Пребарај ја страната
БЕСПЛАТНА ИСПОРАКА

за сите нарачки чија вредност е поголема од 2490 ден.

Контактирајте не на : 02/3055-222
ИСПОРАКА ВО РОК ОД 5 РАБОТНИ ДЕНА

- на сите нарачки во готово или со електронска платежна картичка

ДВА НАЧИНА НА ПЛАЌАЊЕ

- во готово или со електронска платежна картичка.

G NK DRY TEMPO AOP
G NK DRY TEMPO AOP
G NK DRY TEMPO AOP
G NK DRY TEMPO AOP
G NK DRY TEMPO AOP
G NK DRY TEMPO AOP
G NK DRY TEMPO AOP
G NK DRY TEMPO AOP
G NK DRY TEMPO AOP
G NK DRY TEMPO AOP
Детски шорцеви
Код на производ:
(DA1007-525)
NIKE

G NK DRY TEMPO AOP

Уживајте во тренинг или пролетни дружења со новите модели од Sport Vision! Интересни колекции носат врвни модели на патики, тренерки, дуксери, фустани и маици кои се неизбежни оваа сезона.

 

 

Претходна цена
2.390 ДЕН
Моментална Цена
2.390 ДЕН
Цена со попуст
1.912 ДЕН
Заштеда: 478 ДЕН
Извести ме за попуст
Големини EU
Големини
Големини CM
 • 1X *
 • 2X *
 • 3X *
 • 2XS *
 • XS 7-8г. 64.5–66
 • YSM *
 • SM *
 • S 8-9г. 66–69
 • YMD *
 • MD *
 • M 10-11г. 69–75
 • YLG *
 • YXL *
 • LG *
 • L 12-13г. 75–81.5
 • XL 14-15г. 81.5–88.5
 • 2XL *
 • 3XL *
 • 4XL *
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувајте во листата на желби
Nike SPRING TEMPO SHORT се лесни и удобни шорцеви за девојчиња. Интересниот дизајн нуди спортска функционалност. Направени се од рециклиран полиестер. Dri-Fit технологијата ви помага да останете суви и фокусирани. Еластичната лента на половината се прилагодува на вашето тело. Џебовите со мрежа се практични за мали предмети и овозможуваат циркулација на воздух. Графиката на Nike го нагласува вашиот спортски стил, а внатрешноста обезбедува одлична заштита на теренот. Овие шорцеви се одличен избор за вашето дете. Може да се носат за време на разни видови тренинг. СПЕЦИФИКАЦИИ: • Состав: 100% рециклиран полиестер • Дозволено перење во машина • Код на производ: DA1007-525 .
Подетално

Nike SPRING TEMPO SHORT се лесни и удобни шорцеви за девојчиња.

Интересниот дизајн нуди спортска функционалност.

Направени се од рециклиран полиестер.

Dri-Fit технологијата ви помага да останете суви и фокусирани.

Еластичната лента на половината се прилагодува на вашето тело.

Џебовите со мрежа се практични за мали предмети и овозможуваат циркулација на воздух.

Графиката на Nike го нагласува вашиот спортски стил, а внатрешноста обезбедува одлична заштита на теренот.

Овие шорцеви се одличен избор за вашето дете.

Може да се носат за време на разни видови тренинг.

СПЕЦИФИКАЦИИ:

• Состав: 100% рециклиран полиестер

• Дозволено перење во машина

• Код на производ: DA1007-525

Карактеристика Вредност
Категорија Шорцеви
Основна поделба Текстил
Пол Деца-девојчиња
Намена Lifestyle
Бренд NIKE
Возраст За тинејџери (8-14 год.)
Големина ЕУ големина Големина во cm
1X
2X
3X
2XS
XS 7-8г. 64.5–66
YSM
SM
S 8-9г. 66–69
YMD
MD
M 10-11г. 69–75
YLG
YXL
LG
L 12-13г. 75–81.5
XL 14-15г. 81.5–88.5
2XL
3XL
4XL

Остави коментар

Trenutno nema komentara

Nike SPRING TEMPO SHORT се лесни и удобни шорцеви за девојчиња.

Интересниот дизајн нуди спортска функционалност.

Направени се од рециклиран полиестер.

Dri-Fit технологијата ви помага да останете суви и фокусирани.

Еластичната лента на половината се прилагодува на вашето тело.

Џебовите со мрежа се практични за мали предмети и овозможуваат циркулација на воздух.

Графиката на Nike го нагласува вашиот спортски стил, а внатрешноста обезбедува одлична заштита на теренот.

Овие шорцеви се одличен избор за вашето дете.

Може да се носат за време на разни видови тренинг.

СПЕЦИФИКАЦИИ:

• Состав: 100% рециклиран полиестер

• Дозволено перење во машина

• Код на производ: DA1007-525

Карактеристика Вредност
Категорија Шорцеви
Основна поделба Текстил
Пол Деца-девојчиња
Намена Lifestyle
Бренд NIKE
Возраст За тинејџери (8-14 год.)
Големина ЕУ големина Големина во cm
1X
2X
3X
2XS
XS 7-8г. 64.5–66
YSM
SM
S 8-9г. 66–69
YMD
MD
M 10-11г. 69–75
YLG
YXL
LG
L 12-13г. 75–81.5
XL 14-15г. 81.5–88.5
2XL
3XL
4XL

Остави коментар

Trenutno nema komentara

Слични производи

Sačuvano u omiljne
Достапна боја:2
Шорцеви DA1243-572
Nike Sportswear Bike се бициклистички за девојчиња. Направени се од памук и еластин и з...
1.112 ДЕН
Заштеда 20%
1.390 ДЕН
Sačuvano u omiljne
Достапна боја:1
Шорцеви DA1388-615
Nike Sportswear Shorts се женски шорцеви дизајнирани за девојчиња. Направени се целосно...
1.112 ДЕН
Заштеда 20%
1.390 ДЕН
Sačuvano u omiljne
Достапна боја:2
Шорцеви DA1243-010
Nike Sportswear Bike се бициклистички за девојчиња. Направени се од памук и еластин и з...
1.112 ДЕН
Заштеда 20%
1.390 ДЕН
Помош