Пребарај ја страната
БЕСПЛАТНА ИСПОРАКА

за сите нарачки чија вредност е поголема од 2490 ден.

Контактирајте не на : 02/3055-222
ИСПОРАКА ВО РОК ОД 5 РАБОТНИ ДЕНА

- на сите нарачки во готово или со електронска платежна картичка

ДВА НАЧИНА НА ПЛАЌАЊЕ

- во готово или со електронска платежна картичка.

JDB JORDAN JUMP DIMENSION TEE KIDS
JDB JORDAN JUMP DIMENSION TEE KIDS
JDB JORDAN JUMP DIMENSION TEE KIDS
JDB JORDAN JUMP DIMENSION TEE KIDS
JDB JORDAN JUMP DIMENSION TEE KIDS
JDB JORDAN JUMP DIMENSION TEE KIDS
Детска маица за кошарка
Код на производ:
(95A374-023)
NIKE

JDB JORDAN JUMP DIMENSION TEE KIDS

Уживајте во тренинг или пролетни дружења со новите модели од Sport Vision! Интересни колекции носат врвни модели на патики, тренерки, дуксери, фустани и маици кои се неизбежни оваа сезона.

Големини EU
Големини
Големини CM
 • 1X *
 • 2X *
 • 3X *
 • 2XS *
 • XS XS 64.5–66
 • YSM *
 • SM *
 • S S 66–69
 • YMD *
 • MD *
 • M M 69–75
 • YLG *
 • YXL *
 • LG *
 • L L 75–81.5
 • XL XL 81.5–88.5
 • 2XL *
 • 3XL *
 • 4XL *
Зачувајте во листата на желби
Маицата Nike JORDAN JDB JUMPMAN DIMENSION TEE за момчиња е идеална за час по физичко, секојдневна игра или прошетка низ град. Подетално

Маицата Nike JORDAN JDB JUMPMAN DIMENSION TEE за момчиња е идеална за час по физичко, секојдневна игра или прошетка низ град.

Направена е од исклучително мек и квалитетен материјал, така што ќе им обезбеди максимална удобност на децата.

Инспиративната графика и Jordan деталите ќе ги охрабрат момчињата да ги поместуваат границите секој ден.

СПЕЦИФИКАЦИИ:

 • Состав: 100% памук
 • Големо лого Air Jordan на предната страна
 • Боја: црна
 • Шифра на артикл: 95A374-023
Карактеристика Вредност
Категорија Маица
Основна поделба Текстил
Пол Деца-момчиња
Намена Кошарка
Бренд NIKE
Возраст За тинејџери (8-14 год.)
Големина ЕУ големина Големина во cm
1X
2X
3X
2XS
XS XS 64.5–66
YSM
SM
S S 66–69
YMD
MD
M M 69–75
YLG
YXL
LG
L L 75–81.5
XL XL 81.5–88.5
2XL
3XL
4XL

Остави коментар

Trenutno nema komentara

Маицата Nike JORDAN JDB JUMPMAN DIMENSION TEE за момчиња е идеална за час по физичко, секојдневна игра или прошетка низ град.

Направена е од исклучително мек и квалитетен материјал, така што ќе им обезбеди максимална удобност на децата.

Инспиративната графика и Jordan деталите ќе ги охрабрат момчињата да ги поместуваат границите секој ден.

СПЕЦИФИКАЦИИ:

 • Состав: 100% памук
 • Големо лого Air Jordan на предната страна
 • Боја: црна
 • Шифра на артикл: 95A374-023
Карактеристика Вредност
Категорија Маица
Основна поделба Текстил
Пол Деца-момчиња
Намена Кошарка
Бренд NIKE
Возраст За тинејџери (8-14 год.)
Големина ЕУ големина Големина во cm
1X
2X
3X
2XS
XS XS 64.5–66
YSM
SM
S S 66–69
YMD
MD
M M 69–75
YLG
YXL
LG
L L 75–81.5
XL XL 81.5–88.5
2XL
3XL
4XL

Остави коментар

Trenutno nema komentara

Слични производи

Sačuvano u omiljne
Достапна боја:2
Маица 95A435-GEH
Маицата Nike Jordan Big Kid’s T-shirt е наменета за момчиња кои го сакаат стилот ...
834 ДЕН
Заштеда 40%
1.390 ДЕН
Sačuvano u omiljne
Достапна боја:2
Маица 95A435-023
Маицата Nike Jordan Big Kid’s T-shirt е наменета за момчиња кои го сакаат стилот ...
1.390 ДЕН
Помош