Пребарај ја страната
БЕСПЛАТНА ИСПОРАКА

за сите нарачки чија вредност е поголема од 2490 ден.

Контактирајте не на : 02/3055-222
ИСПОРАКА ВО РОК ОД 5 РАБОТНИ ДЕНА

- на сите нарачки во готово или со електронска платежна картичка

ДВА НАЧИНА НА ПЛАЌАЊЕ

- во готово или со електронска платежна картичка.

FCB B NK TEE TR GROUND
FCB B NK TEE TR GROUND
FCB B NK TEE TR GROUND
FCB B NK TEE TR GROUND
Детска маица за фудбал
Код на производ:
(CD1497-455)
NIKE

FCB B NK TEE TR GROUND

Уживајте во тренинг или пролетни дружења со новите модели од Sport Vision! Интересни колекции носат врвни модели на патики, тренерки, дуксери, фустани и маици кои се неизбежни оваа сезона.

 

 

Претходна цена
1.390 ДЕН
Моментална Цена
1.390 ДЕН
Цена со попуст
1.043 ДЕН
Заштеда: 347 ДЕН
Извести ме за попуст
Големини EU
Големини
Големини CM
 • 1X *
 • 2X *
 • 3X *
 • 2XS *
 • XS 7-8г. 64.5–66
 • YSM *
 • SM *
 • S 8-9г. 66–69
 • YMD *
 • MD *
 • M 10-11г. 69–75
 • YLG *
 • YXL *
 • LG *
 • L 12-13г. 75–81.5
 • XL 14-15г. 81.5–88.5
 • 2XL *
 • 3XL *
 • 4XL *
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувајте во листата на желби
Nike FCB B NK TEE TR GROUND е машка маица наменета за тинејџери кои со нетрпение ги очекуваат головите на тимот Барселона. Оваа памучна маица е многу удобна за носење на и надвор од спортскиот терен. Подетално

Nike FCB B NK TEE TR GROUND е машка маица наменета за тинејџери кои со нетрпение ги очекуваат головите на тимот Барселона.

Оваа памучна маица е многу удобна за носење на и надвор од спортскиот терен.

Има едноставен крој, па лесно се вклопува во разновидна гардероба од неформален стил.

Печатењето Barca и логото Swoosh поттикнуваат победнички дух.

Тинејџерите ќе уживаат во оваа машка маица која ќе ги поврзе со големите спортски успеси.

Спецификации:

 • Кратки ракави
 • Принт на Barca и логото Swoosh
 • Состав: 100% памук
 • Боја: сина / бела
 • Код на производ: CD1497-455
Карактеристика Вредност
Категорија Маица
Основна поделба Текстил
Пол Деца-момчиња
Намена Фудбал
Бренд NIKE
Возраст За тинејџери (8-14 год.)
Големина ЕУ големина Големина во cm
1X
2X
3X
2XS
XS 7-8г. 64.5–66
YSM
SM
S 8-9г. 66–69
YMD
MD
M 10-11г. 69–75
YLG
YXL
LG
L 12-13г. 75–81.5
XL 14-15г. 81.5–88.5
2XL
3XL
4XL

Остави коментар

Trenutno nema komentara

Nike FCB B NK TEE TR GROUND е машка маица наменета за тинејџери кои со нетрпение ги очекуваат головите на тимот Барселона.

Оваа памучна маица е многу удобна за носење на и надвор од спортскиот терен.

Има едноставен крој, па лесно се вклопува во разновидна гардероба од неформален стил.

Печатењето Barca и логото Swoosh поттикнуваат победнички дух.

Тинејџерите ќе уживаат во оваа машка маица која ќе ги поврзе со големите спортски успеси.

Спецификации:

 • Кратки ракави
 • Принт на Barca и логото Swoosh
 • Состав: 100% памук
 • Боја: сина / бела
 • Код на производ: CD1497-455
Карактеристика Вредност
Категорија Маица
Основна поделба Текстил
Пол Деца-момчиња
Намена Фудбал
Бренд NIKE
Возраст За тинејџери (8-14 год.)
Големина ЕУ големина Големина во cm
1X
2X
3X
2XS
XS 7-8г. 64.5–66
YSM
SM
S 8-9г. 66–69
YMD
MD
M 10-11г. 69–75
YLG
YXL
LG
L 12-13г. 75–81.5
XL 14-15г. 81.5–88.5
2XL
3XL
4XL

Остави коментар

Trenutno nema komentara

Слични производи

Sačuvano u omiljne
Достапна боја:2
Маица CW6103-100
Nike Y NK DF ACD21 TOP SS е детска маица за деца на возраст од 8 до 14 години. Овој мод...
1.090 ДЕН
Sačuvano u omiljne
Достапна боја:1
Маица CU9572-010
Маицата Nike CR7 за момчиња оддава почит на Кристијано Роналдо. Мекиот и лесен материја...
1.074 ДЕН
Заштеда 40%
1.790 ДЕН
Помош