Пребарај ја страната
БЕСПЛАТНА ИСПОРАКА

за сите нарачки чија вредност е поголема од 2490 ден.

Контактирајте не на : 02/3055-222
ИСПОРАКА ВО РОК ОД 5 РАБОТНИ ДЕНА

- на сите нарачки во готово или со електронска платежна картичка

ДВА НАЧИНА НА ПЛАЌАЊЕ

- во готово или со електронска платежна картичка.

JDB AJ INSTINCT TEE
JDB AJ INSTINCT TEE
JDB AJ INSTINCT TEE
JDB AJ INSTINCT TEE
JDB AJ INSTINCT TEE
JDB AJ INSTINCT TEE
JDB AJ INSTINCT TEE
JDB AJ INSTINCT TEE
JDB AJ INSTINCT TEE
JDB AJ INSTINCT TEE
Детска маица
Код на производ:
(95A435-023)
NIKE

JDB AJ INSTINCT TEE

Уживајте во тренинг или пролетни дружења со новите модели од Sport Vision! Интересни колекции носат врвни модели на патики, тренерки, дуксери, фустани и маици кои се неизбежни оваа сезона.

Претходна цена
1.390 ДЕН
Моментална Цена
1.390 ДЕН
Моментална Цена
1.390 ДЕН
Заштеда: 0 ДЕН
Извести ме за попуст
Големини EU
Големини
Големини CM
 • 1X *
 • 2X *
 • 3X *
 • 2XS *
 • XS 7-8г. 64.5–66
 • YSM *
 • SM *
 • S 8-9г. 66–69
 • YMD *
 • MD *
 • M 10-11г. 69–75
 • YLG *
 • YXL *
 • LG *
 • L 12-13г. 75–81.5
 • XL 14-15г. 81.5–88.5
 • 2XL *
 • 3XL *
 • 4XL *
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувајте во листата на желби
Маицата Nike Jordan Big Kid’s T-shirt е наменета за момчиња кои го сакаат стилот на игра на Jordan. Направена е од мека ткаенина што обезбедува целодневна удобност, без разлика дали вашите деца се на тренинг или на училиште. Подетално

Маицата Nike Jordan Big Kid’s T-shirt е наменета за момчиња кои го сакаат стилот на игра на Jordan.

Направена е од мека ткаенина што обезбедува целодневна удобност, без разлика дали вашите деца се на тренинг или на училиште.

Карактерот на Jordan и натписот на Nike Air доминираат во оваа детска маица и ги охрабруваат децата да излезат на кошаркарското игралиште.

Маицата има стандарден крој и тркалезно деколте за опуштено и удобно чувство.

Спецификации:

• Состав: 100% памук

• Стандарден крој

• Перење во машина

• Боја: црна

• Шифра на артикл: 95A435-023

Карактеристика Вредност
Категорија Маица
Основна поделба Текстил
Пол Деца-момчиња
Намена Кошарка
Бренд NIKE
Возраст За тинејџери (8-14 год.)
Големина ЕУ големина Големина во cm
1X
2X
3X
2XS
XS 7-8г. 64.5–66
YSM
SM
S 8-9г. 66–69
YMD
MD
M 10-11г. 69–75
YLG
YXL
LG
L 12-13г. 75–81.5
XL 14-15г. 81.5–88.5
2XL
3XL
4XL

Остави коментар

Trenutno nema komentara

Маицата Nike Jordan Big Kid’s T-shirt е наменета за момчиња кои го сакаат стилот на игра на Jordan.

Направена е од мека ткаенина што обезбедува целодневна удобност, без разлика дали вашите деца се на тренинг или на училиште.

Карактерот на Jordan и натписот на Nike Air доминираат во оваа детска маица и ги охрабруваат децата да излезат на кошаркарското игралиште.

Маицата има стандарден крој и тркалезно деколте за опуштено и удобно чувство.

Спецификации:

• Состав: 100% памук

• Стандарден крој

• Перење во машина

• Боја: црна

• Шифра на артикл: 95A435-023

Карактеристика Вредност
Категорија Маица
Основна поделба Текстил
Пол Деца-момчиња
Намена Кошарка
Бренд NIKE
Возраст За тинејџери (8-14 год.)
Големина ЕУ големина Големина во cm
1X
2X
3X
2XS
XS 7-8г. 64.5–66
YSM
SM
S 8-9г. 66–69
YMD
MD
M 10-11г. 69–75
YLG
YXL
LG
L 12-13г. 75–81.5
XL 14-15г. 81.5–88.5
2XL
3XL
4XL

Остави коментар

Trenutno nema komentara

Слични производи

Sačuvano u omiljne
Достапна боја:2
Маица 95A435-GEH
Маицата Nike Jordan Big Kid’s T-shirt е наменета за момчиња кои го сакаат стилот ...
834 ДЕН
Заштеда 40%
1.390 ДЕН
Sačuvano u omiljne
Достапна боја:1
Маица 95A348-R78
Маицата Nike Jordan Jumpman  Big Kids' (Boys') T-Shirt е детска маица за м...
834 ДЕН
Заштеда 40%
1.390 ДЕН
Помош