Пребарај ја страната
БЕСПЛАТНА ИСПОРАКА

за сите нарачки чија вредност е поголема од 2490 ден.

Контактирајте не на : 02/3055-222
ИСПОРАКА ВО РОК ОД 5 РАБОТНИ ДЕНА

- на сите нарачки во готово или со електронска платежна картичка

ДВА НАЧИНА НА ПЛАЌАЊЕ

- во готово или со електронска платежна картичка.

Y NK DRY ACD21 SHORT K
Y NK DRY ACD21 SHORT K
Y NK DRY ACD21 SHORT K
Y NK DRY ACD21 SHORT K
Y NK DRY ACD21 SHORT K
Y NK DRY ACD21 SHORT K
Детски шорцеви
Код на производ:
(CW6109-014)
NIKE

Y NK DRY ACD21 SHORT K

Уживајте во тренинг или пролетни дружења со новите модели од Sport Vision! Интересни колекции носат врвни модели на патики, тренерки, дуксери, фустани и маици кои се неизбежни оваа сезона.

Претходна цена
1.090 ДЕН
Моментална Цена
1.090 ДЕН
Моментална Цена
1.090 ДЕН
Заштеда: 0 ДЕН
Извести ме за попуст
Големини EU
Големини
Големини CM
 • 1X *
 • 2X *
 • 3X *
 • 2XS *
 • XS *
 • YSM *
 • SM *
 • S *
 • YMD *
 • MD *
 • M *
 • YLG *
 • YXL *
 • LG *
 • L *
 • XL *
 • 2XL *
 • 3XL *
 • 4XL *
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувајте во листата на желби
Nike Dri-FIT Academy се детски фудбалски шорцеви кои ја отстрануваат потта и овозможуваат удобна и успешна игра. Подетално

Nike Dri-FIT Academy се детски фудбалски шорцеви кои ја отстрануваат потта и овозможуваат удобна и успешна игра.

Технологијата на материјалот Dri-FIT апсорбира пот, брзо се суши и помага да се задржи чувството на удобност за време на интензивни тренинзи.

Мрежестите панели овозможуваат проток на воздух, додека лесната, растеглива ткаенина овозможува непречено движење.

Дизајнот инспириран од брзината го модифицира изгледот на шорцевите за тренинг кои ги носат професионалните фудбалери.

 

Спецификации:

• Крој: стандарден крој за удобност

• Nike Dri-FIT технологија

• Еластична лента на струкот

• Дозволено перење во машина

• Состав: 100% полиестер

• Боја: Црна / Зелена

• Код на производ: CW6109-014

Карактеристика Вредност
Категорија Шорцеви
Основна поделба Текстил
Пол Kids
Намена Фудбал
Бренд NIKE
Возраст За тинејџери (8-14 год.)

Остави коментар

Trenutno nema komentara

Nike Dri-FIT Academy се детски фудбалски шорцеви кои ја отстрануваат потта и овозможуваат удобна и успешна игра.

Технологијата на материјалот Dri-FIT апсорбира пот, брзо се суши и помага да се задржи чувството на удобност за време на интензивни тренинзи.

Мрежестите панели овозможуваат проток на воздух, додека лесната, растеглива ткаенина овозможува непречено движење.

Дизајнот инспириран од брзината го модифицира изгледот на шорцевите за тренинг кои ги носат професионалните фудбалери.

 

Спецификации:

• Крој: стандарден крој за удобност

• Nike Dri-FIT технологија

• Еластична лента на струкот

• Дозволено перење во машина

• Состав: 100% полиестер

• Боја: Црна / Зелена

• Код на производ: CW6109-014

Карактеристика Вредност
Категорија Шорцеви
Основна поделба Текстил
Пол Kids
Намена Фудбал
Бренд NIKE
Возраст За тинејџери (8-14 год.)

Остави коментар

Trenutno nema komentara

Слични производи

Sačuvano u omiljne
Достапна боја:4
Шорцеви CW6109-010
Nike Dri-FIT Academy се детски фудбалски шорцеви кои ја отстрануваат потта и овозможува...
1.090 ДЕН
Sačuvano u omiljne
Достапна боја:4
Шорцеви CW6109-100
Nike Dri-FIT Academy се детски фудбалски шорцеви кои ја отстрануваат потта и овозможува...
1.090 ДЕН
Помош