Пребарај ја страната
БЕСПЛАТНА ИСПОРАКА

за сите нарачки чија вредност е поголема од 2490 ден.

Контактирајте не на : 02/3055-222
ИСПОРАКА ВО РОК ОД 5 РАБОТНИ ДЕНА

- на сите нарачки во готово или со електронска платежна картичка

ДВА НАЧИНА НА ПЛАЌАЊЕ

- во готово или со електронска платежна картичка.

JDB AIR GFX DIAMOND SHORT
JDB AIR GFX DIAMOND SHORT
JDB AIR GFX DIAMOND SHORT
JDB AIR GFX DIAMOND SHORT
Детски шорцеви
Код на производ:
(95A299-023)
NIKE

JDB AIR GFX DIAMOND SHORT

Уживајте во тренинг или пролетни дружења со новите модели од Sport Vision! Интересни колекции носат врвни модели на патики, тренерки, дуксери, фустани и маици кои се неизбежни оваа сезона.

 

 

Претходна цена
1.690 ДЕН
Моментална Цена
1.690 ДЕН
Цена со попуст
1.352 ДЕН
Заштеда: 338 ДЕН
Извести ме за попуст
Големини EU
Големини
Големини CM
 • 1X *
 • 2X *
 • 3X *
 • 2XS *
 • XS 7-8г. 64.5–66
 • YSM *
 • SM *
 • S 8-9г. 66–69
 • YMD *
 • MD *
 • M 10-11г. 69–75
 • YLG *
 • YXL *
 • LG *
 • L 12-13г. 75–81.5
 • XL 14-15г. 81.5–88.5
 • 2XL *
 • 3XL *
 • 4XL *
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувајте во листата на желби
Nike JDB AIR GFX DIAMOND SHORT се детски шорцеви за момчиња на возраст од 8 до 14 години, дизајниран за кошарка и други спортски активности. Атрактивната боја и графиката Jumpman ќе ги мотивираат вашите момчиња да постигнат подобри резултати. Подетално

Nike JDB AIR GFX DIAMOND SHORT се детски шорцеви за момчиња на возраст од 8 до 14 години, дизајниран за кошарка и други спортски активности.

Атрактивната боја и графиката Jumpman ќе ги мотивираат вашите момчиња да постигнат подобри резултати.

Направени се од полиестер кој овозможува брзо сушење.

Еластичниот појас со ластик се прилагодува на нивната половина и гарантира дека нема да има несакани движења на материјалот во текот на играта.

Дозволете им на вашите тинејџери да го изразат својот победнички дух во овие шорцеви за кошарка.

Спецификации:

 • Детски шорцеви за момчиња - кошарка
 • Стандарден крој
 • Еластична лента
 • Состав: 100% полиестер
 • Боја: црна
 • Код на производ: 95A299-023
Карактеристика Вредност
Категорија Шорцеви
Основна поделба Текстил
Пол Деца-момчиња
Намена Кошарка
Бренд NIKE
Возраст За тинејџери (8-14 год.)
Големина ЕУ големина Големина во cm
1X
2X
3X
2XS
XS 7-8г. 64.5–66
YSM
SM
S 8-9г. 66–69
YMD
MD
M 10-11г. 69–75
YLG
YXL
LG
L 12-13г. 75–81.5
XL 14-15г. 81.5–88.5
2XL
3XL
4XL

Остави коментар

Trenutno nema komentara

Nike JDB AIR GFX DIAMOND SHORT се детски шорцеви за момчиња на возраст од 8 до 14 години, дизајниран за кошарка и други спортски активности.

Атрактивната боја и графиката Jumpman ќе ги мотивираат вашите момчиња да постигнат подобри резултати.

Направени се од полиестер кој овозможува брзо сушење.

Еластичниот појас со ластик се прилагодува на нивната половина и гарантира дека нема да има несакани движења на материјалот во текот на играта.

Дозволете им на вашите тинејџери да го изразат својот победнички дух во овие шорцеви за кошарка.

Спецификации:

 • Детски шорцеви за момчиња - кошарка
 • Стандарден крој
 • Еластична лента
 • Состав: 100% полиестер
 • Боја: црна
 • Код на производ: 95A299-023
Карактеристика Вредност
Категорија Шорцеви
Основна поделба Текстил
Пол Деца-момчиња
Намена Кошарка
Бренд NIKE
Возраст За тинејџери (8-14 год.)
Големина ЕУ големина Големина во cm
1X
2X
3X
2XS
XS 7-8г. 64.5–66
YSM
SM
S 8-9г. 66–69
YMD
MD
M 10-11г. 69–75
YLG
YXL
LG
L 12-13г. 75–81.5
XL 14-15г. 81.5–88.5
2XL
3XL
4XL

Остави коментар

Trenutno nema komentara

Слични производи

Sačuvano u omiljne
Достапна боја:2
Шорцеви 95A299-R78
Nike JDB AIR GFX DIAMOND SHORT се детски шорцеви за момчиња на возраст од 8 до 14 годин...
1.352 ДЕН
Заштеда 20%
1.690 ДЕН
Sačuvano u omiljne
Достапна боја:1
Шорцеви 957719-023
Nike JORDAN JDB JUMPMAN AIR GFX SHORT се шорцеви за кошарка за момчиња на возраст од 8 ...
1.254 ДЕН
Заштеда 40%
2.090 ДЕН
Помош