна картичка

ДВА НАЧИНА НА ПЛАЌАЊЕ

- во готово или со електронска платежна картичка.

B CB FL HD
Детски дуксер
Код на производ:
(GS8883)
adidas

B CB FL HD

Ви ги претставуваме најновите модели од нашата понуда. Погледнете ги сите достапни големини и бои.

Претходна цена
2.488 ДЕН
Моментална Цена
2.488 ДЕН
Цена со попуст
2.239 ДЕН
Заштеда: 249 ДЕН
Извести ме за попуст
Големини EU
Големини
Големини CM
 • 62 2-3м -
 • 68 3-6м -
 • 74 6-9m -
 • 80 9-12м -
 • 86 12-18м -
 • 92 18-24м -
 • 98 2-3г. -
 • 104 3-4г. -
 • 110 4-5г. -
 • 116 5-6г. -
 • 122 6-7г. -
 • 128 7-8г. -
 • 134 8-9г. -
 • 140 9-10г. -
 • 146 10-11г. -
 • 152 11-12г. -
 • 158 12-13г. -
 • 164 13-14г. -
 • 170 14-15г. -
 • 176 15-16г. -
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувајте во листата на желби
adidas Young Boys Linear Colorbock Hooded Fleece е дуксер со капуљача дизајниран за момчиња тинејџери. Нуди врвна удобност, функционалност и привлечен спортски дизајн. Стандардниот крој ја следи линијата на телото, овозможувајќи целосна слобода на движење без чувство на напрегање и затегнатост. Еластичните делови на ракавите и ременот, како и пространата капуљача, обезбедуваат одлична заштита. Кенгур џебовите се модерен спортски детал на дуксерот, но тие се и многу практични за ситници кои ги носите со себе или само за да ги загреете рацете кога ви е студено. Атрактивниот спортски дизајн во три бои и впечатливиот натпис adidas на задната страна го прават овој дуксер посебен и привлечен. Удобниот и мек фротирски материјал ќе ве стопли и ќе ви даде голема удобност. Овој дуксер е незаменливо парче во гардеробата на вашиот тинејџер. СПЕЦИФИКАЦИИ: Дуксер за тинејџери Пространа капуљача Кенгур џеб Состав: 70% памук, 30% полиестер Боја: сива Код на производ: GS8883 .
Подетално

adidas Young Boys Linear Colorbock Hooded Fleece е дуксер со капуљача дизајниран за момчиња тинејџери.

Нуди врвна удобност, функционалност и привлечен спортски дизајн.

Стандардниот крој ја следи линијата на телото, овозможувајќи целосна слобода на движење без чувство на напрегање и затегнатост.

Еластичните делови на ракавите и ременот, како и пространата капуљача, обезбедуваат одлична заштита.

Кенгур џебовите се модерен спортски детал на дуксерот, но тие се и многу практични за ситници кои ги носите со себе или само за да ги загреете рацете кога ви е студено.

Атрактивниот спортски дизајн во три бои и впечатливиот натпис adidas на задната страна го прават овој дуксер посебен и привлечен.

Удобниот и мек фротирски материјал ќе ве стопли и ќе ви даде голема удобност.

Овој дуксер е незаменливо парче во гардеробата на вашиот тинејџер.

СПЕЦИФИКАЦИИ:

 • Дуксер за тинејџери
 • Пространа капуљача
 • Кенгур џеб
 • Состав: 70% памук, 30% полиестер
 • Боја: сива
 • Код на производ: GS8883
Карактеристика Вредност
Категорија Дуксер
Основна поделба Текстил
Пол Деца-момчиња
Намена Lifestyle
Бренд adidas
Возраст За тинејџери (8-14 год.)
Големина ЕУ големина Големина во cm
62 2-3м -
68 3-6м -
74 6-9m -
80 9-12м -
86 12-18м -
92 18-24м -
98 2-3г. -
104 3-4г. -
110 4-5г. -
116 5-6г. -
122 6-7г. -
128 7-8г. -
134 8-9г. -
140 9-10г. -
146 10-11г. -
152 11-12г. -
158 12-13г. -
164 13-14г. -
170 14-15г. -
176 15-16г. -

Остави коментар

Trenutno nema komentara

adidas Young Boys Linear Colorbock Hooded Fleece е дуксер со капуљача дизајниран за момчиња тинејџери.

Нуди врвна удобност, функционалност и привлечен спортски дизајн.

Стандардниот крој ја следи линијата на телото, овозможувајќи целосна слобода на движење без чувство на напрегање и затегнатост.

Еластичните делови на ракавите и ременот, како и пространата капуљача, обезбедуваат одлична заштита.

Кенгур џебовите се модерен спортски детал на дуксерот, но тие се и многу практични за ситници кои ги носите со себе или само за да ги загреете рацете кога ви е студено.

Атрактивниот спортски дизајн во три бои и впечатливиот натпис adidas на задната страна го прават овој дуксер посебен и привлечен.

Удобниот и мек фротирски материјал ќе ве стопли и ќе ви даде голема удобност.

Овој дуксер е незаменливо парче во гардеробата на вашиот тинејџер.

СПЕЦИФИКАЦИИ:

 • Дуксер за тинејџери
 • Пространа капуљача
 • Кенгур џеб
 • Состав: 70% памук, 30% полиестер
 • Боја: сива
 • Код на производ: GS8883
Карактеристика Вредност
Категорија Дуксер
Основна поделба Текстил
Пол Деца-момчиња
Намена Lifestyle
Бренд adidas
Возраст За тинејџери (8-14 год.)
Големина ЕУ големина Големина во cm
62 2-3м -
68 3-6м -
74 6-9m -
80 9-12м -
86 12-18м -
92 18-24м -
98 2-3г. -
104 3-4г. -
110 4-5г. -
116 5-6г. -
122 6-7г. -
128 7-8г. -
134 8-9г. -
140 9-10г. -
146 10-11г. -
152 11-12г. -
158 12-13г. -
164 13-14г. -
170 14-15г. -
176 15-16г. -

Остави коментар

Trenutno nema komentara
Помош