Пребарај ја страната
БЕСПЛАТНА ИСПОРАКА

за сите нарачки чија вредност е поголема од 2490 ден.

Контактирајте не на : 02/3055-222
ИСПОРАКА ВО РОК ОД 5 РАБОТНИ ДЕНА

- на сите нарачки во готово или со електронска платежна картичка

ДВА НАЧИНА НА ПЛАЌАЊЕ

- во готово или со електронска платежна картичка.

Y NK DRY ACD21 TRK SUIT K
Y NK DRY ACD21 TRK SUIT K
Y NK DRY ACD21 TRK SUIT K
Y NK DRY ACD21 TRK SUIT K
Y NK DRY ACD21 TRK SUIT K
Y NK DRY ACD21 TRK SUIT K
Y NK DRY ACD21 TRK SUIT K
Y NK DRY ACD21 TRK SUIT K
Y NK DRY ACD21 TRK SUIT K
Y NK DRY ACD21 TRK SUIT K
Детски тренерки
Код на производ:
(CW6133-013)
NIKE

Y NK DRY ACD21 TRK SUIT K

Уживајте во тренинг или пролетни дружења со новите модели од Sport Vision! Интересни колекции носат врвни модели на патики, тренерки, дуксери, фустани и маици кои се неизбежни оваа сезона.

 

 

Претходна цена
4.090 ДЕН
Моментална Цена
4.090 ДЕН
Цена со попуст
2.863 ДЕН
Заштеда: 1.227 ДЕН
Извести ме за попуст
Големини EU
Големини
Големини CM
 • 1X *
 • 2X *
 • 3X *
 • 2XS *
 • XS 7-8г.
 • YSM *
 • SM *
 • S 8-9г.
 • YMD *
 • MD *
 • M 11-12г.
 • YLG *
 • YXL *
 • LG *
 • L 12-13г.
 • XL 14-15г.
 • 2XL *
 • 3XL *
 • 4XL *
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувајте во листата на желби
Nike Dri-FIT Academy Older Kids' Knit Football Tracksuit се детски унисекс тренерки за фудбал инспирирани од фудбалски модели, но и погодни за многу различни спортски активности. Подетално

Nike Dri-FIT Academy Older Kids' Knit Football Tracksuit се детски унисекс тренерки за фудбал инспирирани од фудбалски модели, но и погодни за многу различни спортски активности.

Тренерката се состои од горен и долен дел кои овозможуваат исклучителна удобност и модерен стил.

Dri-FIT технологијата ја апсорбира потта од нивната кожа и ја дистрибуира така што ќе се суши побрзо.

Ременот им овозможува да ја прилагодат ширината како што им одговара.

Затворените џебови на горниот и долниот дел се безбедни места за нивните ситници.

Облечете ги овие детски фудбалски тренерки и подгответе се за час по физичко образование, тренинг или игра во парк.

СПЕЦИФИКАЦИИ:

• Висока јака

• Прицврстување со патент по целата должина

• Странични џебови со патент на горниот и долниот дел

• Swoosh лого на градите и ногавиците

• Џебови „кенгур“ на предната страна

• Dri-FIT Технологија за апсорпција на пот

• Состав на материјал: 100% полиестер

• Боја: црна

• Код на производ: CW6133-013

Карактеристика Вредност
Категорија Тренерка
Основна поделба Текстил
Пол Kids
Намена Фудбал
Бренд NIKE
Возраст За тинејџери (8-14 год.)
Големина ЕУ големина Големина во cm
1X
2X
3X
2XS
XS 7-8г.
YSM
SM
S 8-9г.
YMD
MD
M 11-12г.
YLG
YXL
LG
L 12-13г.
XL 14-15г.
2XL
3XL
4XL

Остави коментар

Trenutno nema komentara

Nike Dri-FIT Academy Older Kids' Knit Football Tracksuit се детски унисекс тренерки за фудбал инспирирани од фудбалски модели, но и погодни за многу различни спортски активности.

Тренерката се состои од горен и долен дел кои овозможуваат исклучителна удобност и модерен стил.

Dri-FIT технологијата ја апсорбира потта од нивната кожа и ја дистрибуира така што ќе се суши побрзо.

Ременот им овозможува да ја прилагодат ширината како што им одговара.

Затворените џебови на горниот и долниот дел се безбедни места за нивните ситници.

Облечете ги овие детски фудбалски тренерки и подгответе се за час по физичко образование, тренинг или игра во парк.

СПЕЦИФИКАЦИИ:

• Висока јака

• Прицврстување со патент по целата должина

• Странични џебови со патент на горниот и долниот дел

• Swoosh лого на градите и ногавиците

• Џебови „кенгур“ на предната страна

• Dri-FIT Технологија за апсорпција на пот

• Состав на материјал: 100% полиестер

• Боја: црна

• Код на производ: CW6133-013

Карактеристика Вредност
Категорија Тренерка
Основна поделба Текстил
Пол Kids
Намена Фудбал
Бренд NIKE
Возраст За тинејџери (8-14 год.)
Големина ЕУ големина Големина во cm
1X
2X
3X
2XS
XS 7-8г.
YSM
SM
S 8-9г.
YMD
MD
M 11-12г.
YLG
YXL
LG
L 12-13г.
XL 14-15г.
2XL
3XL
4XL

Остави коментар

Trenutno nema komentara

Слични производи

Sačuvano u omiljne
Достапна боја:1
Тренерка CV1500-010
Детските фудбалски тренерки Nike KM Y NK DRY TRK SUIT K се наменети за момчиња. Составе...
3.593 ДЕН
Заштеда 25%
4.790 ДЕН
Помош