Пребарај ја страната
БЕСПЛАТНА ИСПОРАКА

за сите нарачки чија вредност е поголема од 2490 ден.

Контактирајте не на : 02/3055-222
ИСПОРАКА ВО РОК ОД 5 РАБОТНИ ДЕНА

- на сите нарачки во готово или со електронска платежна картичка

ДВА НАЧИНА НА ПЛАЌАЊЕ

- во готово или со електронска платежна картичка.

M NK CHLLGR SHORT 5IN BF WR PR
M NK CHLLGR SHORT 5IN BF WR PR
M NK CHLLGR SHORT 5IN BF WR PR
M NK CHLLGR SHORT 5IN BF WR PR
M NK CHLLGR SHORT 5IN BF WR PR
M NK CHLLGR SHORT 5IN BF WR PR
M NK CHLLGR SHORT 5IN BF WR PR
M NK CHLLGR SHORT 5IN BF WR PR
Машки шорцеви за трчање
Код на производ:
(DA1157-010)
NIKE

M NK CHLLGR SHORT 5IN BF WR PR

Уживајте во тренинг или пролетни дружења со новите модели од Sport Vision! Интересни колекции носат врвни модели на патики, тренерки, дуксери, фустани и маици кои се неизбежни оваа сезона.

Претходна цена
2.390 ДЕН
Моментална Цена
2.390 ДЕН
Моментална Цена
2.390 ДЕН
Заштеда: 0 ДЕН
Извести ме за попуст
Големини EU
Големини
Големини CM
 • 1X *
 • 2X *
 • 3X *
 • 2XS *
 • XS XS
 • YSM *
 • SM *
 • S S
 • YMD *
 • MD *
 • M M
 • YLG *
 • YXL *
 • LG *
 • L L
 • XL XL
 • 2XL 2XL
 • 3XL 3XL
 • 4XL 4XL
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувајте во листата на желби
Машките шорцеви Nike Challenger Future Fast се задолжително парче за секој тренинг. Dri-FIT технологијата ќе ја отстрани потта од вашето тело и ќе останете суви, со цел подобро да се концентрирате на тренингот. Подетално

Машките шорцеви Nike Challenger Future Fast се задолжително парче за секој тренинг.

Dri-FIT технологијата ќе ја отстрани потта од вашето тело и ќе останете суви, со цел подобро да се концентрирате на тренингот.

Еластичниот ремен ви овозможува да ја прилагодите посакуваната ширина, а ситните работи можете да ги чувате во џебовите.

Овие шорцеви се направени од најмалку 75% рециклиран материјал, со цел да се зачува  животната средина.

СПЕЦИФИКАЦИИ:

 • Боја: црна, сива
 • Dri-FIT технологија
 • Постава: мрежа
 • Состав на материјал: 100% полиестер
 • Код на производ: DA1157-010
Карактеристика Вредност
Категорија Шорцеви
Основна поделба Текстил
Пол Машки
Намена Трчање
Бренд NIKE
Возраст За возрасни
Големина ЕУ големина Големина во cm
1X
2X
3X
2XS
XS XS
YSM
SM
S S
YMD
MD
M M
YLG
YXL
LG
L L
XL XL
2XL 2XL
3XL 3XL
4XL 4XL

Остави коментар

Trenutno nema komentara

Машките шорцеви Nike Challenger Future Fast се задолжително парче за секој тренинг.

Dri-FIT технологијата ќе ја отстрани потта од вашето тело и ќе останете суви, со цел подобро да се концентрирате на тренингот.

Еластичниот ремен ви овозможува да ја прилагодите посакуваната ширина, а ситните работи можете да ги чувате во џебовите.

Овие шорцеви се направени од најмалку 75% рециклиран материјал, со цел да се зачува  животната средина.

СПЕЦИФИКАЦИИ:

 • Боја: црна, сива
 • Dri-FIT технологија
 • Постава: мрежа
 • Состав на материјал: 100% полиестер
 • Код на производ: DA1157-010
Карактеристика Вредност
Категорија Шорцеви
Основна поделба Текстил
Пол Машки
Намена Трчање
Бренд NIKE
Возраст За возрасни
Големина ЕУ големина Големина во cm
1X
2X
3X
2XS
XS XS
YSM
SM
S S
YMD
MD
M M
YLG
YXL
LG
L L
XL XL
2XL 2XL
3XL 3XL
4XL 4XL

Остави коментар

Trenutno nema komentara

Слични производи

Sačuvano u omiljne
Достапна боја:2
Шорцеви DA1310-387
1.673 ДЕН
Заштеда 30%
2.390 ДЕН
Sačuvano u omiljne
Достапна боја:2
Шорцеви DA1310-010
1.793 ДЕН
Заштеда 25%
2.390 ДЕН
Sačuvano u omiljne
Достапна боја:1
Шорцеви CZ9052-689
2.712 ДЕН
Заштеда 20%
3.390 ДЕН
Помош