Пребарај ја страната
БЕСПЛАТНА ИСПОРАКА

за сите нарачки чија вредност е поголема од 2490 ден.

Контактирајте не на : 02/3055-222
ИСПОРАКА ВО РОК ОД 5 РАБОТНИ ДЕНА

- на сите нарачки во готово или со електронска платежна картичка

ДВА НАЧИНА НА ПЛАЌАЊЕ

- во готово или со електронска платежна картичка.

JDB FLIGHT HISTORY TEE
JDB FLIGHT HISTORY TEE
JDB FLIGHT HISTORY TEE
JDB FLIGHT HISTORY TEE
JDB FLIGHT HISTORY TEE
JDB FLIGHT HISTORY TEE
JDB FLIGHT HISTORY TEE
JDB FLIGHT HISTORY TEE
JDB FLIGHT HISTORY TEE
JDB FLIGHT HISTORY TEE
Детска маица
Код на производ:
(95A429-023)
NIKE

JDB FLIGHT HISTORY TEE

Уживајте во тренинг или пролетни дружења со новите модели од Sport Vision! Интересни колекции носат врвни модели на патики, тренерки, дуксери, фустани и маици кои се неизбежни оваа сезона.

Претходна цена
1.390 ДЕН
Моментална Цена
1.390 ДЕН
Моментална Цена
1.390 ДЕН
Заштеда: 0 ДЕН
Извести ме за попуст
Големини EU
Големини
Големини CM
 • 1X *
 • 2X *
 • 3X *
 • 2XS *
 • XS 7-8г. 64.5–66
 • YSM *
 • SM *
 • S 8-9г. 66–69
 • YMD *
 • MD *
 • M 10-11г. 69–75
 • YLG *
 • YXL *
 • LG *
 • L 12-13г. 75–81.5
 • XL 14-15г. 81.5–88.5
 • 2XL *
 • 3XL *
 • 4XL *
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувајте во листата на желби
Nike JDB FLIGHT HISTORY TEE е маица наменета за момчиња кои го сакаат стилот на игра на Мајкл Џордан. Подетално

Nike JDB FLIGHT HISTORY TEE е маица наменета за момчиња кои го сакаат стилот на игра на Мајкл Џордан.

Направена е од мека ткаенина што обезбедува целодневна удобност, без разлика дали вашите деца се на тренинг или на училиште.

Логото на Jordan, натписот и дизајнот доминираат во оваа маица и ги охрабруваат децата да излезат на кошаркарското игралиште.

Маицата има стандарден крој и тркалезно деколте за опуштено и удобно чувство.

Спецификации:

• За момчиња (8-14 години)

• Состав: 100% памук

• Стандарден крој

• Перење во машина

• Боја: црна

• Шифра на артикл: 95A429-023

Карактеристика Вредност
Категорија Маица
Основна поделба Текстил
Пол Деца-момчиња
Намена Кошарка
Бренд NIKE
Возраст За тинејџери (8-14 год.)
Големина ЕУ големина Големина во cm
1X
2X
3X
2XS
XS 7-8г. 64.5–66
YSM
SM
S 8-9г. 66–69
YMD
MD
M 10-11г. 69–75
YLG
YXL
LG
L 12-13г. 75–81.5
XL 14-15г. 81.5–88.5
2XL
3XL
4XL

Остави коментар

Trenutno nema komentara

Nike JDB FLIGHT HISTORY TEE е маица наменета за момчиња кои го сакаат стилот на игра на Мајкл Џордан.

Направена е од мека ткаенина што обезбедува целодневна удобност, без разлика дали вашите деца се на тренинг или на училиште.

Логото на Jordan, натписот и дизајнот доминираат во оваа маица и ги охрабруваат децата да излезат на кошаркарското игралиште.

Маицата има стандарден крој и тркалезно деколте за опуштено и удобно чувство.

Спецификации:

• За момчиња (8-14 години)

• Состав: 100% памук

• Стандарден крој

• Перење во машина

• Боја: црна

• Шифра на артикл: 95A429-023

Карактеристика Вредност
Категорија Маица
Основна поделба Текстил
Пол Деца-момчиња
Намена Кошарка
Бренд NIKE
Возраст За тинејџери (8-14 год.)
Големина ЕУ големина Големина во cm
1X
2X
3X
2XS
XS 7-8г. 64.5–66
YSM
SM
S 8-9г. 66–69
YMD
MD
M 10-11г. 69–75
YLG
YXL
LG
L 12-13г. 75–81.5
XL 14-15г. 81.5–88.5
2XL
3XL
4XL

Остави коментар

Trenutno nema komentara

Слични производи

Sačuvano u omiljne
Достапна боја:2
Маица 95A435-GEH
Маицата Nike Jordan Big Kid’s T-shirt е наменета за момчиња кои го сакаат стилот ...
834 ДЕН
Заштеда 40%
1.390 ДЕН
Sačuvano u omiljne
Достапна боја:2
Маица 95A435-023
Маицата Nike Jordan Big Kid’s T-shirt е наменета за момчиња кои го сакаат стилот ...
1.390 ДЕН
Помош