Пребарај ја страната
БЕСПЛАТНА ИСПОРАКА

за сите нарачки чија вредност е поголема од 2490 ден.

Контактирајте не на : 02/3055-222
ИСПОРАКА ВО РОК ОД 5 РАБОТНИ ДЕНА

- на сите нарачки во готово или со електронска платежна картичка

ДВА НАЧИНА НА ПЛАЌАЊЕ

- во готово или со електронска платежна картичка.

JDG JORDAN ICE CREAM JUMPMAN KIDS
JDG JORDAN ICE CREAM JUMPMAN KIDS
JDG JORDAN ICE CREAM JUMPMAN KIDS
JDG JORDAN ICE CREAM JUMPMAN KIDS
Детска маица
Код на производ:
(45A503-001)
NIKE

JDG JORDAN ICE CREAM JUMPMAN KIDS

Уживајте во тренинг или пролетни дружења со новите модели од Sport Vision! Интересни колекции носат врвни модели на патики, тренерки, дуксери, фустани и маици кои се неизбежни оваа сезона.

Претходна цена
1.190 ДЕН
Моментална Цена
1.190 ДЕН
Моментална Цена
1.190 ДЕН
Заштеда: 0 ДЕН
Извести ме за попуст
Големини EU
Големини
Големини CM
 • 1X *
 • 2X *
 • 3X *
 • 2XS *
 • XS XS
 • YSM *
 • SM *
 • S S
 • YMD *
 • MD *
 • M M
 • YLG *
 • YXL *
 • LG *
 • L L
 • XL XL
 • 2XL *
 • 3XL *
 • 4XL *
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувајте во листата на желби
Nike Jordan Jumpman Ice Cream Older Kids’ T-Shirt е детска маица за девојчиња, која совршено ќе го надополни нивниот спортски стил. Одлично одговара на вашите омилени Nike патики, фармерки и раскопчан дуксер за лежерен изглед. Подетално

Nike Jordan Jumpman Ice Cream Older Kids’ T-Shirt е детска маица за девојчиња, која совршено ќе го надополни нивниот спортски стил.

Одлично одговара на вашите омилени Nike патики, фармерки и раскопчан дуксер за лежерен изглед.

Маицата е дел од колекцијата Jordan, која се карактеризира со богато наследство, автентичен стил и врвен квалитет.

Графиката во пастелна боја, инспирирана од омиленото детско задоволство, додава забава и динамика, додека меката памучна ткаенина овозможува чувство на лесна удобност.

Спецификации:

 • Стандарден крој за поголема удобност
 • Дозволено е перење во машина
 • Состав: 100% памук
 • Боја: Бела
 • Код на производ: 45A503-001
Карактеристика Вредност
Категорија Маица
Основна поделба Текстил
Пол Деца-девојчиња
Намена Кошарка
Бренд NIKE
Возраст За тинејџери (8-14 год.)
Големина ЕУ големина Големина во cm
1X
2X
3X
2XS
XS
YSM
SM
S
YMD
MD
M
YLG
YXL
LG
L
XL
2XL
3XL
4XL

Остави коментар

Trenutno nema komentara

Nike Jordan Jumpman Ice Cream Older Kids’ T-Shirt е детска маица за девојчиња, која совршено ќе го надополни нивниот спортски стил.

Одлично одговара на вашите омилени Nike патики, фармерки и раскопчан дуксер за лежерен изглед.

Маицата е дел од колекцијата Jordan, која се карактеризира со богато наследство, автентичен стил и врвен квалитет.

Графиката во пастелна боја, инспирирана од омиленото детско задоволство, додава забава и динамика, додека меката памучна ткаенина овозможува чувство на лесна удобност.

Спецификации:

 • Стандарден крој за поголема удобност
 • Дозволено е перење во машина
 • Состав: 100% памук
 • Боја: Бела
 • Код на производ: 45A503-001
Карактеристика Вредност
Категорија Маица
Основна поделба Текстил
Пол Деца-девојчиња
Намена Кошарка
Бренд NIKE
Возраст За тинејџери (8-14 год.)
Големина ЕУ големина Големина во cm
1X
2X
3X
2XS
XS
YSM
SM
S
YMD
MD
M
YLG
YXL
LG
L
XL
2XL
3XL
4XL

Остави коментар

Trenutno nema komentara
Помош