Пребарај ја страната
БЕСПЛАТНА ИСПОРАКА

за сите нарачки чија вредност е поголема од 2490 ден.

Контактирајте не на : 02/3055-222
ИСПОРАКА ВО РОК ОД 5 РАБОТНИ ДЕНА

- на сите нарачки во готово или со електронска платежна картичка

ДВА НАЧИНА НА ПЛАЌАЊЕ

- во готово или со електронска платежна картичка.

LK DY MM JOGSET
LK DY MM JOGSET
LK DY MM JOGSET
LK DY MM JOGSET
LK DY MM JOGSET
LK DY MM JOGSET
Детски тренерки
Код на производ:
(GT9482)
adidas

LK DY MM JOGSET

Ви ги претставуваме најновите модели од нашата понуда. Погледнете ги сите достапни големини и бои.

Со купување на кој било производ на Sport Vision online shop во вредност над 3960 денари, добивате подарок ваучер од 700 денари! Додадете ги вашите омилени производи во кошничката и ќе ве чекаат дополнителни 700 денари попуст за следно купување. Ваучерите важат до 20 септември. Погледнете ја целата понуда ТУКА.

Претходна цена
3.988 ДЕН
Моментална Цена
3.988 ДЕН
Моментална Цена
3.988 ДЕН
Заштеда: 0 ДЕН
Извести ме за попуст
Големини EU
Големини
Големини CM
 • 62 2-3м
 • 68 3-6м
 • 74 6-9м
 • 80 9-12м
 • 86 12-18м
 • 92 18-24м
 • 98 2-3г.
 • 104 3-4г.
 • 110 4-5г.
 • 116 5-6г.
 • 122 6-7г.
 • 128 7-8г.
 • 134 8-9г.
 • 140 9-10г.
 • 146 10-11г.
 • 152 11-12г.
 • 158 12-13г.
 • 164 13-14г.
 • 170 14-15г.
 • 176 15-16г.
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувајте во листата на желби
Во детскиот унисекс комплет adidas DISNEY MICKEY JOGGER, секоја активност на најмалите ќе биде лесна и енергична. Горниот дел со патент и странични џебови го покажува насмеаното лице на еден од најпознатите Дизни јунаци. Долниот дел е со класичен крој, со еластични делови на ногавиците и еластичен појас на половината. Комплетот е изработен од француска фротирна ткаенина која ќе обезбеди мекост и удобност при секое движење. Со купување на овој производ ја поддржувате иницијативата на adidas за одржливо производство на памук.   Спецификации: • Унисекс детски комплет • Стандарден крој • Панталони со прилагодлив појас • Состав: 70% памук, 30% рециклиран полиестер • Боја: бела, црна, црвена .
Подетално

Во детскиот унисекс комплет adidas DISNEY MICKEY JOGGER, секоја активност на најмалите ќе биде лесна и енергична.

Горниот дел со патент и странични џебови го покажува насмеаното лице на еден од најпознатите Дизни јунаци.

Долниот дел е со класичен крој, со еластични делови на ногавиците и еластичен појас на половината.

Комплетот е изработен од француска фротирна ткаенина која ќе обезбеди мекост и удобност при секое движење.

Со купување на овој производ ја поддржувате иницијативата на adidas за одржливо производство на памук.

 

Спецификации:

• Унисекс детски комплет

• Стандарден крој

• Панталони со прилагодлив појас

• Состав: 70% памук, 30% рециклиран полиестер

• Боја: бела, црна, црвена

Карактеристика Вредност
Категорија Тренерка
Основна поделба Текстил
Пол Kids
Намена Тренинг
Бренд adidas
Возраст За мали деца (4-10 год.)
Големина ЕУ големина Големина во cm
62 2-3м
68 3-6м
74 6-9м
80 9-12м
86 12-18м
92 18-24м
98 2-3г.
104 3-4г.
110 4-5г.
116 5-6г.
122 6-7г.
128 7-8г.
134 8-9г.
140 9-10г.
146 10-11г.
152 11-12г.
158 12-13г.
164 13-14г.
170 14-15г.
176 15-16г.

Остави коментар

Trenutno nema komentara

Во детскиот унисекс комплет adidas DISNEY MICKEY JOGGER, секоја активност на најмалите ќе биде лесна и енергична.

Горниот дел со патент и странични џебови го покажува насмеаното лице на еден од најпознатите Дизни јунаци.

Долниот дел е со класичен крој, со еластични делови на ногавиците и еластичен појас на половината.

Комплетот е изработен од француска фротирна ткаенина која ќе обезбеди мекост и удобност при секое движење.

Со купување на овој производ ја поддржувате иницијативата на adidas за одржливо производство на памук.

 

Спецификации:

• Унисекс детски комплет

• Стандарден крој

• Панталони со прилагодлив појас

• Состав: 70% памук, 30% рециклиран полиестер

• Боја: бела, црна, црвена

Карактеристика Вредност
Категорија Тренерка
Основна поделба Текстил
Пол Kids
Намена Тренинг
Бренд adidas
Возраст За мали деца (4-10 год.)
Големина ЕУ големина Големина во cm
62 2-3м
68 3-6м
74 6-9м
80 9-12м
86 12-18м
92 18-24м
98 2-3г.
104 3-4г.
110 4-5г.
116 5-6г.
122 6-7г.
128 7-8г.
134 8-9г.
140 9-10г.
146 10-11г.
152 11-12г.
158 12-13г.
164 13-14г.
170 14-15г.
176 15-16г.

Остави коментар

Trenutno nema komentara
Помош