Пребарај ја страната
БЕСПЛАТНА ИСПОРАКА

за сите нарачки чија вредност е поголема од 2490 ден.

Контактирајте не на : 02/3055-222
ИСПОРАКА ВО РОК ОД 5 РАБОТНИ ДЕНА

- на сите нарачки во готово или со електронска платежна картичка

ДВА НАЧИНА НА ПЛАЌАЊЕ

- во готово или со електронска платежна картичка.

JDG JUMPMAN CORE LEGGING
JDG JUMPMAN CORE LEGGING
JDG JUMPMAN CORE LEGGING
JDG JUMPMAN CORE LEGGING
JDG JUMPMAN CORE LEGGING
JDG JUMPMAN CORE LEGGING
JDG JUMPMAN CORE LEGGING
JDG JUMPMAN CORE LEGGING
JDG JUMPMAN CORE LEGGING
JDG JUMPMAN CORE LEGGING
JDG JUMPMAN CORE LEGGING
JDG JUMPMAN CORE LEGGING
Детски хеланки
Код на производ:
(45A438-023)
NIKE

JDG JUMPMAN CORE LEGGING

Уживајте во тренинг или пролетни дружења со новите модели од Sport Vision! Интересни колекции носат врвни модели на патики, тренерки, дуксери, фустани и маици кои се неизбежни оваа сезона.

Претходна цена
1.390 ДЕН
Моментална Цена
1.390 ДЕН
Цена со попуст
834 ДЕН
Заштеда: 556 ДЕН
Извести ме за попуст
Големини EU
Големини
Големини CM
 • 1X *
 • 2X *
 • 3X *
 • 2XS *
 • XS 7-8г. 64.5–66
 • YSM *
 • SM *
 • S 8-9г. 66–69
 • YMD *
 • MD *
 • M 10-11г. 69–75
 • YLG *
 • YXL *
 • LG *
 • L 12-13г. 75–81.5
 • XL 14-15г. 81.5–88.5
 • 2XL *
 • 3XL *
 • 4XL *
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувајте во листата на желби
Хеланките Nike Jordan Big Kids' (Girls') Leggings се детски хеланки наменети за девојчиња кои сакаат комбинација на удобност и автентичен стил. Подетално

Хеланките Nike Jordan Big Kids' (Girls') Leggings се детски хеланки наменети за девојчиња кои сакаат комбинација на удобност и автентичен стил.

Тие се направени во прилагодлив тесен крој од мека и многу растеглива памучна ткаенина што ќе им даде целодневна удобност и слобода на движење.

Со дискретно лого на Jumpman на левата нога, овие спортски хеланки ќе ја комплетираат секоја ваша комбинација.

Спецификации:

 • Прилагодлив тесен крој
 • Дозволено е перење во машина
 • Состав: 95% памук, 5% еластин
 • Боја: Црна
 • Код на производ: 45A438-023
Карактеристика Вредност
Категорија Хеланки
Основна поделба Текстил
Пол Деца-девојчиња
Намена Кошарка
Бренд NIKE
Возраст За тинејџери (8-14 год.)
Големина ЕУ големина Големина во cm
1X
2X
3X
2XS
XS 7-8г. 64.5–66
YSM
SM
S 8-9г. 66–69
YMD
MD
M 10-11г. 69–75
YLG
YXL
LG
L 12-13г. 75–81.5
XL 14-15г. 81.5–88.5
2XL
3XL
4XL

Остави коментар

Trenutno nema komentara

Хеланките Nike Jordan Big Kids' (Girls') Leggings се детски хеланки наменети за девојчиња кои сакаат комбинација на удобност и автентичен стил.

Тие се направени во прилагодлив тесен крој од мека и многу растеглива памучна ткаенина што ќе им даде целодневна удобност и слобода на движење.

Со дискретно лого на Jumpman на левата нога, овие спортски хеланки ќе ја комплетираат секоја ваша комбинација.

Спецификации:

 • Прилагодлив тесен крој
 • Дозволено е перење во машина
 • Состав: 95% памук, 5% еластин
 • Боја: Црна
 • Код на производ: 45A438-023
Карактеристика Вредност
Категорија Хеланки
Основна поделба Текстил
Пол Деца-девојчиња
Намена Кошарка
Бренд NIKE
Возраст За тинејџери (8-14 год.)
Големина ЕУ големина Големина во cm
1X
2X
3X
2XS
XS 7-8г. 64.5–66
YSM
SM
S 8-9г. 66–69
YMD
MD
M 10-11г. 69–75
YLG
YXL
LG
L 12-13г. 75–81.5
XL 14-15г. 81.5–88.5
2XL
3XL
4XL

Остави коментар

Trenutno nema komentara

Слични производи

Помош