Пребарај ја страната
БЕСПЛАТНА ИСПОРАКА

за сите нарачки чија вредност е поголема од 2490 ден.

Контактирајте не на : 02/3055-222
ИСПОРАКА ВО РОК ОД 5 РАБОТНИ ДЕНА

- на сите нарачки во готово или со електронска платежна картичка

ДВА НАЧИНА НА ПЛАЌАЊЕ

- во готово или со електронска платежна картичка.

B NK CROSSOVER JACKET
B NK CROSSOVER JACKET
B NK CROSSOVER JACKET
B NK CROSSOVER JACKET
B NK CROSSOVER JACKET
B NK CROSSOVER JACKET
B NK CROSSOVER JACKET
B NK CROSSOVER JACKET
B NK CROSSOVER JACKET
B NK CROSSOVER JACKET
Детска јакна
Код на производ:
(DB6619-010)
NIKE

B NK CROSSOVER JACKET

Уживајте во тренинг или пролетни дружења со новите модели од Sport Vision! Интересни колекции носат врвни модели на патики, тренерки, дуксери, фустани и маици кои се неизбежни оваа сезона.

 

 

Претходна цена
3.390 ДЕН
Моментална Цена
3.390 ДЕН
Цена со попуст
2.712 ДЕН
Заштеда: 678 ДЕН
Извести ме за попуст
Големини EU
Големини
Големини CM
 • 1X *
 • 2X *
 • 3X *
 • 2XS *
 • XS 7-8г. 64.5–66
 • YSM *
 • SM *
 • S 8-9г. 66–69
 • YMD *
 • MD *
 • M 10-11г. 69–75
 • YLG *
 • YXL *
 • LG *
 • L 12-13г. 75–81.5
 • XL 14-15г. 81.5–88.5
 • 2XL *
 • 3XL *
 • 4XL *
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувајте во листата на желби
Nike B NK CROSSOVER JACKET е детска јакна наменета за момчиња кои ја сакаат кошарката. Удобниот крој ја прави оваа јакна пријатна за носење и овозможува непречено движење. Подетално

Nike B NK CROSSOVER JACKET е детска јакна наменета за момчиња кои ја сакаат кошарката.

Удобниот крој ја прави оваа јакна пријатна за носење и овозможува непречено движење.

Полиестерската ткаенина помага во одржување на топлината во поладните денови, додека мрежестите делови на ракавите создаваат ефект на ладење во потоплите денови.

Еластичните делови на половината и на ракавите не дозволуваат несакани движења на материјалот.

Момчињата ќе ја обожаваат оваа спортска јакна што ќе ги потсети на нивните кошаркарски идоли.

Спецификации:

 • Детска јакна за момчиња
 • Обичен крој
 • Патент должина 1/4
 • Голем преден џеб со велкро прицврстување
 • Состав: 100% полиестер
 • Боја: црна / црвена / бела
 • Код на производ: DB6619-010
Карактеристика Вредност
Категорија Јакна
Основна поделба Текстил
Пол Деца-момчиња
Намена Lifestyle
Бренд NIKE
Возраст За тинејџери (8-14 год.)
Големина ЕУ големина Големина во cm
1X
2X
3X
2XS
XS 7-8г. 64.5–66
YSM
SM
S 8-9г. 66–69
YMD
MD
M 10-11г. 69–75
YLG
YXL
LG
L 12-13г. 75–81.5
XL 14-15г. 81.5–88.5
2XL
3XL
4XL

Остави коментар

Trenutno nema komentara

Nike B NK CROSSOVER JACKET е детска јакна наменета за момчиња кои ја сакаат кошарката.

Удобниот крој ја прави оваа јакна пријатна за носење и овозможува непречено движење.

Полиестерската ткаенина помага во одржување на топлината во поладните денови, додека мрежестите делови на ракавите создаваат ефект на ладење во потоплите денови.

Еластичните делови на половината и на ракавите не дозволуваат несакани движења на материјалот.

Момчињата ќе ја обожаваат оваа спортска јакна што ќе ги потсети на нивните кошаркарски идоли.

Спецификации:

 • Детска јакна за момчиња
 • Обичен крој
 • Патент должина 1/4
 • Голем преден џеб со велкро прицврстување
 • Состав: 100% полиестер
 • Боја: црна / црвена / бела
 • Код на производ: DB6619-010
Карактеристика Вредност
Категорија Јакна
Основна поделба Текстил
Пол Деца-момчиња
Намена Lifestyle
Бренд NIKE
Возраст За тинејџери (8-14 год.)
Големина ЕУ големина Големина во cm
1X
2X
3X
2XS
XS 7-8г. 64.5–66
YSM
SM
S 8-9г. 66–69
YMD
MD
M 10-11г. 69–75
YLG
YXL
LG
L 12-13г. 75–81.5
XL 14-15г. 81.5–88.5
2XL
3XL
4XL

Остави коментар

Trenutno nema komentara

Слични производи

Sačuvano u omiljne
Достапна боја:1
Јакна DA0758-702
Детската јакна Nike B NSW RTLP WINDRUNNER е популарна од 70-тите години на минатиот век...
3.272 ДЕН
Заштеда 20%
4.090 ДЕН
Помош